ZpTown

Марокко та Туреччина допомагають Росії обходити санкції

Санкції

Російська влада та компанії об’єдналися і звернулися до Марокко та Туреччини для використання їхніх портів для ухилення від санкцій проти РФ.

Про це повідомляє The New York Times (NYT).

“Російська влада і компанії об’єдналися, використовували мережу посередників, у тому числі в Китаї, і маскували свою діяльність через підставні компанії, згідно з електронними листами російського уряду, що просочилися, торговими документами і записами онлайн-розмов між російськими інженерами”, – пише видання.

РФ також звернулася до країн, які зайняли нейтральну позицію у війні Росії в Україні, таким як Марокко та Туреччина, і використовували порти для перевалки – отримання товарів із глобальних центрів виробництва технологій, які потім поміщають на інші кораблі, які прямують до Росії.

Потім заборонену технічну продукцію можна було купити відомих постачальників і на зручних сайтах електронної комерції, таких як Nag.

Як РФ обходить санкції

Незабаром після того, як Росія вторглася в Україну минулого року, інженерам російської телекомунікаційної компанії Convex знадобилося знайти американське обладнання передачі даних для розвідувальної служби країни.

Однак після того, як західні країни запровадили нові торгові обмеження щодо Росії, нічого не надходило. Співробітники Convex невдовзі знайшли рішення

У той час як американський постачальник технологій Cisco 3 березня 2022 року припинив продажі в Росію, інженери Convex легко отримали необхідне обладнання Cisco через маловідомий російський сайт електронної комерції під назвою Nag, який обійшов міжнародні торгові обмеження, купивши американське обладнання через мережу постачальників в Китаї.

За 22 місяці з початку війни в Україні Росія в основному продовжувала отримувати технології, необхідні їй для підтримки роботи своєї економіки.

Після того, як експортні обмеження та корпоративні заборони спочатку призвели до збоїв у торгівлі, російські постачальники знайшли лазівки та почали шукати обхідні шляхи.

Майже жодне комерційне обладнання, включаючи базове телекомунікаційне обладнання, обладнання для спостереження, мікрочіпи для сучасних обчислень та систем озброєння, а також дрони не було надто важко придбати.

Нещодавно Росія підписала з Іраном декларацію про “протидію” санкціям, які проти обох країн ввели США, ЄС та низку інших держав.

Також ЗМІ встановили, що після початку повномасштабної російської агресії через Білорусь до РФ ввозили люксові автомобілі, експорт яких заборонено через санкції західних компаній.

Днями у Європейському союзі запропонували криміналізувати ухилення від санкцій, накладених на ЄС. За допомогу Росії в їхньому обході можна буде отримати п’ять років ув’язнення.

Exit mobile version