Російські війська незначно просунулися на північ від Степового та вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому кварталі Авдіївці. На інших ділянках фронту тривали позиційні бойові дії.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 26 січня.
26 січня російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківкі, на південний схід від Куп’янська біля Табаївки, на північний захід від Сватового біля Стельмахівки, на південний захід від Сватового біля Макіївки, на захід від Кремінної поблизу Торське і Терни, біля самої Кремінної, а на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної) і Григорівки. Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ), а поблизу Білогорівки – підрозділи 7-ї ОМСБр (2-й армійський корпус «ЛНР»).
26 січня українські та російські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, однак підтверджених змін фронту на цієї ділянці не було. Пов’язаний із Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на околиці Іванівського (на захід від Бахмута), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Мілблогер стверджував, що російські війська відійшли з центру Богданівки, але зберегли контроль над північно-східною околицею населеного пункту. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута від Хромового та в районі Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Кремлівський мілблогер стверджував, що поблизу Богданівки діють неуточнені підрозділи російського добровольчого корпусу, 200-ї окремої мотострілецької бригади (Північний флот) і 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ.
Російські війська нещодавно незначно просунулися поблизу та в Авдіївці на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 26 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 січня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північ від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки) та вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому кварталі район Авдіївки. Російський мілблогер заявив, що російські війська наступали в районі ресторану «Царська охота» на південній околиці Авдіївки. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Степового, на північний схід від Авдіївки від Кам’янки біля південно-східної околиці Авдіївки та на південний захід від Авдіївки в районі Водяного, Первомайського та Невельського.
Позиційні бої тривали на захід і південний захід від міста Донецьк, але 26 січня не було підтверджених змін фронту в цьому районі. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Георгіївки (на захід від міста Донецьк) і Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецька), хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цих тверджень. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного військового округу).
26 січня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на південний схід від Великої Новосілки поблизу Золотої Ниви; на південний захід від Великої Новосілки біля Приютного і Червоного; та на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського.
26 січня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін фронту на цієї ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російських 56-го та 108-го повітряно-десантних полків (обидва 7-ї дивізії ПДВ).
26 січня на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали поблизу Кринок. Російське джерело стверджувало, що російські сили відтіснили українські сили з ряду невизначених позицій у Кринках, але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російський мілблогер стверджував, що російським військам потрібне постійне покриття радіоелектронної боротьби (РЕБ), щоб захистити російські сили від українських FPV-дронів поблизу Кринок, і тому вони намагаються дати операторам російських безпілотників часові «вікна» без перешкод для російських операцій РЕБ, щоб російські пілоти могли керувати власними безпілотниками.
Добою раніше:
Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 25 січня 2024 року: ISW