Російські загарбницьки війська 20 лютого просунулися на східну околицю Ласточкиного на Донеччині та незначно просунулися на північ від Шевченка в Запорізькій області.
Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій на фронтах російсько-української війни, які відбулися 20 лютого.
20 лютого тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські та українські джерела повідомляли, що бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на північ від Кремінної біля Житлівки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Речник українського угруповання військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш зазначив, що російське угруповання на куп’янсько-кремінному напрямку складає 122 тис. осіб: 42 тис. на Куп’янському напрямку, 57 тис. — на Лиманському (західніше Кремінної) і 23 тис. — на Сіверському напрямку (на південь від Кремінної). Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що частини російського 1-го танкового полку та 15-го мотострілецького полку (обидва 2-ї мотострілецької дивізії 1-ї гвардійської танкової армії Західного військового округу [1-й ГТА, ЗВО]) намагаються просуватися до Куп’янськ з південного сходу в районі Табаївки та Крохмального, тому російське командування передислокувало в цей район щонайменше три штурмові підрозділи — кожен розміром до роти — для підтримки зусиль з прориву українських рубежів і просування на північний захід від Сватового. Машовець також зазначив, що частини 6-ї загальновійськової армії (ЗВА) намагаються переправитися через річку Оскіл на захід від Синьківки, щоб наступати на Куп’янськ із західного берега річки, але не можуть це зробити через важкий український артилерійський вогонь. Машовець заявив, що підрозділи 4-ї танкової дивізії (1-а ГТА, ЗВО) і 144-ї мотострілецької дивізії (20-та ЗВА) діють на захід від району Терни-Ямполіва і намагаються знищити українські позиції на річці Жеребець на захід від Кремінної.
Поблизу Бахмута 20 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки та Хромового; на захід від Бахмута біля Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Речник українського угрупування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська продовжують спроби просунутися до Часів Яру (на захід від Бахмута) і перекидають резерви на Бахмутський напрямок. Російські милблогери стверджували, що російські військові перекинули якісь невідомі російські сили з авдіївського напрямку в район Бахмута. Підрозділи російського 331-го повітряно-десантного полку (98-а дивізія ПДВ) продовжують діяти на північний захід від Бахмута.
Російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 лютого, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на східну околицю Ласточкиного (на північний захід від Авдіївки). Командир батальйону «ДНР» «Спарта», голова парламенту «ДНР» Артем Жога заявив, що російські війська очистили Авдіївку. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Степового та Ласточкиного; на захід від Авдіївки біля Сіверного; і на південний захід від Авдіївки біля Первомайського і Невельського. Повідомляється, що підрозділи російської 30-ї мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу) та 9-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) діють поблизу Ласточкиного та Первомайського відповідно.
Повідомляється, що 20 лютого російські війська просунулися на південний захід від Донецька під час продовження позиційних боїв. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися в Побєді (на південний захід від Донецька) вздовж траси O0532 (або T0524) Побєда-Вугледар, хоча ISW не спостерігала візуального підтвердження цього позову. Російські та деякі українські джерела стверджували, що українські сили відступили з Побєди, хоча ISW наразі не спостерігав візуальних доказів відходу українських військ. Позиційні бойові дії тривають на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди. Повідомляється, що підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади ТОФ і 39-ї окремої мотострілецької бригади (68-й АК, СВО) продовжують діяти поблизу Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а ЗВА, Південний військовий округ) продовжують діяти поблизу Георгіївки.
Російські війська нещодавно незначно просунулися поблизу кордону Донецької та Запорізької областей, оскільки позиційні бої тривали в цьому районі 20 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися на північ від Шевченка (на південний схід від Великої Новосілки та на південний захід від Вугледара). Позиційні бої тривали на південний захід від Великої Новосілки поблизу Малинівки; на південь від Великої Новосілки поблизу Старомайорського; і на південний схід від Великої Новосілки біля Шевченка, Пречистівки, Золотої Ниви. На кадрах, опублікованих 19 і 20 лютого, видно, як підрозділи 35-ї загальновійськової армії РФ (СВО) завдають ударів по українських позиціях біля Гуляйполя та підрозділи 11-ї армії ППО РФ (ВКС РФ і ПВО РФ) завдають удару по українських позиціях біля Малинівки.
Західна частина Запорізької області. 20 лютого не було підтверджених змін лінії фронту в районі Роботиного. Російські міліблогери стверджували, що російські війська захопили тактично важливу висоту між Роботиним і Вербовим (на північний схід від Роботиного) і що російські війська просунулися на відстань від 700 метрів до двох кілометрів уперед під час наступальних операцій у цьому районі з 17 лютого. Мілблогери стверджували, що російські війська, включно з підрозділами 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) і російського повітряно-десантного підрозділу продовжували атакувати із заходу та півдня між Вербовим та Роботиним. Деякі російські мілблогери стверджували, що українські війська продовжують контратаки в районі Роботиного, щоб відбити втрачені позиції. Повідомляється, що поблизу Вербового діють підрозділи російського формування БАРС-1 (Бойовий резерв Російської армії), а на Оріхівському напрямку діють підрозділи російського 136-го артилерійського полку (ймовірно, відновленого радянського підрозділу).
Позиційні бої тривали 20 лютого біля Кринок на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області, незважаючи на заяви російських військових, що російські війська повністю захопили населений пункт. На відео з геолокацією, опублікованому 19 лютого, видно, як українські сили завдають удару HIMARS по російській мобільній пусковій установці безпілотника «Зала» поблизу Старої Маячки. На кадрах, опублікованих 20 лютого, видно, як російська 81-а добровольча бригада спецназу діє поблизу Кринок.
Вранці 20 лютого російські війська завдали середнього змішаного удару по тилу України. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська випустили дві ракети С-300/С-400 з Білгородської області; одна ракета класу «повітря-поверхня» Х-31 з окупованої Запорізької області; і 23 безпілотника Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю. Українські війська знищили всі 23 шахиди в Харківській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях. Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат повідомив, що російські війська дедалі активніше використовують літаки далекого радіолокаційного виявлення А-50 ближче до російських кордонів і в напрямку Білорусі через нещодавні успішні збиття українцями літаків Росії, зокрема винищувачів і бомбардувальників, та А-50 над Азовським морем у січні.
Добою раніше:
Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 19 лютого 2024 року: ISW