Українські чиновники наголосили на необхідності додаткових систем протиповітряної оборони після чергової великої серії російських ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч з 7 на 8 січня.
Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).
Українські військові офіційні особи повідомили, що російські сили запустили по Україні загалом 59 ракет і безпілотників, включаючи: вісім безпілотників Shahed-136/-131; сім ракет С-300/400; чотири гіперзвукові ракети Х-47М2 «Кінджал»; 24 Х-101/555/55 і вісім Х-22; шість балістичних ракет «Іскандер-М»; і дві авіаційні керовані ракети Х-31П. Українські військові повідомили, що російські удари були націлені на об’єкти критичної та цивільної інфраструктури та військові об’єкти в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Хмельницькій областях, і що українські сили збили всі вісім «Шахедів» і 18 крилатих ракет Х-101/555/55. Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат повідомив, що відсоток російських повітряних цілей, збитих українськими військами в ніч на 8 січня, не змінився порівняно з попередніми більш інтенсивними російськими ударами, але Україні потрібно перехопити більше російських ракет і безпілотників, враховуючи велику кількість таких систем, які Росія регулярно запускає. Ігнат заявив, що тільки «спеціальні засоби», такі як системи ППО «Патріот», можуть збити балістичні ракети, і що українські сили ще не збили крилату ракету Х-22. Президент України Володимир Зеленський у віртуальному зверненні до щорічної національної конференції з питань суспільства та оборони Швеції 8 січня заявив, що Україні необхідно зміцнити свої можливості ППО на фронті, щоб краще захистити українські позиції від ударів Росії, і в тилу, щоб захистити цивільне населення. Зеленський заявив, що українські сили перехопили понад 70 відсотків із понад 500 російських ракет і безпілотників, запущених за останні «кілька днів» завдяки системам протиповітряної оборони західних партнерів, але цей поточний рівень перехоплення є недостатнім. Зеленський заявив, що російські сили втратять свою владу на полі бою, якщо російські сили втратять перевагу в повітрі.
Західні пропозиції систем протиповітряної оборони та ракет залишаються вирішальними для України, оскільки російські сили намагаються адаптуватися до поточних можливостей протиповітряної оборони України та оскільки Україна розвиває свою оборонно-промислову базу. ISW оцінив, що російські та українські сили зараз залучені в тактичну та технологічну наступально-оборонну гонку, в якій обидві сторони постійно експериментують та адаптують свої дальні удари та протиповітряну оборону. Продовження та збільшення західних поставок систем протиповітряної оборони та ракет в Україну має вирішальне значення, оскільки російські сили продовжують експериментувати з новими способами проникнення в українську ППО. Включення систем протиповітряної оборони, наданих Заходом, до системи протиповітряної оборони України мало важливе значення для здатності України захищатися від російських ракет, зокрема балістичних. Західні системи протиповітряної оборони та забезпечення України ракетами протиповітряної оборони в найближчій та середньостроковій перспективі також мають важливе значення для захисту зростаючого військово-промислового комплексу (ВПК) України, оскільки російські війська продовжують атакувати українські промислові об’єкти. Речник Державного департаменту США Метью Міллер назвав 4 січня надання Україні допомоги США «критичною», оскільки Україна ще не в змозі захистити себе, але зазначив, що допомогу США не потрібно буде продовжувати на попередньому рівні, оскільки Україна працює над розширенням свого ВПК щоб «стати на власні ноги».