Українські війська відійшли зі Степового, залишившись лише в західний частині цього сіла. На інших ділянках фронту йшли позіційни бої.
Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 14 січня.
14 січня тривали позиційні бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські та українські джерела повідомляли про бої на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки, на південний захід від Сватового біля Макіївки, на захід від Кремінної біля Терни та на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісу та біля Білогорівки. Речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо 13 січня заявив, що холодна погода на Куп’янсько-Кремінському напрямку впливає на дії українських військ на цій ділянці фронту, і припустив, що російські війська можуть частіше здаватись на цій ділянці через екстремальні погодні умови. На Куп’янському напрямку продовжують діяти підрозділи 6-ї загальновійськової армії (Західний військовий округ), у тому числі її 25-а мотострілецька бригада.
Російські та українські війська 14 січня продовжили позиційні бойові дії на Сіверському напрямку (північний схід Донецької області), однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Верхньокам’янського (6 км на схід від Сіверська) та Веселого (14 км на південний схід від Сіверська). Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив 13 січня, що російські війська відступили з околиць Спірного (12 км на південний схід від Сіверська). Повідомляється, що підрозділи 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус ЛНР) продовжують діяти поблизу Спірного.
14 січня російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, проте підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Відомий пов’язаний із Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на північний захід від Богданівки (на північний захід від Бахмута), хоча ISW не знайшло візуальних доказів, які б підтверджували це твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід від Бахмута в районі Хромового та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки та Ню-Йорка (на захід від Горлівки). Речник української бригади, яка діє на Бахмутському напрямку, заявив, що російські сили збільшили чисельність військ на Бахмутському напрямку до близько 80 тис. осіб, а підрозділи російського «добровольчого корпусу» ведуть тут штурм.
Під Авдіївкою 14 січня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Повідомляється, що російські війська просунулися в районі шириною до 260 метрів і глибиною до 120 метрів на схід від Авдіївського коксохімічного заводу (на північний захід від Авдіївки), а також підрозділи російської 114-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “Донецької народної республіки”) і 15-го Мотострілецька бригада (2-й армійський корпус “ЛНР”) наступала на південний схід від Авдіївського терикону (на північний захід від Авдіївки). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські війська відійшли зі Степового (на північний захід від Авдіївки), а російські джерела стверджують, що українські війська залишаються в західній частині населеного пункту. Станом на 14 січня ISW не спостерігав візуального підтвердження будь-яких наступів росіян у Степовому. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Новобахмутівки, Степового, Бердичів та Авдіївського коксохімічного заводу; на південь і південний захід від Авдіївки в районі Авдіївської промзони, Сіверне, Первомайське, Невельське, Красногорівка. Повідомляється, що підрозділи російської 132-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) продовжують діяти поблизу Новокалинового (на північний захід від Авдіївки).
14 січня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Повідомляється, що російські війська просунулися на південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецька), а також підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ (ПВО)) і 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту просунувся на північ від Новомихайлівки. ISW не знайшло візуальних доказів, які підтверджують ці твердження. Позиційні бойові дії тривають на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Мар’їнки, Новомихайлівки та Георгіївки. Повідомляється, що під Георгіївкою діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади. Раніше ISW наприкінці грудня 2023 року спостерігала за заявами про те, що підрозділи 238-ї артилерійської бригади діють поблизу Горлівки (на південний схід від Бахмута та на північний схід від Авдіївки).
14 січня російські та українські війська продовжували позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили невизначені позиції на північ від Керменчика та Старомлинівки (обидва на південь від Великої Новосілки), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Позиційні бої тривали на південь від Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки), на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки), на південь від Рівнополя (на південний захід від Великої Новосілки) та біля Червоного (на південний захід від Великої Новосілки).
Пов’язаний з Кремлем мілблогер 13 січня заявив, що українські війська завдали невдалих ударів з безпілотників і ракет по окупованим Маріуполю Донецької області та Бердянську Запорізької області.
14 січня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Роботиного та Кам’янського (на північний захід від Роботиного) і на південний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Один російський мілблогер стверджував, посилаючись на невідомі українські джерела, що російські війська просунулися на захід від Вербового до 1,9 кілометрів у ширину та 500 метрів у глибину. ISW не виявив візуальних доказів цих тверджень. Позиційні бої тривали поблизу Копані (на північний захід від Роботиного), Роботиного, Новопрокопівки (на південь від Роботиного), Вербового та Новофедорівки (на північний схід від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російського 247-го полку повітряно-десантних військ (7-ї дивізії ПДВ) діють поблизу Вербового, а підрозділи новосформованої 49-ї окремої десантно-штурмової бригади (як повідомляється, підпорядковується 58-й загальновійськовій армії Південного військового округу) діють на Оріхівському напрямку. Раніше ISW повідомляв, що російські війська формують десантно-штурмові бригади у складі загальновійськових сухопутних з’єднань і що одна з цих бригад, 49-та окрема десантно-штурмова бригада, вже діє на запорізькому напрямку.
Українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області на тлі позиційних боїв 14 січня, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Російські та українські війська продовжували бойові дії поблизу Кринок та Піщанівки на східному березі Дніпра Херсонської області. 13 січня пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив, що російський 20-й полк ППО (4-а гвардійська армія ППО Південного військового округу) відбив удар українських РСЗВ HIMARS у Херсонській області.
Добою раніше:
Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 13 січня 2024 року: ISW