ZpTown

У Міноборони України заявили, що в США не мають зауважень к використанню наданої ними зброї, у Генерального інспектора інша думка

Военная помощь

20 січня Міністерство оборони України повідомило, що Служба внутрішнього аудиту МО України та Управління оборонного співробітництва Посольства США в Україні провели першу спільну перевірку наданої США зброї в Україні.

У Міноборони України повідомили, що українські та американські інспектори перевірили серійні номери зброї, технічний стан та умови зберігання, і заявили, що під час спільної перевірки у представників США «не було зауважень». Заступник міністра оборони України Юрій Джигір заявив, що Україна надає країнам-партнерам доступ до місць зберігання та проводить систематичні спільні інспекції для «підвищення прозорості та зміцнення довіри».

Тим часом видання The Washington Post, посилаючись на звіт Генерального інспектора, повідомило, що Міністерство оборони США не вело належним чином дані про мобільні ракетні комплекси, окуляри нічного бачення, односторонні ударні дрони та інше чутливе обладнання, яке Сполучені Штати надали Україні для боротьби з Росією. Загальна вартість такої зброї понад 1 мільярд доларів. Відстеження, відоме як розширений моніторинг кінцевого використання, або EEUM, позначається для обладнання та зброї, які містять особливо чутливу технологію або які легко провезти чи вкрасти. У звіті було вивчено близько 1,7 мільярда доларів зброї та обладнання, які підпали під цю спеціальну категорію відстеження, і було виявлено, що більше половини не були належним чином обліковані. У звіті розглядалася допомога, надана з 2014 року, коли Росія анексувала український Кримський півострів, хоча це була лише невелика частка загальної військової допомоги Україні, яка лише з 2022 року становить понад 44 мільярди доларів. (Не кожна система зброї потрапляє до цієї категорії.)

Деякі предмети, такі як радіообладнання та окуляри нічного бачення, досить малі, щоб контрабандою провозити їх у сумках або автомобілях і продавати на чорному ринку. Інші, такі як ракети «Джавелін» і «Стінгер», мають історію попередніх конфліктів і були гарячими предметами на світовому ринку зброї, йдеться в статті WP. У звіті йдеться, що до грудня 2022 року Міністерство оборони «не мало політики щодо проведення EEUM у ворожому оточенні». Управління оборонного співробітництва Пентагону в Україні також «не дотримало вимог, щоб [Збройні сили України] своєчасно надавали звіти про втрати та звіти про витрати за порядковими номерами», йдеться у звіті.

«На сьогоднішній день немає доказів несанкціонованого чи незаконного переміщення … за межі України», – написала виконувач обов’язків заступника міністра оборони з питань політики Александра Н. Бейкер у відповіді, включеній до звіту. «Відсутність повної звітності не перешкоджає уряду США обґрунтовано зробити висновок про те, що Україна відповідає вимогам уряду США щодо використання, передачі та безпеки предметів, які вона отримала».

Exit mobile version