ZpTown

Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 3 листопада 2023 року: ISW

провалился танк

3 листопада українські війська продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. Українські та російські сили здійснили наземні атаки на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області

Американський інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій, що сталися на російсько-українській війні 3 листопада 2023р.

У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжили наступальні дії на Бахмутському та Мелітопольському напрямках (захід Запорізької області). Міністерство оборони Росії стверджує, що з 28 жовтня по 3 листопада російські війська відбили вісім українських атак у західній Запорізькій області та кілька українських атак поблизу Бахмута.

  • 3 листопада російські війська продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі України повідомили, що російські війська здійснили безуспішні обстріли на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (7 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (5 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та в районі Сватового поблизу Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватове). Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи Західного угруповання військ РФ покращили свої позиції під Куп’янськом]. Один відомий російський міліблогер стверджував, що російські сили просунулися на південний захід від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська), а інший мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Петропавлівки та Синьківки та просуваються поблизу Макіївки (20 км на південний захід від Сватового). Російські джерела опублікували кадри, на яких нібито видно, як російська авіація обстрілює українські переправи через річку Оскіл на Куп’янському напрямку плануючими бомбами ФАБ-500. Держприкордонслужба України опублікувала кадри, як українські прикордонники відбивають дрібну атаку російської піхоти поблизу Сватового. Російський мілблогер опублікував кадри нібито російських десантних снайперів (ВДВ), які діють у лісових масивах поблизу Кремінної.

    Російські джерела стверджували, що 3 листопада українські війська здійснили невдалі наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Речник Західного угруповання військ РФ Сергій Зибінський стверджував, що частини Західного угруповання військ РФ відбили український штурм поблизу Синьківки. Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи Західного угруповання військ РФ з 28 жовтня по 3 листопада відбили 24 українські атаки на Куп’янському напрямку, а підрозділи Центрального угруповання військ РФ відбили 20 українських атак на Лиманському напрямку.

  • 3 листопада українські війська продовжували наступальні операції поблизу Бахмута, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмута. Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили українські штурми поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута) у період з 28 жовтня по 3 листопада.

    Російські війська 3 листопада продовжували обмежені наступальні операції поблизу Бахмута, але не робили жодного підтвердженого чи заявленого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили понад 10 російських атак біля Богданівки (7 км на північний захід від Бахмута), Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Кліщіївки, Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) та Південного (21 км на південний захід від Бахмута).

  • 3 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та підтвердили успіхи на північному фланзі Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 листопада, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Красногорівки (4 км на північ від Авдіївки) до залізничної лінії на північ від Авдіївки. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжували чинити опір наступу росіян біля Авдіївки та відбили понад 17 російських атак поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки), Північного (6 км на захід від Авдіївки), Тоненького (7 км на захід від Авдіївки) та Первомайського ( 11 км на південний захід від Авдіївки). Пізніше речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун заявив, що активних бойових дій поблизу Авдіївки не велося, але українські сили очікують «погіршення ситуації» в цьому районі. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська ведуть інтенсивний обстріл українських позицій в Авдіївці, а на північ і південь від населеного пункту тривають піхотні бої. Російський мілблогер стверджував, що станом на 3 листопада російські війська здійснили невизначене просування на південний схід від Авдіївки. 2 і 3 листопада російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на північ і захід від Красногорівки, у напрямку до Новокалинового (8 км на північний захід від Бахмута), поблизу Степового та прорвали українську оборону біля Веселого (4 км на північний схід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що бої тривали поблизу Авдіївського коксохімзаводу (АКХЗ), південної та південно-західної околиць Авдіївки та Опитного (4 км на південь від Авдіївки). Український військовий оглядач заявив, що російські війська швидко будують укріплення в тилових районах поблизу напрямків передбачуваного наступу в районі Авдіївки, щоб швидше ввести резерви в бій.

    Українські офіційні особи та російські джерела повідомили, що російські сили готуються до третьої серії більших штурмів поблизу Авдіївки. Барабаш заявив, що російські війська зосереджують живу силу та техніку для третього масованого наступу на Авдіївку та що російські війська, ймовірно, зосередять свої наступальні дії на Авдіївському коксохімічному заводі на півночі Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська поблизу Авдіївки проводять тактичне перегрупування, і аналогічно виділив Авдіївський коксохім як об’єкт потенційних майбутніх наступальних операцій Росії. Барабаш заявив, що російські війська відновлять більш масштабні наступальні операції, коли земля під Авдіївкою підсохне після кількох останніх днів сильного дощу.

    Російські джерела стверджують, що українські війська 3 листопада контратакували під Авдіївкою, але не просунулися. Російський мілблогер заявив, що українські війська постійно контратакують під Авдіївкою. Відомий мілблогер заявив 2 листопада, що українські контратаки не змогли запобігти просуванню Росії на південному та північному флангах Авдіївки [51]. Російський медіа-агрегатор стверджував, що українські війська здійснили контратаку на північ від Авдіївського коксохімічного заводу 2 листопада, але не уточнив результат.

  • За даними Генштабу ЗСУ, з 10 жовтня, початку російської активності на всіх фронтах, де точкою основного удару стала Авдіївка, російські сили втратили 447 танків, 810 бойових броньованих машин, 21 020 бойовиків особового складу.

  • Російські війська 3 листопада продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили понад 20 російських атак біля Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька).

    У Міноборони Росії стверджували, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили кілька українських штурмів біля Мар’їнки в період з 28 жовтня по 3 листопада.

    Українські війська відбили механізовані російські штурми поблизу Вугледара 2 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 листопада, показують, як українські сили завдають удару по колоні російської бронетехніки під час російського штурму східної околиці Микільське (4 км на південний схід від Вугледара).[55] 3 листопада Штупун заявив, що українські сили нещодавно знищили десятки російських військових машин і зупинили російську атаку біля Вугледара. Так само 2 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що українські війська відбили російські штурми на загальному вугледарському напрямку та під час атак російські війська втратили десятки одиниць військової техніки.

  • Міністерство оборони Росії заявило, що минулого тижня українські сили безуспішно атакували в районі західного кордону Донецької та східної Запорізької областей поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).

    Російські війська проводили наступальні операції в районі західного кордону Донецької та Східної Запорізької областей, але 3 листопада не досягли жодних підтверджених успіхів. Російський мілблогер заявив 2 листопада, що російські війська просунулися вздовж лінії Приютне-Старомайорське (від 9 км на південь до 16 км на південний захід від Велика Новосілка) протягом останніх тижнів і що частини російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) нещодавно просунулися на північ від балки Грушева на північний схід від Приютного (16 км на південний захід від Великої Новосілки). Інший російський мілблогер 3 листопада заявив, що російські сили атакували з Приютного, але українські сили утримували свої позиції. Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Старомайорського та Пречистівки (18 км на південний схід від Великої Новосілки). 2 листопада російський мілблогер заявив, що російські війська здійснили контратаку на захід від Старомайорського.

  • Російські джерела стверджували, що українські війська проводили наступальні операції в західній Запорізькій області (Мелітопольский напрямок), але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 3 листопада. Російські міліблогери стверджували 2 і 3 листопада, що українські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного (10 км на південь від Оріхова), Копані ( 5 км на північний захід від Роботиного), Новопрокопівка (2 км на південь від Роботиного) та Вербове (9 км на схід від Роботиного). Російське МО заявило, що минулого тижня українські сили безуспішно атакували поблизу Вербового та Роботиного.

    Російські війська вели наступальні операції в західному Запоріжжі, але не робили жодних заявлених чи підтверджених наступів 3 листопада. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного. Російські джерела, зокрема Міноборони Росії, повідомили, що підрозділи російської 7-ї повітряно-десантної дивізії ВДВ діють поблизу Роботиного та Вербового.

  • Повідомляється, що українські та російські сили здійснили наземні атаки на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Російські джерела стверджували 2 і 3 листопада, що українські сили безуспішно атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від міста Херсон та 4 км від річки Дніпро) та Кринки. Російський мілблогер 2 і 3 листопада заявив, що російські війська здійснили штурм Кринок (30 км на північний схід від Херсону та 2 км від річки Дніпро) і відкинули українські війська до центру населеного пункту. Мілблогер зазначив, що українська артилерія та безпілотники ускладнюють спроби Росії відбити Кринки.

    3 листопада російські війська продовжили авіаудари плануючими бомбами по об’єктах на західному (правому) березі річки Дніпро Херсонської області. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що за минулу добу російські війська випустили 18 плануючих бомб по цілях у Херсонському та Бериславському районах.

    Російські джерела стверджували, що українські війська 3 листопада завдали ракетного удару по російських тилах в окупованій Херсонській області. Російські окупаційні чиновники та мілблогери стверджували, що українські війська випустили шість ракет по Чаплинці, а російська ППО перехопила чотири ракети.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 2 листопада 2023 року: ISW

    Exit mobile version