ZpTown

Російська держдума хоче ухвалити закон, що закріплює загарбницькі цілі війни путіна в Україні

Дума

Повідомляється, що держдума росії розгляне запропонований законопроект, який визнає Азовське море внутрішнім водоймою росії, ймовірно, встановлюючи умови для примусового визнання незаконної анексії Росією окупованого Криму, Херсонської, Запорізької та Донецької областей. Цей законопроект вкотре підтвердить, що так звана “спеціальна військова операція” путіна – не операція з “демілітаризації”, “денацифікації” та іншого пропагандистського марення, а жорстока загарбницька війна, мета якої відхопити якнайбільше українських територій.

Депутат держдуми рф від окупованого Криму Михайло Шеремет заявив 5 грудня, що дума спробує ухвалити запропонований законопроект, згідно з яким Азовське море буде офіційно визнано внутрішніми водами росії до кінця 2023р.

Росія та Україна підписали та ратифікували договір у 2003 та 2004 роках, який включав положення про те, що Азовське море є історично внутрішніми водами як росії, так і України, і що судна під українським чи російським прапорами в Азовському морі користуються свободою судноплавства. Українська Рада денонсувала договір у лютому 2023 року, заявивши, що Росія порушила положення про те, що всі питання, що стосуються Азовського моря, повинні вирішуватися мирними двосторонніми засобами, і що договір дозволяє російським військовим кораблям вільно плавати в морі, становить загрозу для національна безпека України. Президент росії володимир вутін у червні 2023 року підписав закон, який також денонсував договір, стверджуючи, що Україна втратила статус прибережної держави Азовського моря, коли росія (незаконно) анексувала Донецьку, Запорізьку та Херсонську області у 2022 році.

Запропонований законопроект, ймовірно, передбачає низку відповідних адміністративних заходів росії, які вимагатимуть офіційного визнання морського руху на шляху до або з портів Азовського моря, як внутрішній водойми росії і, отже, де-факто визнати незаконну анексію росією окупованих українських територій.

Exit mobile version