ZpTown

Російське міноборони може використовувати російських мілблогерів для просування неправдивої інформації про ситуацію на фронтах: ISW

Минобороны РФ

Інструктор російського десантно-штурмового підрозділу «Шторм-Z» поскаржився, що заступники командирів російських нерегулярних збройних формувань поширюють у російських ЗМІ та інформаційному просторі нелогічні та неправдиві заяви, які представляють надто оптимістичний погляд на ситуацію на фронті.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Інструктор заявив, що неназваний російський заступник командира загону «Добровольчого корпусу Росії» «ввів в оману» «серйозне» ЗМІ, заявивши, що добровольчі загони перерізали останній український шлях постачання поблизу Бахмута та Соледара (на північний схід від Бахмута) і взяли під свій контроль цього району, що відкриє шлях для просування російських військ до Краматорська. Інструктор заявив, що інший заступник командира підрозділу Добровольчого корпусу стверджував, що українські сили залишають свої укріплення поблизу Часового Яру (10 км на захід від Бахмута) і не контролювати дороги в цьому районі і що ці умови дозволять російським військам просунутися до Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) і створити «підкову» навколо Часів Яру. Заступник командира загону «Добровольчого корпусу Росії» фактично стверджував, що російські сили загрожували населеному пункту значно далі від їхнього поточного напрямку для досягнення тактичної перемоги на спірній ділянці поблизу російських позицій. Інструктор заявив, що ці різноманітні твердження та прогнози є нелогічними та поставив під сумнів, чи не переплутали заступники командирів назви населених пунктів під час своїх оцінок. Інструктор порівняв заяви про створення «підкови» навколо Часового Яру з неодноразовими твердженнями росіян про те, що російські війська зробили те саме навколо Авдіївки — твердження, які інструктор з сарказмом зазначив, не завадили російським військам постійно гинути в цьому районі. Інструктор також посилався на допис російського мілблогера від 13 грудня, який, за словами інструктора, зазвичай дає адекватні репортажі з фронту. У дописі висвітлювався російський військовослужбовець Добровольчого корпусу, який діяв поблизу Бахмута на фронті і стверджував, що Богданівка є «стратегічним» населеним пунктом, захоплення якого дозволить російським військам просунутися до Часів Яру та відрізати українське матеріально-технічне забезпечення. Інструктор засумнівався у розумінні військовослужбовцем Добровольчого корпусу слова «стратегічний» та географії України, оскільки інструктор заявив, що російським військам доведеться просуватися через кілька населених пунктів у низині, щоб дійти до Часового Яру.

Скарга інструктора на те, що російські джерела поширюють необґрунтовані та максималістські твердження, значною мірою узгоджується з практикою картографування ISW. Шар карти ISW «заявлений російський контроль над українською територією» відображає всі твердження регулярних джерел ISW, включаючи найбільш максималістські та малоймовірні, тому цей шар часто суттєво відрізняється від шару карти ISW «оцінені російські досягнення». Це явище особливо чітко видно в останньому контролі ISW на картах місцевості, які показують Авдіївку та місто Донецьк, де шар карти «російських претензій» на 3,5 кілометра ближчий до Авдіївки, ніж геолокований шар карти «оцінених досягнень Росії». ISW обрала цей підхід до картографування, щоб точно відобразити навіть найбільш максималістські твердження Росії та порівняти ці твердження з геопідтвердженими російськими досягненнями. Раніше ISW спостерігав, як російські мілблогери критикували інших учасників російського інформаційного простору за викривлення реальності російських військових зусиль і надто позитивні звіти. Російські мілблогери раніше стверджували, що російський Генштаб все частіше вимагає позитивних звітів від командування на передовій, а російські військові, можливо, тиснуть на командування нерегулярних збройних формувань та інші джерела, щоб вони надали такі ж позитивні звіти.

Міноборони Росії, ймовірно, використовує формалізованих командирів нерегулярних підрозділів як канал для поширення в російському інформаційному просторі некоректної інформації про бойові успіхи Росії з метою обійти відповідальність Міноборони. Кремлівські державні ЗМІ все частіше публікують інтерв’ю з військовослужбовцями та командирами іррегулярних формувань, які, схоже, роблять перебільшені заяви про успіхи Росії на полі бою. Інструктор зауважив, що дивно, що джерела, які не мають прямого відношення до російського Міноборони, роблять такі перебільшені заяви на місці бою. Російське Міноборони раніше регулярно поширювало перебільшені та абсурдні заяви про успіхи Росії на полі бою, які згодом швидко виявилися неправдивими, і російські мілблогери критикували російське Міноборони за таку практику. Міністерство оборони Росії постійно намагається цензурувати російських мілблогерів, і деякі мілблогери викривали та скаржилися на ці зусилля. Міністерство оборони Росії, ймовірно, намагається використати командирів нерегулярних підрозділів і військовослужбовців, які діють на передовій, щоб надати легітимності наративам, контрольованим МО Росії, оскільки багато росіян, ймовірно, не знають, що численні російські нерегулярні формування опосередковано контролюються МО Росії та іншими службами сил безпеки, вважають в ISW.

Міноборони РФ також може використовувати російських мілблогерів для просування неправдивої інформації командирів нерегулярних підрозділів. Повідомляється, що президент Росії Володимир Путін вважає російського мілблогера, який опублікував нібито інформацію від військовослужбовця Добровольчого корпусу поблизу Бахмута, «довіреною особою» у своїй президентській кампанії, а ISW раніше оцінювало, що Кремль, ймовірно, використає президентські вибори в березні 2024 року, щоб використовувати «довірених осіб» мілблогерів для відновлення домінування Кремля в інформаційному просторі та проведення інформаційних операцій.

Exit mobile version