ZpTown

Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 18 листопада 2023 року: ISW

Залп

Статичні бої вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна тривають; біля Бахмуту просувань російських і українських сил не спостерігалося; Сили оборони України очікують на чергову хвилю російських атак біля Авдіївки; просувань на Мелітопольскому напрямку не було; українські війська продовжують переправляти додаткові сили на лівий берег річки Дніпро на Херсонщині та відбивають атаки росіян.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронті, що відбулися 18 листопада 2023 року.

  • Російські війська вели наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але 18 листопада не досягли підтверджених успіхів. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на Куп’янському напрямку поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км). на схід від Куп’янська), Іванівка (20 км на південний схід від Купаїнська), в напрямку Лиману поблизу Торського (15 км на захід від Кремінної) і на північ від Серебрянки (10 км на південний захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські сили успішно закріпилися біля Тимківки (20 км на південний схід від Куп’янська). Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор заявив, що російські війська зменшують використання бронетехніки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна через погані погодні умови.

    Міністерство оборони Росії заявило, що українські війська 18 листопада здійснили невдалі атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна поблизу Синьківки, Діброви (7 км на південний захід від Кремінної) та Греківки (22 км на південний захід від Сватового).

  • 18 листопада українські війська почали штурм поблизу Бахмута, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на Бахмутському напрямку. Російське МО заявило, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили два українські штурми поблизу Курдюмівки (12 км на південний захід від Бахмута).

    18 листопада російські війська продовжували наступ на північ і південь від Бахмута, але не зробили підтверджених наступів. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Васюківки (16 км на північ від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Російські міліблогери стверджували, що російські війська продовжують наступ на околиці Кліщіївки та успішно витіснили українські сили з позицій у напрямку Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута). 17 листопада один російський мілблогер заявив, що російські війська наступають і зачищають території поблизу Берхівського водосховища на північ від Бахмута. Інший російський мілблогер стверджував, що російські сили незначно просунулися на захід від залізниці в районі Кліщіївки за останні кілька днів і стверджував, що українські джерела повідомляють про втрату залізничної станції Кліщіївка.

  • 18 листопада російські війська продовжили наступальні дії навколо Авдіївки та здобули незначні підтверджені територіальні здобутки. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та в промисловій зоні на південно-східній околиці Авдіївки. Російські мілблогери продовжували стверджувати, що російські війська контролюють 60 відсотків промислової зони і що частина Авдіївського коксохімічного заводу все більше стає спірною «сірою зоною» через заявлений відступ України та наступ Росії. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська захопили кілька позицій біля ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки та продовжують наступ на південь від терикону на північний схід від Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська розвивають успіхи біля залізниці на північ від Авдіївки та зміцнюють контроль над позиціями поблизу Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), і зазначив, що українські війська не відступили з промислової зони на південний схід від Авдіївки. Інший російський мілблогер заявив, що російські війська продовжують штурмувати Сіверне (6 км на захід від Авдіївки) і просуваються до Тоненького (7 км на північний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що бої тривають переважно в напрямку Очеретиного (15 км на північний захід від Авдіївки), Новокалинове (11 км на північний захід від Авдіївки) та Авдіївського коксохімічного заводу. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські напади на схід від Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки), Степового та Авдіївки; на південь від Тоненьке; та біля Кераміка (14 км на північний захід від Авдіївки).

    Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун повідомив, що українські сили очікують, що російські війська почнуть третю хвилю штурму Авдіївки, і незабаром можуть посилити артилерійську підготовку до штурму. Штупун зазначив, що за останні дві доби російські війська на Авдіївському напрямку не застосовували активну важку військову техніку, зменшили використання авіації в цьому районі та все більше використовують піхоту. Штупун додав, що російські штурмові підрозділи «Шторм» і «Шторм-Z» продовжують зазнавати значних втрат, а вихідного складу деяких загонів залишилося лише близько 10-15 відсотків.

  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на захід і південний захід від Донецька в Мар’їнку
  • (поселення на захід від Донецька). Геолокаційні кадри, опубліковані 17 листопада, показують, що російські війська досягли обмежених територіальних здобутків у північно-західній частині Мар’їнки. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки (9 км на південний захід від Донецька). Український Генштаб також зазначив, що українські сили відбили атаку на південь від Водяного (5 км на північний схід від Вугледара).

    18 листопада Міноборони Росії заявило, що Східне угруповання військ РФ відбило атаку українських військ поблизу Новомихайлівки.

  • Російський агрегатор новин стверджував, що 17 листопада російські війська відбили українські атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області поблизу Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки).

    18 листопада російські війська безуспішно атакували в районі кордону Донецько-Запорізької області. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська здійснили невдалі атаки поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський батальйон «Восток» стверджував, що погані погодні умови перешкоджають наземним операціям у районі кордону Донецько-Запорізької області, і що більша частина активності в цьому секторі припадає на безпілотники та засоби боротьби з ними.

  • 18 листопада українські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області, але не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російське МО заявило, що російські війська відбили чотири українські атаки поблизу Роботиного. Російські мілблогери стверджували, що українські війська здійснили невдалий бронетехнічний штурм біля Новопрокопівки (на південь від Роботиного) і продовжували штурм піхоти поблизу Вербового (10 км на схід від Роботиного). Інший російський мілблогер стверджував, що українські сили також атакували між Новофедорівкою (14 км на північний схід від Роботиного) та Вербовим. Російські мілблогери стверджують, що погані погодні умови також сприяють зменшенню наземних операцій у західній частині Запорізькій області.

    Російські війська 18 листопада здійснили контратаку в західній Запорізькій області, але не зробили жодного підтвердженого наступу. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного та Новопрокопівки та на захід від Вербового. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські сили невдало контратакували на захід від Роботиного та з Вербового. Російський милблогер стверджував, що підрозділи російського 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) успішно контратакували вздовж лінії Копані-Роботине (до 6 км на північний захід від Роботиного) і відбили невизначені позиції. Інше російське джерело стверджувало, що російські сили просунулися на 700-800 метрів в результаті успішних контратак уздовж лінії Копані-Роботине, але ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження.

  • Українські війська 18 листопада продовжували бойові дії на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. У Генштабі України повідомили, що українські війська утримують позиції на сході берегової частини Херсонської області. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили за артилерійської підтримки безуспішно атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро) та Піщанівки (13 км на південний схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро) та з Кринок (30 км на північний схід від с. м. Херсон та 2 км від р. Дніпро). Російські мілблогери стверджували, що українські сили продовжують перекидати додатковий особовий склад піхоти на східний берег.

    18 листопада Генштаб України повідомив, що українські війська відбили 12 атак Росії на східному березі Херсонської області.

  • Reuters, посилаючись на неназваних морських спеціалістів і українського урядовця, повідомило 17 листопада, що цивільний балкер під прапором Ліберії, який перевозив зерно, отримав пошкодження в Чорному морі після, ймовірно, зіткнення з плавучею морською міною.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 17 листопада 2023 року: ISW

    Exit mobile version