ZpTown

Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 7 січня 2024 року: ISW

Танк и БК

Минулої доби підтверджених просувань будь-якої зі сторін розв’язаної російським диктатором війни не зафіксовано.

Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій на фронтах загарбницької війни путіна в Україні, які відбулися 07.01.2024р.

  • Російські та українські війська 7 січня продовжили позиційні бойові дії на лінії Купаїнськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід і схід від Куп’янська в районі Синьківки, озера Лиман, Іванівки та Петропавлівки та на захід від Кремінної в районі Ямполівки та Тернів. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили кілька позицій біля Синьківки і нещодавно значно просунулися на південний захід і захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва, Торського, Тернів та Ямполівки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії РФ (Західний військовий округ).
  • 7 січня російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, проте підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії відбулися на північ від Бахмута поблизу Оріхово-Василівки та Богданівки; на захід від Бахмута біля Хромового і в напрямку Часів Яр; і на південь від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи російського 331-го повітряно-десантного полку (98-а дивізія ПДВ) продовжують діяти поблизу Бахмута.
  • 7 січня російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Авдіївки, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Степового та Авдіївського коксохімічного заводу та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського, Невельського та Водяного. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш 7 січня повідомив, що російські війська третій день поспіль ведуть штурмові дії з усіх напрямків у бік Авдіївки, а поблизу Авдіївки російські війська наносять «по кілька десятків» авіаударів на добу. Повідомляється, що підрозділи 9-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) продовжують діяти поблизу Авдіївки.
  • Російські війська нещодавно просунулися на захід і південь від Мар’їнки (на захід від міста Донецьк). Геолокаційні кадри, опубліковані 7 січня, показують, що російські війська незначно просунулися в західній Мар’їнці та на південній околиці Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Мар’їнки, Георгіївки (на захід від Мар’їнки), Новомихайлівки та Побєди (на південний захід від Донецька).Російський мілблогер стверджував, що російські та українські війська сильно замінували територію навколо Новомихайлівки, що ускладнює просування як російських, так і українських сил. Пов’язаний з Кремлем російський мілблогер заявив, що російські війська намагаються просунутися до Георгіївки, щоб досягти оперативної мети захоплення Курахового (на захід від Мар’їнки). Повідомляється, що підрозділи російського 33-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) продовжують діяти поблизу Новомихайлівки.
  • В районі кордону Донецької та Запорізької областей тривала обмежена позиційна бойова дія, 7 січня змін на лінії фронту не було. Російські та українські сили брали участь у невизначених позиційних боях від Времівки до Вугледарського напрямку в районі кордону Донецької та Запорізької області та на південь від Новодарівки (на південний схід від Великої Новосілки). Поблизу Урожайного (на південь від Великої Новосілки) діють підрозділи російської 29-ї окремої бригади радіаційного, хімічного та біологічного захисту (ЦВО).
  • Радник мера Маріуполя Петро Андрюшенко 7 січня повідомив, що українські сили завдали високоточного удару по напівзбудованому російському залізничному мосту в районі Гранітного (23 км на північ від Маріуполя).
  • 7 січня на заході Запорізької області в районі Роботиного тривали позиційні бойові дії, але змін на лінії фронту в цьому районі не відбулося. Повідомляється, що бойові дії тривали біля Роботина; на захід від Вербового (на схід від Роботиного); та біля Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що бойові дії в західній частині Запорізькій області є тактичними, незважаючи на перехід українських сил до маневрової оборони, і що російські сили продовжують не мати комплексної підтримки проти українських безпілотників у цьому районі. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють іррегулярні підрозділи батальйону «Родина» БАРС-3 (Бойовий армійський резерв) і бригади «Царські волки».
  • Станом на 7 січня українські війська продовжували утримувати позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, лінія фронту не змінилася. Позиційні бої тривали під Кринками на східному березі Дніпра. Російський мілблогер заявив, що успішне збиття українцями російського літака в грудні 2023 року перешкоджає російському використанню літаків на херсонському напрямку, і додав, що російські сили все ще стикаються з проблемами оперативного потоку інформації, зв’язку, радіоелектронної боротьби (РЕБ) та співробітництво підрозділу в Кринках та інших районах на східному березі. Мілблогер також зазначив, що українські війська активно мінують російські наземні лінії зв’язку на Херсонському напрямку. Українські військовослужбовці, які діють в районі Кринок, заявили, що російські війська регулярно атакують українські позиції в Кринках невеликими групами піхоти до 10 осіб, і назвали проблеми з боку України, які діють на східному березі, такі як нездатність вчасно евакуювати загиблих військових або використання росіянами дронів.
  • Українське кримське партизанське угруповання «Атеш» 7 січня повідомило, що російські війська створюють багато ремонтних баз в окупованому Криму, ймовірно, щоб компенсувати значні втрати російської військової техніки, і, ймовірно, будують нову базу на північ від Євпаторії (західний Крим).
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 6 січня 2024 року: ISW

    Exit mobile version