ZpTown

Сльота погода не завадить Україні проводити військову кампанію

В окопе ВСУ

Українські та російські джерела зазначили, що погодні умови впливають на бойовий простір, але не припиняють операції.

Реакцію інфопростору та офіційних осіб оцінювали фахівці ISW.

Речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо 13 листопада зазначив, що дощ і сльота на Донбасі заважають швидкості просування наземних маневрів. Речник 14-ї механізованої бригади Надія Замрига 12 листопада заявила, що туман і дощ ускладнюють повітряну розвідку як Росії, так і України та призводять до зменшення кількості атак. Замрига додав, що опадання листя ускладнює приховування техніки та особового складу. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан першого рангу Наталія Гуменюк повідомила, що російська авіація менш активна на півдні України через погодні умови і що російські сили намагаються випустити якомога більше плануючих бомб під час кожного вильоту. Український офіцер запасу оцінив, що бруд зробить багато доріг біля Авдіївки непроїзними, що ускладнить логістику для обох сторін. Російські мілблогери стверджували, що останні сильні дощі призвели до зменшення обстрілів і що сильний вітер і дощ заважають операціям російських безпілотників і ускладнюють наступальні операції в західній частині Запорізькій області. Російські джерела також поширили кадри, які нібито показують заповнені брудом і дощем українські окопи. ISW продовжує оцінювати, що осінні погодні умови зменшать темп російських і українських операцій, але не припинять їх повністю, і що бої триватимуть з обох сторін протягом зимових місяців, як це було взимку 2022-2023 років і в 2014-2022 роки.

Українські офіційні особи зазначили, що Україна, ймовірно, проведе кампанію блокування російських маршрутів поставок майбутньої зими. Віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук 13 листопада відреагувала на прогнозовану масштабну серію ударів Росії по критичній інфраструктурі України майбутньої зими та заявила, що Україна готує засоби протиповітряної оборони та потребує додаткових систем протиповітряної оборони та ракет великої дальності, таких як ATACMS для ударів по тилах Росії. Речник Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив 12 листопада, що нинішнє головне завдання українських військ – порушити російські наземні лінії зв’язку і що ці збої в поєднанні з початком негоди «заморозять» Російські наступальні операції. 13 листопада Фітьо також заявив, що удари з боку України по російських лініям зв’язку створять проблеми з постачанням продовольства, води, боєприпасів і зимових матеріалів російським силам. З червня 2023 року українські війська проводять кампанію блокування російської військової інфраструктури в окупованому Криму, насамперед сил Чорноморського флоту, щоб знизити здатність російських військових використовувати Крим як плацдарм і тил для російських операцій на півдні України, і Україна може мати намір посилити та розширити цю кампанію заборони в найближчі місяці.

Російські війська використали багато зі своєї далекобійної зброї, щоб націлити на українську критичну та цивільну інфраструктуру, а нещодавно збільшили удари плануючими бомбами по населених пунктах західного (правого) берега річки Дніпро в Херсонської області. Один критично налаштований російський милблогер, якого російська влада згодом заарештувала, поскаржився в липні 2023 року, що російська ударна кампанія була радше «відплатою», ніж «оперативно обґрунтованою», і звинуватив російський Генштаб у тому, що він витрачає зусилля Росії на удари по українській цивільній інфраструктурі, а не по військової. Президент України Володимир Зеленський 12 листопада заявив, що Україна зосередиться на відповіді на масштабну російську серію ударів по критичній інфраструктурі України, яка, ймовірно, відбудеться взимку, а українські чиновники сигналізували про намір завдати ударів військовим і енергетичним цілям в Росії та окупованих Росією територіях України.

Exit mobile version