Російські війська просунулися в полі на захід від Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ), на півночі Авдіївки, на південний схід і південь від Богданівки. СБУ повідомила, що зібрала докази використання російськими військами північнокорейських балістичних ракет «Хвасон-11» (КН-23/24) і зазначила, що російські війська вперше застосували ці ракети для удару по місту Запоріжжя 30 грудня 2023 року.
Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 22 лютого.
22 лютого тривали позиційні бої на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки, Берестового, Крохмального; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної в Білогорівці. Повідомляється, що поблизу Білогорівки діють підрозділи 7-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР»).
Російські сили 22 лютого незначно просунулися на північний захід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 і 21 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися на південний схід і південь від Богданівки (на північний захід від Бахмута) відповідно. Російські мілблогери стверджують, що частини російської 11-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади ПДВ та 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) прорвали українську оборону на північній та північно-східній околицях Іванівського (на захід від Бахмута) і зараз ведуть бої в самому селі та на його східній околиці, хоча ISW не спостерігає візуального підтвердження цих тверджень. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута біля Виїмки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; на південь від Бахмута біля Майорського, Нью-Йорка, Торецька та Південного. Повідомляється, що поблизу Богданівки діють підрозділи 200-ї окремої мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Північного флоту), а також підрозділи чеченського загону «Сівер-Ахмат» (78-й мотострілецький полк 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї ЗВА ПВО) діють поблизу Кліщіївки.
Російські війська просунулися на захід від Авдіївки, і російські джерела стверджували, що російські війська 22 лютого захопили Сєверне на південному заході. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 лютого, показують, що російські війська просунулися в полі на захід від Авдіївського коксохімічного заводу на півночі Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російська 1-ша «Слов’янська» окрема мотострілецька бригада (1-й АК “ДНР”) захопила Сєверне, а інші російські війська захопили приблизно 40 відсотків Первомайського (на південний захід від Авдіївки), хоча ISW не бачив візуального підтвердження цих стверджень. Позиційні бої тривали на північний захід і захід від Авдіївки в районі Степового, Бердичів, Орлівки, Ласточкиного; на південний захід від Авдіївки біля Сєверного, Первомайського та Невельського. В Авдіївці продовжують діяти підрозділи 55-ї окремої мотострілецької бригади РФ (41-а ОМСБр ЦВО), а в районі Невельського – підрозділи 110-ї окремої мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) РФ.
Український військовий аналітик заявив, що російські війська втратили приблизно одну дивізію танків і приблизно дві дивізії бронетехніки в російській кампанії за Авдіївку. Український військовий аналітик полковник Петро Черник 22 лютого повідомив, що російські війська втратили 364 танки та 748 одиниць бронетехніки, що, за словами Черника, становить трохи більше однієї дивізії танків та майже дві дивізії бронетехніки відповідно. Черник заявив, що російські війська не зазнавали втрат у техніці такого масштабу з часів Другої світової війни, і зазначив, що радянські війська втратили лише максимум 180 танків за всю дев’ятирічну війну в Афганістані (за офіційною версією втрати танків СРСР в Афганістані склали 385 одиниць, – ZpTown). Черник попередив, що російські війська використовуватимуть піхоту для компенсації надзвичайних втрат транспортних засобів, що узгоджується із спостереженнями ISW щодо «м’ясних нападів» російської піхоти, які спостерігалися поблизу Авдіївки та інших місць на театрі бойових дій.
22 лютого позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили незначно просунулися до Красногорівки (на захід від Донецька) з півдня. Міністерство оборони Росії офіційно оголосило про захоплення Росією Побєди (на південний захід від Донецька) 22 лютого після того, як російські війська захопили населений пункт не пізніше 21 лютого. Позиційні бої тривали на захід від Донецька та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки.
22 лютого тривали позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької області. Російський міліблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Новодонецького (на південний схід від Великої Новосілки) та Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Позиційні бої тривають на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та біля Новозлатополя (на південний захід від Великої Новосілки). Повідомляється, що підрозділи російської 30-ї артилерійської бригади (36-ї загальновійськової армії Східного військового округу) діють поблизу Урожайного (на південь від Великої Новосілки).
Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в західній частині Запорізької області 22 лютого. Відомий кремлівський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на один кілометр поблизу Роботиного і що російські війська відкинули українські війська з кількох позицій поблизу Вербового (на схід від Роботиного). Інший відомий російський мілблогер стверджував, що 21 лютого російські війська просунулися більше ніж на два кілометри поблизу Роботиного. Бої тривали на схід і на південних околицях Роботиного та на захід від Вербового. Повідомляється, що підрозділи російського 136-го артилерійського полку (ймовірно, відновленого підрозділу радянських часів) діють поблизу Роботиного.
22 лютого на східному (лівобережному) Херсонщині, зокрема під Кринками, тривали позиційні бої. Речник українського Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські сили відступили з невизначених позицій поблизу Кринок після українського штурму в цьому районі.
У ніч на 22 лютого російські війська завдали ще одного ракетно-безпілотного удару по Україні. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська запустили 10 безпілотників Шахед 136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та одну протирадіолокаційну ракету Х-31П з Чорне море. Українські військові повідомили, що українські сили збили вісім безпілотників «Шахед» (80 відсотків) над Полтавською, Дніпропетровською, Запорізькою та Харківською областями. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська ввечері 21 лютого випустили ракету, ймовірно типу Х-31, по Одеській області. Російські джерела стверджували, що російські війська націлили та завдали ударів по військовому аеродрому Миргород у Полтавській області.
Служба безпеки України (СБУ) 22 лютого повідомила, що російські війська застосували понад 20 північнокорейських балістичних ракет під час ударів по Україні. СБУ повідомила, що зібрала докази використання російськими військами північнокорейських балістичних ракет «Хвасон-11» (КН-23/24) і зазначила, що російські війська вперше застосували ці ракети для удару по місту Запоріжжя 30 грудня 2023 року. У СБУ додали, що російські війська на початку січня 2024 року запустили балістичні ракети Північної Кореї по житловому будинку в місті Києві, а також вразили об’єкти житлової та цивільної інфраструктури в Донецькій та Харківській областях.
Добою раніше:
Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 21 лютого 2024 року: ISW