30 жовтня українські війська підтвердили просування поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. Українські війська продовжують утримувати позиції на східному (лівому) березі Херсонської області.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що сталися 29 жовтня.
Геолокаційні кадри, опубліковані 30 жовтня, показують, що українські війська просунулися на північний схід від Курдюмівки (10 км на південний захід від Бахмута). Додаткові геолокаційні кадри від 29 жовтня показують, що українські сили незначно просунулися на захід від Роботиного в західній Запорізькій області. У Генштабі України наголошують, що українські війська продовжують наступальні дії під Бахмутом і наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку.
Російські джерела стверджували, що 30 жовтня українські війська здійснили контратаки в районі Куп’янськ-Сватове-Кремінна та просунулися в обмеженому ступені. Один російський мілблогер стверджував, що українські сили контратакували та повернули кілька позицій поблизу Раймістечка (12 км на захід від Сватового). У Міноборони Росії стверджували, що російські війська відбили кілька українських атак у районі Куп’янська та Кремінної.
30 жовтня російські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції поблизу Андріївки та Кліщіївки. Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська «суттєво посилили своє угруповання» під Бахмутом і перейшли від оборонних дій до більш «активних».ISW не може самостійно підтвердити суттєву зміну складу російських сил поблизу Бахмуту в цей час, однак російські мілблогери стверджували, що позиційні бої тривають на північний захід від Бахмута в районі Берхівки (на північно-західній околиці Бахмута), Васюківки (12 км на північ від Бахмута) та Оріхово-Василівки (10 км на північний захід від Бахмута).
30 жовтня російські війська продовжили наземні атаки поблизу Авдіївки та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 жовтня, показують, що російська термобарична артилерійська система ТОС-1А працює в Новоселівці Другій (5 км на північний схід від Авдіївки), підтверджуючи, що російські війська займають населений пункт. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в мікрорайон «Хімік» на південь від Авдіївки, досягли успіхів під Бердичами (7 км на північний захід від Бахмута) і захопили кар’єр поблизу Сіверного (5 км безпосередньо на захід від Авдіївки). Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська проводять «тактичне перегрупування» в районі Авдіївки, яке, ймовірно, триватиме менше доби, перш ніж російські війська відновлять наступ на населений пункт. Машовець повторив свою оцінку, що підрозділи, які беруть участь у цьому угрупованні, є переважно частинами 1-го армійського корпусу «ДНР» і 41-ї загальновійськової армії (ЦВО). Речник ОСУВ “Таврія” полковник Олександр Штупун також зазначив, що російські війська намагаються компенсувати втрати техніки під Авдіївкою та готуються до фронтального удару потужної піхоти по українських позиціях. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили невдалі наземні атаки росіян поблизу Авдіївки, Новокалинового (10 км на північний захід від Авдіївки), Тоненького (5 км на захід від Авдіївки), Опитного (3 км на південний захід від Авдіївки) та Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки).
30 жовтня російські війська продовжували наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив про невдалі атаки росіян поблизу Мар’їнки, Новомихайлівки (20 км на південний захід від Донецька) та на південь від Вугледара (25 км на південний захід від Донецька). Російські джерела стверджували, що російські сили незначно просунулися поблизу Новомихайлівки. Російський мілблогер висвітлив дії 39-ї окремої мотострілецької бригади (68-го армійського корпусу СВО) в районі Новомихайлівки.
Російські війська 30 жовтня провели наступальні операції в районі західного кордону Донецької та східного Запорізької областей, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російські джерела стверджували, що 29 жовтня російські війська атакували на північ від Приютного (16 км на південний схід від Великої Новосілки) і поблизу Новодонецького (12 км на південний схід від Великої Новосілки) і Новомайорського (18 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що 27-29 жовтня тривали бої за контроль над балкою Грушева на північний схід від Приютного після численних заяв інших російських джерел про просування росіян у цьому районі 25 і 26 жовтня.
30 жовтня російські війська провели безуспішні наступальні операції на заході Запорізької області. У Генштабі України повідомили, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного.
30 жовтня російські війська продовжили авіаудари по західному (правому) березі Херсонської області. Українське південне оперативне командування заявило, що російські війська використали 37 керованих бомб КАБ для ударів по західному березі Херсонської області.
Раніше:
Анализ событий на фронтах российско-украинской войны, произошедших 29 октября 2023: ISW