ZpTown

Російська оборонка нарощує виробництво ракет

Корпус ракеты С-400

Схоже, що російські військові збільшили свої запаси високоточних ракет через повідомлення про збільшення російського виробництва ракет швидше, ніж передбачалося в попередніх прогнозах.

6 листопада речник Головного управління військової розвідки України Вадим Скібіцький заявив, що російські війська мають у резерві 870 високоточних оперативно-стратегічних і стратегічних ракет. Раніше 28 серпня Скібіцький заявляв, що російські сили мають у резерві 585 ракет великої дальності, вказуючи на те, що російські сили збільшили свій ракетний резерв на 285 ракет із серпня, за три місяца (в середньому 95 ракет за місяц). 6 листопада Скібіцький додав, що загалом у жовтні російські війська виготовили 115 високоточних ракет великої дальності: 30 крилатих ракет «Іскандер-М», 12 крилатих ракет «Іскандер-К», 20 крилатих ракет «Калібр», 40 крилатих ракет Х-101, 9 шт. крилатих ракет Х-32 і 4 балістичні ракети «Кінжал». 28 серпня Скібіцький заявив, що російським оборонним підприємствам важко виробляти кілька десятків конкретних типів ракет на місяць через дефіцит іноземних комплектуючих і збільшення російських резервів на 285 ракет з кінця серпня (115 із них було вироблено в жовтні) — вказує на те, що Росія збільшила внутрішнє виробництво ракет швидше, ніж прогнозувалося.

Скібіцький також прокоментував російське виробництво безпілотників 6 листопада, заявивши, що ГУР не спостерігала за переміщенням безпілотників Shahed з Ірану в Росію, оскільки Іран виконав свої перші контракти на постачання Shahed з Росією. Скібіцький заявив, що Іран все ще може відправляти в Росію невеликі партії «Шахедів». Скібіцький також заявив, що Росія почала нарощувати вітчизняне складання безпілотників Shahed з компонентами з Ірану, в тому числі на заводі в Єлабузі, Республіка Татарстан. Скібіцький додав, що прогнозовані російські ракетні та безпілотні удари по українській енергетичній інфраструктурі майбутньої зими, швидше за все, не будуть такими «примітивними», як серія ударів взимку 2022-2023 років.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський наголосив про гостру потребу України в системах ППО.

Exit mobile version