ZpTown

Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 28 січня 2024 року: ISW

САУ ВСУ

Російські війська просунулися в полі на схід від Ямполівки, на північ від Степового і на південний схід від Первомайського.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися 28 січня на фронтах російсько-української війни.

  • 28 січня російські війська продовжували наступальні операції на північний схід і схід від Куп’янська, але не просунулися. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки. Речник командувача Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська продовжують віддавати перевагу Куп’янському напрямку, а бойова діяльність росіян є більш інтенсивною на лінії Куп’янськ-Лиман, ніж навколо Бахмута. Фітьо додав, що російські війська можуть перенести свій наступальний фокус із Куп’янська на інші частини східу України, і зауважив, що російські сили збільшили використання безпілотних боєприпасів з 20 до 30 до 40 безпілотників на день.

    Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на південний схід від Куп’янська (на північний захід від Сватового) 28 січня, але українські військові джерела поки не підтвердили ці заяви. Російські мілблогери продовжували стверджувати, що підрозділи російської 47-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія Західного військового округу [ЗВО]) після захоплення Крохмального (на південний схід від Табаївки) захопили Табаївку (на південний схід від Куп’янська) та панівні висоти в цьому районі. Російські джерела також розширили українську інтерактивну карту, на якій Табаївка була під контролем Росії. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в Берестове (28 км на південний схід від Куп’янська) і, можливо, захопили Котлярівку (безпосередньо на північний схід від Табаївки). Пов’язаний з Кремлем мілблогер оцінив, що російські війська, ймовірно, намагаються просунутися до Кислівки (безпосередньо на північ від Котлярівки), оскільки населений пункт розташований вздовж залізничної колії на значній висоті. Російські міліблогери стверджували, що російські війська розвивають наступ у напрямку Піщане (20 км на південний схід від Куп’янська) від Табаївки, намагаючись вийти на річку Оскіл, а український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки на схід від Піщаного та поблизу Табаївки та Стельмахівка (на північний захід від Сватового і на південь від Берестового). Російський наступ на Піщане та локалізовані атаки на південний схід від Куп’янська (на північний захід від Сватового), ймовірно, підтримують зусилля Росії досягти та порушити українські наземні лінії зв’язку через річку Оскіл на південь від Куп’янська, а не підтримують наступ на сам Куп’янськ.

  • Російські війська нещодавно просунулися на захід від Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 січня, показують, що російські війська просунулися в полі на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на захід від Кремінної в районі Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви; та на південь від Кремінної біля Діброви та Білогорівки. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російської 3-ї мотострілецької дивізії (20-ї гвардійської загальновійськової армії, ЗМУ) успішно воюють на Лиманському напрямку, а частини її 752-го мотострілецького полку захопили невизначену українську позицію.
  • Поблизу Бахмута 28 січня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін фронту на цьому напрямку не було. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Андріївки та Кліщіївки; і на південь від Бахмута біля Північного та Шумів. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Іванівського та Богданівки, хоча ISW не знайшов візуальних доказів цього твердження. Підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО)), як повідомляється, діють поблизу Бахмута.
  • Російські війська 28 січня підтвердили просування поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 січня, показують, що російські війська просунулися на північ від Степового (на північний захід від Авдіївки) і на південний схід від Первомайського (на південний захід від Авдіївки). Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Очертиного, Новобахмутівки та Степового; біля самої Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Тоненького; на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Первомайського та Невельського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська розширили свою зону контролю біля ресторану «Царська охота» на південній околиці Авдіївки, а один мілблогер стверджував, що є непідтверджена інформація про те, що російські війська повністю контролюють ресторан. Український військовослужбовець, який служить на Авдіївському напрямку, заявив, що українські війська відтіснили російськи війська від ресторану «Царська охота» і що російські війська постійно змінюють свою тактику на Авдіївському напрямку. Російський мілблогер стверджував, що російським військам важко просуватися, оскільки «клин», у якому діють російські штурмові групи та загони, занадто вузький, маючи на увазі, ймовірно, південні околиці Авдіївки. Повідомляється, що під Спартаком (на південь від Авдіївки) діють підрозділи російської 1-ї «Слов’янської» бригади (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • 28 січня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін фронту на цьому ділянці не було. Позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська посилили використання FPV-дронів на Мар’їнському напрямку. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади 8-ї ЗВА.
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 28 січня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Позиційні бої тривали на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки), на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Повідомляється, що підрозділи російського 114-го мотострілецького полку та 143-го мотострілецького полку (обидва 127-ї мотострілецької дивізії 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу (СВО)) продовжують діяти поблизу Приютного. Повідомляється, що підрозділи російської 83-ї десантно-штурмової бригади ПДВ також діють поблизу Приютного.
  • Повідомляється, що 28 січня українські війська просунулися в західній частині Запорізької області на тлі продовження бойових дій у цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що українські війська відвоювали кілька позицій на захід від Роботине, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Позиційні бойові дії тривали на захід від Роботиного, поблизу Новопрокопівки (на південь від Роботиного), на захід від Вербового та біля Новофедорівки (обидва на схід від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російського 291-го гвардійського мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї ЗВА Південного військового округу [ПВО]) продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
  • 28 січня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщини в районі Кринок, але підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Речник Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк повідомила, що російські війська, ймовірно, найближчим часом проведуть ротацію військ на херсонському напрямку, оскільки російські війська мають труднощі з формуванням ударних груп у зв’язку з останніми великими втратами. Гуменюк заявила, що російське командування продовжує забороняти російським військам використовувати техніку під час штурму на Херсонському напрямку і що російські війська часто проводять піхотні атаки групами від 10 до 15 чоловік. Гуменюк також заявила, що російські війська активізували використання FPV-дронів для скидання боєприпасів на українські позиції та населені пункти в Херсонській області протягом останніх кількох днів. Повідомляється, що підрозділи російської 810-ї окремої морської піхотної бригади (Чорноморський флот) продовжують діяти поблизу Кринок.
  • Командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа в інтерв’ю Sky News 27 січня заявив, що головні цілі України в Чорному морі – не допустити нападу російських кораблів на Україну та дозволити суднам доступ до українських портів. ISW оцінив, що українська ударна кампанія влітку та восени проти суден та інфраструктури Чорноморського флоту Росії (ЧФ) обмежила здатність ЧФ діяти в західній частині Чорного моря та не дозволила Росії загрожувати комерційним суднам, які використовують український зерновий коридор.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 27 січня 2024 року: ISW

    Exit mobile version