ZpTown

Північнокорейські снаряди знищують артилерійські розрахунки росіян

Разорван российский ствол северокорейским снарядом

Росіяни стали масово скаржитися на те, що артилерійські снаряди, що купуються в дружній їм Північній Кореї (КНДР), розриваються в стовбурах російських гаубиць, стверджуючи, що постачання браковане. Були випадки скарг на загибель та поранення російських артилеристів з цієї причини.

Дійсно, снаряди браковані. Крім браку, викликаного застосуванням неякісних та нестандартизованих порохів, є ще один нюанс – причина низької якості боєприпасів не в недбалому їх зберіганні чи виготовленні, а у недбалому відношенні північнокорейських інженерів до стандартизації. Також позначилося неякісне опрацювання умов договору чиновниками з російського міноборони, завдяки чому ці снаряди опинилися на фронті.

Північнокорейські снаряди не підходять до російських гармат і закуповувати потрібно було крім снарядів стволи до артилерії.

Ось, наприклад, радянський калібр 152 міліметри. Стовол до нього має діаметр напрямного каналу 152,4 мм.

Корейські одиниці виміру, звані чекгван-беоп (척관法; 尺 貫 法) або чекгин-беоп (척 近法; 尺 斤 法) з імператорських часів були традиційною системою вимірювання (довжина – в корейських футах, 1 кор. фут = 303 мм) багато в чому використовується мешканцями Корейського півострова досі. Офіційно Північна та Південна Кореї нині використовують метричну систему (довжина – у міліметрах). З 2007 року Південна Корея запровадила кримінальну відповідальність за використання корейських одиниць у комерційних цілях, але неформальне використання продовжується, особливо пхен як міра житлової та комерційної площі. Північна Корея продовжує використовувати традиційні одиниці, хоча їх стандарти виводяться з метричних одиниць.

Північна Корея (КНДР), розвиваючись ізольовано спростила свої метричні заходи. Наприклад, прийнявши, що калібр 152 мм дорівнює 0,5 корейським футам (Чеок), а калібр 122 мм – 0,4-м. Після переведення такого припущення в міліметри, отримаємо калібри 151,5 та 121,2 міліметра відповідно [корейський фут дорівнює 303мм, тоді як американський – 304,8; корейський дюйм – 30,3мм, а американський – 25,4 мм].

Можливо, у новому російському артилерійському стволі з діаметром каналу 152,4 мм, снаряд діаметром 151,5 мм ще не перекосить і не заклинить, але в міру зношування стволу ймовірність такого результату зростає в випадку з північнокорейськими снарядами швидше, ніж з російськими.

Тож невігластво північнокорейців грає моторошний жарт із російськими окупантами.

Exit mobile version