ZpTown

Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 17 січня 2024 року: ISW

ЗСУ - вогонь по рашистам

Минулої доби, 17 січня, жодна сторона не надала інформацію, що підтверджує просування – ведуться позиційні бої.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 17 січня 2024р.

  • Російські сили 17 січня просунулися на південь від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили невизначені позиції на схід від Білогорівки в Луганській області (на південь від Кремінної) і просунулися на захід від Кремінної поблизу Макіївки, хоча ISW не знайшло візуальних доказів цих тверджень. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на північний захід від Кремінної біля Площанки та Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви, на північ від Григорівки та біля лісництва Серебрянське; і на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Повідомляється, що підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії РФ (Західний військовий округ) продовжують діяти на Куп’янському напрямку, а підрозділи 7-ї мотострілецької бригади РФ (2-й армійський корпус ЛНР) – поблизу Білогорівки.

    Українські офіційні особи продовжують припускати, що російські війська готуються відновити наступальні дії на Куп’янському та Лиманському напрямках, ймовірно, наприкінці січня або на початку лютого 2024 року. Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо 17 січня повідомив, що російські війська наразі перекидають свої позиції. наступальних зусиль з Куп’янського напрямку на Лиманський напрямок. Голова Харківської обласної військової адміністрації України Олег Синегубов заявив, що російські обстріли на Куп’янському напрямку за останні три тижні зменшилися до двох-п’яти обстрілів на день. Синєгубов заявив, що українські сили очікують поновлення російських штурмів на Куп’янському напрямку, щойно стійкі мінусові температури заморозять поля та ґрунт у цьому районі. Поточні прогнози погоди свідчать про те, що температура в Луганській області коливатиметься на рівні або нижче постійних температур, достатньо низьких, щоб заморозити землю наприкінці січня 2024 року, що свідчить про те, що російські війська можуть відновити наступ із ґрунтом, зручним для маневру, наприкінці січня або на початку лютого 2024 року. Твердження українських офіційних осіб йдуть урозріз із заявами ГУР МО про те, що росіяни не мають сил підтримувати наступальні операції більш, ніж на одному напрямку, або з початком очікуваного наступу російські сили перейдуть в оборону на інших ділянках фронту.

  • 17 січня тривали позиційні бої поблизу Бахмута, але підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута поблизу Веселого, Білогорівки (21 км на північний схід від Бахмута) та Спірного; на північ від Бахмута біля Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Григорівки та Богданівки; на захід від Бахмута поблизу Хромове та Іванівське; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Російський мілблогер стверджував, що швидкість російського просування в Бахмутському напрямку сповільнилася після того, як російські війська зробили «значне» просування за попередні 1,5 місяці. ISW не спостерігала значних в оперативному чи тактичному плані просування російських військ на Бахмутському напрямку з початку локалізованих наступальних операцій Росії в цьому районі на початку листопада 2023 року. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії продовжують діяти на північний захід від Бахмута, а підрозділи 200-ї мотострілецької бригади (Північний флот), як повідомляється, продовжують діяти на Бахмутському напрямку. Повідомляється, що під Богданівкою продовжують діяти підрозділи російської добровольчої бригади «Север-V», а на Соледарському напрямку діють підрозділи російського загону «Невський».
  • 17 січня тривали позиційні бойові дії під Авдіївкою, однак підтверджених змін фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Новокалинового, Новобахмутівки та Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; на північний схід від Авдіївки біля Кам’янки; на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Первомайського та Невельського. Російський мілблогер стверджував, що російська швидкість просування біля очисних споруд поблизу Авдіївського коксохімічного заводу становить близько 100-200 метрів на добу. Голова Донецької обласної військової адміністрації України Вадим Філашкін заявив, що з початку 2024 року російські війська скинули на Авдіївку 250 плануючих бомб проти 149 плануючих бомб за весь 2023 рік. Повідомляється, що під Авдіївкою діють підрозділи 110-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • Повідомляється, що російські війська просунулися на захід і південний захід від міста Донецька, але 17 січня не було підтверджених змін фронту в цьому районі. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та Мар’їнки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Георгіївка та Новомихайлівка. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід і захід від Мар’їнки. Мілблогери також стверджували, що російські сили просунулися на південь від Новомихайлівки, а 16 січня деякі мілблогери стверджували, що нібито українські джерела стверджували, що російські війська просунулися більш ніж на сім кілометрів на південь від Новомихайлівки за попередній день. Російські мілблогери стверджували, що російські війська змінили напрямок своїх атак на південь від Новомихайлівки та намагаються вийти на трасу О0532 (Мар’їнка-Костянтинівка-Вугледар). Російський мілблогер стверджував, що українські безпілотники та артилерія ускладнюють логістику Росії, а українські міни обмежують рух російських транспортних засобів.
  • 17 січня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали на південь від Вугледару, на північ від Новодонецького (обидва на схід від Великої Новосілки), на захід від Старомлинівки та біля Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що в районі Великої Новосілки та поблизу Старомайорського продовжують діяти підрозділи 34-ї мотострілецької бригади (49-а загальновійськова армія Південного військового округу) і 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї ОСА Східного військового округу) відповідно.
  • 17 січня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Відомий пов’язаний із Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до 500 метрів і відбили раніше втрачені позиції на захід від Вербового (на схід від Роботиного), хоча ISW не спостерігало візуальних доказів, які підтверджують це твердження. Позиційні бої тривали поблизу П’ятихаток (27 км на північний захід від Роботиного), Копані (на північний захід від Роботиного), Роботиного, Вербового та Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російського 429-го мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а ОМС, СМД) і 136-а мотострілецька бригада (58-а ОМС, СМД) продовжують діяти відповідно на Запорізькому напрямку та вздовж лінії Роботине-Копані.
  • Відомий пов’язаний з Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська нещодавно зосередили артилерійську та авіаційну діяльність у прифронтових районах, але також завдали успішних ударів у тилових районах Кіровоградської, Харківської та Дніпропетровської областей. ISW спостерігає нещодавнє збільшення кількості ударів російських безпілотників «Шахед» по українських позиціях на передовій.
  • Українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області на тлі продовження позиційних бойових дій 17 січня, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російський мілблогер стверджував, що особовий склад 8-ї роти 810-ї окремої морської піхотної бригади ЧФ підняв російський прапор над центром Кринок, хоча ISW не помітив жодних візуальних доказів, які підтверджують це твердження. Позиційні бої тривали під Кринками. Російські джерела стверджували, що річка Дніпро замерзла на багатьох ділянках, що ускладнює українським військам переправу через річку та російським силам діяти на островах Дніпра. Повідомляється, що підрозділи російської 205-ї мотострілецької бригади (49-ї ОМСБр) і 2-го зенітно-ракетного полку (104-ї дивізії ВДВ) діють поблизу Дніпровських островів і біля Козачих Лагерів (на захід від Кринок) відповідно.
  • Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 17 січня заявив, що російська ППО збила дві ракети «Шторм Шедоу» біля Попівки в районі Чонгарського мосту, який сполучає окуповану Херсонську область з окупованим Кримом. ISW не може підтвердити заяву Рогова.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 16 січня 2024 року: ISW

    Exit mobile version