Протистояння на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна, а також Бахмут. Російські війська наступають у районі Горлівки та Авдіївки. Російські та українські силі покращили свої позиції у Роботино на Мелітопольському напрямку та у Кринок на лівобережній Херсонщині.
Інститут вивчення війни (ISW) опублікував зведення з фронтів загарбницької війни диктатора путіна в України.
23 і 24 листопада українські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і, як повідомляється, просунулися в невизначену дату. 24 листопада Держприкордонслужба України оприлюднила кадри, на яких видно, як українські війська в невстановлену дату просуваються та захоплюють позиції росіян у невстановленому районі сватівського напрямку. 23 і 24 листопада Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українські атаки поблизу Вільшани (15 км на північний схід від Куп’янська) та Григорівки (10 км на південь від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що українські сили контратакували вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і що бої тривають біля Торського (15 км на захід від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу.
Російські війська 23 і 24 листопада вели наступальні дії поблизу Бахмута і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 і 23 листопада, свідчать про наступ російських військ на північ від Кліщіївки. Російські джерела стверджували, що російські війська наступали в районі Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Берхівського водосховища (приблизно 2 км на північний захід від Бахмута), Кліщіївки та залізниці поблизу Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Богданівки, Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки. Російські мілблогери стверджували, що бої тривали біля залізниці на північ від Кліщіївки та висот на захід від населеного пункту, які, за словами російського джерела, українські сили продовжували контролювати станом на 23 листопада. Одне російське джерело 23 листопада заявило, що Кліщіївка є спірною «сірою зоною». Українські військові джерела заявили 23 і 24 листопада, що російські війська на Бахмутському напрямку зосереджуються на невеликих тактичних досягненнях, зондуванні лінії фронту та веденні безпілотників. Український сержант, який діяв на Бахмутському напрямку, охарактеризував бої на своїй ділянці фронту 24 листопада як «статичну, окопну війну». Міністерство оборони Росії повідомило, що частини російської 106-ї повітряно-десантної дивізії (ПДВ) діють на Бахмутському напрямку. Російські джерела стверджували, що на Бахмутському напрямку також діють підрозділи 58-го окремого батальйону спецназу (1-й корпус «ДНР»).
Російські війська проводили наступальні операції поблизу Авдіївки, але не досягли жодних підтверджених успіхів 23 і 24 листопада. Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на південь від Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки; біля залізниць на північ і північний захід від Красногорівки; у та поблизу промислової зони на південний схід від Авдіївки; Новобахмутівка (12 км на північний захід від Авдіївки), Новокалинове (13 км на північний схід від Авдіївки), Степове (3 км на північний захід від Авдіївки), Сіверне (6 км на захід від Авдіївки), Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки); та в напрямку Кераміка (14 км на північний захід від Авдіївки), Бердичі (5 км на північний захід від Авдіївки), ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки. Російські джерела також стверджували, що російські війська атакували на північний захід від Авдіївки поблизу Новобахмутівки, Новокалинового, Степового, Красногорівки та коксохімічного заводу; на південь і південний захід від Авдіївки поблизу Первомайське (10 км на південний захід від Авдіївки), Водяне (7 км на південний захід від Авдіївки), Опитне (4 км на південь від Авдіївки); та на південний схід від Авдіївки поблизу промислової зони. 23 листопада російські міліблогери заявили, що російські війська провели розвідку поблизу Степового, Водяного та Сіверного. 23 листопада російський мілблогер заявив, що російські війська просунулися на 150-200 метрів у напрямку Новокалинового та Очеретиного (15 км на північний захід від Авдіївки), але ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. 22 листопада російське джерело стверджувало, що російські війська контролюють 80 відсотків промислової зони на південний схід від Авдіївки, а пізніше 24 листопада заявило, що російські війська контролюють 95 відсотків території. Інше російське джерело 24 листопада заявило, що російські війська контролюють всю промислову зону, але визнало, що це твердження ґрунтується на непідтвердженій попередній інформації. 23 листопада російський мілблогер заявив, що російські сили витісняють українські війська зі Степового, але українські сили все ще контролюють частину населеного пункту. 23 і 24 листопада український Генштаб повідомляв, що російські війська безуспішно атакували на схід від Новокалинового і Новобахмутівки; на північ від Ласточкине (5 км на захід від Авдіївки); а також біля Степового, Первомайського, Сіверного, Авдіївки. 24 листопада російський мілблогер заявив, що російські гелікоптери змушені літати на дуже низькій висоті, щоб уникнути українських систем ППО поблизу Авдіївки. Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що через погодні умови російські війська відчувають труднощі з використанням великої кількості військової техніки.
Російські війська вели наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але 23 і 24 листопада не робили жодних заявлених або підтверджених наступів. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Мар’їнки (на західній околиці міста Донецьк) і Новомихайлівки ( 10 км на південний захід від м. Донецьк). 23 листопада російський мілблогер заявив, що російські війська провели наступальну операцію в Мар’їнці, але не уточнив результат.
Російські джерела стверджували, що українські сили здійснили обмежені та безуспішні контратаки в районі кордону Донецько-Запорізької області 23 і 24 листопада. 23 і 24 листопада Міноборони Росії повідомило, що українські сили безуспішно атакували поблизу Приютного (15 км на південний захід від с. Велика Новосілка) та в інших місцях загального південного напрямку Донецької області. Російський мілблогер 23 листопада заявив, що українські війська намагаються активізуватися на північ від Приютного та на північ від Новомайорського (18 км на південний схід від Великої Новосілки), але підкреслив, що українські сили здебільшого тримають оборону на цій ділянці фронту.
Українські війська 23 та 24 листопада продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області та підтвердили наступ. Відео з геолокацією, опубліковане 22 листопада, показує, що українські сили відбили найзахіднішу траншею в серії з трьох траншей, які лежать приблизно в 1 км на південний захід від Роботиного, а інші відео з геолокацією, опубліковані 23 листопада, показують, що українські сили також просунулися далі на захід від найзахіднішого окопу. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 22 і 23 листопада, вказують на те, що українські сили незначно просунулися в районі траси Т0408 Оріхів-Токмак на північ від Новопрокопівки (на південь від Роботиного), між околицями вищезгаданої системи окопів і північними околицями Новопрокопівки. Російські мілблогери широко стверджували 23 і 24 листопада, що українські війська поновили атаку на російські позиції вздовж лінії Роботине-Вербове за допомогою до 100 осіб особового складу, п’яти бронемашин і одного західного танка. Російське МО заявляло, що 24 листопада російські війська відбили українські атаки поблизу Роботиного та Вербового, а український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку 23 та 24 листопада.
Раніше:
Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 22 листопада 2023 року: ISW