ZpTown

Російські сили більше покладатися на дистанційні удари плануючими бомбами: ISW

російська плануюча авіабомба не розірвалася

Неразорвавшаяся российская авиабомба ФАБ-250 по ул. Грекова в Донецке - 4 км южнее Донецкого аэропорта. [Geolocation of today's footage of an apparently crashed unexploded RU FAB-500 bomb (apparently equipped with UMPK gliding kit): (48.044342, 37.736393) 92 Hrekova St, Donets'k Presumed approximate direction of travel based on debris field is shown.]

Прикриття української протиповітряної оборони вздовж лінії фронту спонукає російські сили більше покладатися на дистанційні удари плануючими бомбами.

Про це йдеться в аналізі ISW.

3 грудня речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що українські війська збивають російські ударні вертольоти Ка-52 і Мі-24, щойно вони потрапляють у зону дії українських систем ППО. Штупун заявив, що цей український потенціал протиповітряної оборони спонукав російські сили використовувати штурмовики Су-35 і Су-34 для нанесення дистанційних ударів плануючими бомбами з 50 до 70 кілометрів за лінією бойового зіткнення. Російські війська ефективно використовували гелікоптери для захисту від українських контрнаступальних операцій у західній частині Запорізькій області влітку 2023 року, але зменшили використання гвинтокрилів після збиття вертольотів Ка-52 у цьому районі в середині серпня 2023 року. Заяви Штупуна узгоджуються з цими спостереженнями, а також із збільшенням використання Росією плануючих бомб по всій лінії фронту, особливо на півдні України (росіяни намагаються випускати плануючі бомби з окупованої території України чи над російськими пустирями, остерігаючись їхнього несанкціонованого падіння на свої міста, як це вже бувало у Білгороді та інших місцях, – ZpTown).

Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат 3 грудня заявив, що українська протиповітряна оборона так само спонукає російські сили збільшити використання плануючих бомб КАБ, оскільки для плануючих бомб ФАБ російські літаки повинні літати в радіусі дії українських ППО. Ігнат додав, що бомби КАБ є неточними, і тому російські війська запускають велику кількість плануючих бомб, щоб вразити українські цілі. Ігнат заявив, що російська авіація щодня запускає в середньому близько 100 плануючих бомб по українських об’єктах уздовж лінії фронту, і заявив, що Україні потрібні системи протиповітряної оборони великої дальності та винищувачі F-16, щоб протистояти поточній загрозі російської авіації.

Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що російські системи протиповітряної оборони також стримують українські операції на фронті, зокрема російські зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) малої дальності “Тор” (натівська класифікація SA-15). Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що російські війська використовують ЗРК “Тор” SA-15 для прикриття російських сухопутних сил на лінії фронту та ефективно застосовують їх для протидії операціям українських безпілотників.

Exit mobile version