Російські та українські війська продовжували позиційні бої на північний захід і південь від Бахмута та на заході Запорізької області; російські війська просунулися на північ від Авдіївки в районі Авдіївського коксохімічного заводу та на північний захід від Авдіївки вздовж залізничного полотна біля Новобахмутівки.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 5 січня 2024р.
Повідомляється, що 5 січня російські війська просунулися на Куп’янському та Лиманському напрямках, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили витіснили українські війська з позицій у північній і центральній Синьківці (на північний схід від Куп’янська), і що Синьківка зараз є спірною сірою зоною. Інший мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на позиції в межах трьох кілометрів від Тернів і Ямполівки (на захід від Кремінної), і заявив, що російські сили намагаються ліквідувати український плацдарм на правому березі річки Жеребець у цьому районі. Проте ISW ще не спостерігала візуального підтвердження цих передбачуваних досягнень на Куп’янському чи Лиманському напрямках. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали на Куп’янському напрямку в районі Синьківки та на схід від Петропавлівки, а також на Лиманському напрямку в районі Тернового та в районі Серебрянського лісу.
5 січня російські та українські війська продовжували позиційні бої на північний захід і південь від Бахмута, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи російського 331-го полку ВДВ (98-ї дивізії ВДВ) продовжують діяти поблизу Бахмута, а підрозділи загону «Російські яструби» (33-й мотострілецький полк 1-го армійського корпусу «ДНР») діють на південь від Бахмута поблизу Горлівка.
Російські війська останнім часом незначно просунулися в районі Авдіївки та активізували темпи наступальних дій у цьому районі. На геолокаційних кадрах, опублікованих 4 січня, видно, що російські війська просунулися на північ від Авдіївки в районі Авдіївського коксохімічного заводу та на північний захід від Авдіївки вздовж залізничного полотна біля Новобахмутівки. 5 січня російські мілблогери заявили, що російські війська також просунулися на 400 метрів вздовж залізничного полотна на північ від дачного району «Точмаш» на північний захід від Авдіївки та на 400 метрів біля Авдіївського коксохімічного заводу. Російський мілблогер стверджував, що російські сили на північний захід від Авдіївки поблизу Бердичів просуваються в середньому на 100 метрів кожні два дні. Російські війська атакували поблизу Авдіївки, Новобахмутівки, Степового, Первомайського та Невельського. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська почали наступ з 20 різних напрямків, ймовірно, маючи на увазі підтактичні напрямки, 4 січня після затишшя між 1 і 3 січня і що російські війська завдають потужних авіаційних і артилерійських ударів. Барабаш зазначив, що російські війська мають на меті захопити Авдіївку до президентських виборів 17 березня, але навряд чи це зроблять.
5 січня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька поблизу Мар’їнки, Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки продовжують діяти елементи оперативно-бойового тактичного з’єднання ДНР «Каскад», яке, як повідомляється, розформовує російське військове командування.
У Генштабі ЗС України повідомили, що 5 січня російські війська не проводили жодних штурмів у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Повідомляється, що підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-ї мотострілецької дивізії 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу) діють на південь від Великої Новосілки, а підрозділи 218-го танкового полку (127-ї мотострілецької дивізії) діють поблизу Приютного (південний захід від с. Велика Новосілка).
5 січня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії на заході Запорізької області. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Вербового (на схід від Роботиного), Роботиного та Новопрокопівки (на південь від Роботиного).[
Українські війська станом на 5 січня утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, однак змін на лінії фронту в цьому районі не відбулося. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили 10 російських штурмів на східному березі річки Дніпрао. Російський мілблогер стверджував, що українські війська продовжують перекидати підкріплення на позиції поблизу Кринок і що російські безпілотники стали більш ефективними в дії в радіусі дії українських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) у цьому районі.
Добою раніше:
Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 4 січня 2024 року: ISW