ZpTown

Україні не вистачає зброї для захисту своїх міст, життєво важлива допомога з боку Європи та США затримується через політичні суперечки

ЗСУ

Оскільки російське вторгнення триває два роки, бойові дії переросли в окопну війну з безпілотниками, що не залишає жодній стороні шансів здивувати іншу на фронті.

Про це йдеться в статті Bloomberg.

Щоб підтримувати окопну «активну оборону», як відомий підхід, Україні будуть потрібні постійні поставки артилерійських снарядів та інших боєприпасів, які союзники намагаються забезпечити.

Публічно українські офіційні особи заявляють, що вони продовжуватимуть боротьбу з російськими військами вторгнення, навіть якщо союзники не отримають підтримки. Але звіти з фронту свідчать про те, що ситуація там стає дедалі жахливішою, причому сили Києва часом намагаються стримати московські війська, за словами західних офіційних осіб, знайомих з дискусіями, які побажали залишитися анонімними, щоб коментувати конфіденційні питання.

Нещодавні хвилі російських ракетних атак також забрали життя десятків людей у ​​Києві та інших містах, оскільки протиповітряна оборона України, яка значною мірою покладається на дорогі перехоплювачі, надані союзниками, не змогла знищити стільки надходжучої зброї, скільки в минулому, згідно з даними Європейської дипломатії.

«Ми всі знаємо, що потрібно на місцях», — сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю у вівторок. «Тепер питання в тому, що ми можемо надіслати і що ми можемо дати».

За словами дипломатів, європейським союзникам не вистачить 1 мільйона снарядів, які вони обіцяли доставити до 1 березня, надавши лише близько 600 000 до цього терміну через постійні затримки у виробництві та побоювання щодо виснаження запасів. Міністри оборони, які зустрінуться цього тижня в Брюсселі, можуть спробувати підрахувати інші поставки, щоб збільшити загальну суму, але все одно не досягнуть цілі в 1 мільйон, яка була встановлена ​​минулого року, повідомили дипломати.

Якщо українські війська не матимуть снарядів, щоб чинити тиск, «Росія може продовжувати стріляти артилерією, поки її піхота атакує українські позиції», — сказала Енн Марі Дейлі, дослідник Rand Corp і офіцер резерву армії США. «Це нечесна боротьба для українських захисників».

Тим часом, за словами західних офіційних осіб, сили Москви занадто зношені, щоб досягти значних успіхів, якщо оборона України не впаде. Навіть тоді Кремлю, ймовірно, знадобиться мобілізувати більше військ, щоб закріпити успіхи, чого він поки що не бажає робити.

У Вашингтоні пакет допомоги Білого дому в розмірі 60 мільярдів доларів зупинився на кілька місяців через спротив з боку жорстких республіканців. Хоча адміністрація все ще говорить Києву та іншим союзникам, що вона очікує остаточного схвалення, сумніви зростають із розгортанням президентської кампанії.

«Простіше кажучи, без цього все, чого досягли українці і чого ми допомогли їм досягти, опиниться під загрозою», — заявив державний секретар Ентоні Блінкен на прес-конференції в понеділок разом із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який цього тижня відвідує Вашингтон, щоб допомогти підтримці України.

Лідери Європейського Союзу збираються 1 лютого на надзвичайний саміт, щоб спробувати подолати опозицію дружнього до Москви уряду Угорщини щодо виділення 50 мільярдів євро (54 мільярди доларів) допомоги. Якщо ця спроба зазнає невдачі, як це сталося в грудні, блоку доведеться знайти спосіб фінансувати підтримку без Будапешта. У будь-якому випадку, ЄС прагне схвалити допомогу до кінця лютого, сказав європейський чиновник.

За словами західних дипломатів, навіть якщо допомога ЄС надійде, брак підтримки з боку США українські сили відчують на полі бою до кінця весни.

“Наступні кілька місяців будуть вирішальними”, – заявив у вівторок президент Франції Еммануель Макрон. «Навіть якщо нам пощастило і нам все ще пощастить мати сильну підтримку США, це перш за все наша проблема».

США наполягають на тому, щоб Київ більш чітко виклав свій військовий план на цей рік, враховуючи обмеження щодо підтримки. Офіційні особи очікують поєднання постійного тиску вздовж лінії фронту з більш таємними операціями та дальніми ударами глибоко за російськими лініями. Україна використовувала власну зброю для деяких із цих атак, які вразили лінії постачання та бази Москви та похитнули її контроль над Чорним морем.

Офіційні особи Альянсу зазначають, що оборонна тактика, незважаючи на те, що вона не приносить драматичних проривів, які допомогли Україні отримати міжнародну підтримку в перший рік війни, зрештою знизить здатність Росії продовжувати боротьбу.

За словами західного чиновника, за останні місяці Київ також створив деякі запаси ключових союзницьких боєприпасів, щоб допомогти забезпечити постачання своїх військ.

Але цього недостатньо, щоб компенсувати дефіцит артилерійських снарядів.

За словами Певкура, міністра оборони Естонії, українські війська стріляють у середньому лише на третину менше, ніж росіяни. За оцінками Естонії, Москва має намір отримати близько 4,5 мільйонів снарядів із власного виробництва та поставок із Північної Кореї. І хоча українські більш досконалі гаубиці та цілевказівне обладнання означають, що її сили не потребують стільки снарядів, як Росія, щоб завдати того самого рівня шкоди, невигідну кількість не можна повністю подолати.

«Україна неминуче перебуває в стратегічній обороні», — сказав Бен Баррі, спеціаліст із сухопутних війн Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Маючи достатньо сучасного високотехнологічного обладнання від союзників, він додав, що «воно цілком могло б завдати значної шкоди росіянам».

Незважаючи на те, що Володимир Путін майже повністю перевів російську економіку на воєнне русло, за словами західних чиновників, їй знадобляться роки, щоб відновити тисячі танків та іншої зброї, втраченої досі під час бойових дій. А Росія втратила понад 315 000 солдатів убитими та пораненими, за оцінками США. За словами українських чиновників, останнім часом її війська також страждають від спалахів хантавірусу, виснажливої ​​хвороби, яку поширюють миші в окопах.

Кремль намагався дати сигнал через посередників, що він, можливо, буде готовий розглянути переговори зі США про припинення війни, хоча американські офіційні особи заявили, що вони скептично ставляться до будь-яких подібних пропозицій. Москва, швидше за все, відкладе будь-яку серйозну спробу переговорів до закінчення президентських виборів у США в листопаді, сподіваючись на другий термін для Дональда Трампа, який заявив, що швидко домовиться про припинення війни.

Київ сподівається, що якщо підтримка союзників буде остаточно схвалена, він зможе відновити свої сили та посилити тиск на Росію. За словами офіційних осіб, винищувачі F-16 надійдуть на озброєння пізніше цього року, допомагаючи Україні кинути виклик авіації Росії. Члени Альянсу також працюють над пакетом зобов’язань у сфері безпеки, спрямованих на демонстрацію їхньої відданості захисту Києва на роки вперед.

Бойові дії, ймовірно, трохи вщухнуть протягом наступних кількох місяців, а більш наступальні дії відновляться в травні та червні, коли земля підсохне, за словами естонського міністра оборони Певкура. Тоді також стане ясною доля допомоги ЄС і США, сказав він.

«Якщо до того часу ми не матимемо рішення, то Україні, напевно, буде вкрай важко втримати свої позиції», – попередив він. «Тому що, як ми знаємо, Росії байдуже втрачати людей.

Exit mobile version