ZpTown

Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 6 листопада 2023 року: ISW

На врага БМП

Українські війська вели контрнаступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналітику подій на фронтах визвольної війни України від російсько-фашистських загарбників, що відбулася 6 листопада 2023р.

Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Бахмутському та Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямках. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили здійснили контратаку поблизу Красногорівки (6 км на північний захід від Авдіївки) між 3 та 5 листопада, змусивши російські війська відступити від частини залізничної колії в цьому районі. Російське іррегулярне збройне формування «Руський Легион» (БАРС-13) стверджувало, що українські сили успішно тиснуть на російські війська біля Степового та ресторану «Царська охота» на півдні Авдіївки.

  • Російські війська продовжували наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна та підтвердили наступ 6 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в районі Степової Новоселівки (18 км на південний схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що російські сили безуспішно атакували поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового) і заявили, що російські сили не проводити будь-які наступальні дії на Лиманському напрямку. Російський мілблогер заявив, що в районі Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної) були удари. Помічник начальника 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий кордон» України Іван Шевцов 5 листопада заявив, що близько 250 колишніх бійців Вагнера прибули на Куп’янсько-Лиманський напрямок для управління штурмовими операціями регулярних російських сил «Штурму» і «Шторму Z», які складалися переважно із засуджених.

    Російське МО заявило, що 6 листопада українські сили безуспішно атакували поблизу Синьківки, Загоруйківки (15 км на схід від Куп’янська), Тимківки (18 км на схід від Куп’янська) поблизу Куп’янська.

  • Російські війська 6 листопада продовжили наступальні дії на Бахмутському напрямку та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на північ дорогою поблизу Васюківки (приблизно 12 км на північ від Бахмута). Українське джерело та кілька російських мілблогерів також стверджували, що російські війська досягли успіхів біля Берхівського водосховища (безпосередньо на північний захід від Бахмута), причому деякі джерела стверджували, що російські війська контролювали все водосховище, а деякі стверджували, що вони контролюють лише південний берег. ISW ще не спостерігала візуального підтвердження ймовірних досягнень Росії в районі Берхівки. Російські джерела розширили кадри, на яких, як повідомляється, видно, як підрозділи російської 58-ї бригади спеціального призначення (колишньої 3-ї бригади спецназу “ДНР”) воюють поблизу Бахмута. Джерело, пов’язане з російським БАРС, стверджує, що російські сили успішно відкидають українські сили від позицій між Кліщіївкою та Андріївкою. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) і атакували поблизу Богданівки (7 км на захід від Бахмута), Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута) та Південне (21 км на південний захід від Бахмута), але не просунувся.

    6 листопада українські війська контратакували на Бахмутському напрямку, але жодного заявленого чи підтвердженого просування не зробили. Російський мілблогер стверджував, що українські сили «періодично» контратакують через залізничну колію між Кліщіївкою та Андріївкою, а інший мілблогер стверджував, що українські сили атакують уздовж всієї лінії Кліщіївка-Андріївка-Курдюмівка (12 км на південний захід від Бахмута). Український Генштаб заявив, що українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмута.

  • 6 листопада російські війська продовжили наступальні дії поблизу Авдіївки та, як повідомляється, просунулися. Російський мілблогер стверджував, що російські війська прорвали залізничну колію біля Степового (7 км на північний захід від Авдіївки) і утримували контроль над територією породного відвалу на північ від Авдіївки. Український військовий спостерігач Костянтин Машовець також зазначив, що підрозділи російської 15-ї мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія, Центральний військовий округ) здійснили успішну атаку поблизу Степового та витіснили українські сили з опорного пункту в цьому районі. Машовець також повідомив, що російські війська захопили територію на ділянці фронту за залізницею біля північної частини Авдіївського коксохімзаводу (на північ від Авдіївки), хоча ISW поки не спостерігає візуального підтвердження заяв Машовця. Російські джерела стверджували, що бої тривають на південь, схід і північ від Авдіївки і що російські війська продовжують просуватися в деяких районах [61]. Декілька російських мілблогерів відзначили, що російські наступальні операції на Авдіївку вже принесли оперативний успіх, оскільки вони зменшили інтенсивність українських артилерійських ударів по Донецьку та його околицях. Український військовий оглядач Юрій Бутусов попередив, що російські війська готуються до чергової хвилі поновлення штурму Авдіївки свіжими резервами, а Машовець зазначив, що нещодавно російські війська розгорнули недостатні частини 239-го танкового полку (90-та танкова дивізія, 41-ша загальновійськова армія Центрального військового округу) в район Авдіївки для подальшого забезпечення наступальних дій. Український Генштаб повідомив про невдалі атаки росіян поблизу Авдіївки, Степового, Тоненького (5 км на захід від Авдіївки), Сіверного (5 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки).

    Повідомляється, що українські сили здійснили контратаку поблизу Авдіївки та відновили деякі втрачені позиції станом на 6 листопада. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили контратакували поблизу Красногорівки (6 км на північний захід від Авдіївки) між 3 та 5 листопада, таким чином змусивши російські війська відійти з частини залізничничної колії. Російське нерегулярне збройне формування «Руський Легион» (БАРС-13) стверджувало, що українські сили успішно тиснуть на російські сили біля Степового та ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки.

  • 6 листопада російські війська продовжували наступальні дії на захід і південний захід від міста Донецьк та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська просунулися на південь від Новомихайлівки, приблизно за 12 км на південний захід від міста Донецьк. Генштаб ЗС України повідомив про невдалі атаки росіян поблизу Мар’їнки та Красногорівки (обидві на південно-західній околиці Донецька) та Новомихайлівки. Російський агрегатор новин стверджував, що 5 листопада російські війська атакували західну околицю Мар’їнки. Російський мілблогер опублікував кадри, на яких нібито частини 68-го армійського корпусу (СВО) завдають ударів по українських позиціях у районі Новомихайлівки.

    6 листопада українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних атак на південний захід від міста Донецьк.

  • Повідомляється, що 5 листопада українські війська завдали удару по російських військових активах на окупованому півдні Донецької області. Українські та російські джерела повідомили, що українська ракета вдарила біля складу боєприпасів у Седовому (45 км на схід від Маріуполя), а геолокаційні кадри показують потужний вибух поблизу Седове в ніч на 5 листопада. Українські джерела припустили, що в результаті удару було вражено склад боєприпасів і пошкоджено російські вертольоти та іншу військову техніку. Російські мілблогери висунули різні твердження щодо ракет, які могли використовувати українські сили, стверджуючи, що це були або крилаті ракети повітряного базування, або балістичні ракети наземного базування, такі як ATAMCS. Станом на момент публікації ISW не має підтвердження запуску української ATACMS. Деякі російські джерела категорично заперечували удар і стверджували, що пошкодження складу було спричинено випадковою пожежею “внаслідок короткого замикання електропроводки у приміщенні складу боєприпасів”.
  • Російські війська 6 листопада здійснили наземні атаки в районі кордону Донецькї і Запорізької областей, але не зробили підтверджених наступів. Російський мілблогер стверджував, що російським військам вдалося дійти до Старомайорського (10 км на південь від Великої Новосілки) з південного заходу та контратакувати з напрямку Завітного Бажання (12 км на південь від Великої Новосілки). Мілблогер також стверджував, що російські наступи з району Приютного (15 км на південний захід від Великої Новосілки) чинять тиск на українські позиції в Староморському. Український Генштаб повідомив, що російські сили невдало атакували поблизу Староморського. Російські мілблогери також стверджували, що російські сили залишаються активними поблизу Приютного та Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки). У російському батальйоні «Восток», який діє в районі кордону Донецько-Запорізької області, заявили, що нинішня негода не підходить для високої бойової активності, а на лінії фронту в основному ведуться артилерійські дуелі. Російський мілблогер заявив, що на заході Донецької та сході Запорізької областей тривають позиційні бої.

    Російські війська досягли обмежених підтверджених територіальних завоювань у східній частині Запорізькій області в невизначену дату. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська трохи просунулися на схід від Загірного (11 км на південний захід від Гуляйполя).

  • Українські війська продовжували наступальні операції в західній частині Запорізькій області (Мелітопільский напрямок), але не робили заявленого чи підтвердженого просування. Російське МО заявило, що російські війська відбили українську атаку поблизу Роботиного. Російський мілблогер стверджував, що позиційні бої тривають поблизу Вербового (8 км на схід від Роботиного) і що українські сили намагаються порушити російські системи оборони в цьому районі, ймовірно, маючи на увазі російські укріплення. Інший російський мілблогер стверджував, що українські війська проводять періодичні локальні атаки обмеженими силами поблизу Копані (5 км на північний захід від Роботиного), Роботиного, Вербового та Новопрокопівки (на південь від Роботиного), які є безуспішними. Інший мілблогер стверджував, що українські сили скористалися поганою погодою та обмеженою видимістю для проведення штурмів поблизу Вербового, але не досягли успіху.

    Російські джерела стверджували, що 6 листопада російські війська досягли поступових територіальних здобутків у західній частині Запорізькій області, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Російський мілблогер стверджував, що російські сили відбили українську атаку поблизу Роботиного та захопили дві невизначені українські позиції після контратаки в цьому районі. Пов’язаний із Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська атакували поблизу Роботиного та намагалися наступати з Вербового. Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що невизначені підрозділи 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія Південного військового округу [ПВО]) вирішили «проявити себе» серією невдалих атак на південь від Роботиного після того, як російське командування змінило інші елементи 42-ї дивізії та підпорядкував їх 136-й мотострілецькій бригаді (58-а загальновійськова армія).

    Російські війська здійснили локалізовані атаки на південний захід від Оріхова на заході Запорізької області 6 листопада, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на північ від Нестерянки (10 км на південний захід від Оріхова) та поблизу П’ятихаток (23 км на південний захід від Оріхова). Кремлівський мілблогер заявив, що російські війська наступають на запорізькому напрямку і атакували біля П’ятихаток з боку Копані. Російський мілблогер стверджував, що ані українські, ані російські сили не контролюють Кам’янське (30 км на захід від Оріхова).

  • Російські мілблогери стверджували, що станом на 6 листопада українські війська зберегли свої позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що українські сили все ще утримують позиції в одній частині Кринок (30 км на схід від Херсона та приблизно 2 км углиб країни від берегової лінії річки Дніпро), незважаючи на спроби Росії відтіснити українські сили зі східного берега річки Дніпро. Російський мілблогер стверджував, що українські сили розширили контроль над своїми позиціями на північ від Підстепного (17 км на схід від Херсона). Інший пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив, що українські війська відбили російську атаку поблизу Кринок і що підрозділи російського 177-го полку морської піхоти (Каспійська флотилія) обстрілюють українські позиції на західному (правому) березі Херсонської області. Машовець також оцінив, що російське військове командування планує ввести в зону відповідальності 26-го мотострілецького полку (70-а гвардійська мотострілецька дивізія) або 144-ї окремої мотострілецької бригади (ОМС) РФ ще два штурмових загони “Шторм-Z”. з напрямку Корсуньки (43 км на північний схід від м. Херсона).
  • Геолокаційні кадри від 4 листопада підтверджують, що українські війська вразили російський ракетоносець «Аскольд», корвет типу «Каракурт», який Чорноморський флот Росії (ЧФ РФ) спустив на воду у 2021 році, на суднобудівному заводі «Затока» у Керчі (Крим). Геолокаційний проект з відкритим кодом GeoConfirmed зазначив, що українські сили націлили ракетоносець «Аскольд» кількома ракетами глибокого удару.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 5 листопада 2023 року: ISW

    Exit mobile version