ZpTown

Київ за три дні? Третій рік пішов, а “воз і нині там” – російська пропаганда майже не наголошувала на даті своєї “триденної” війни в Україні.

путінський телевізор

Російські офіційні особи та державні ЗМІ здебільшого утримувалися від публічного обговорення дворічної річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, ймовірно, намагаючись уникнути розгляду нездатності Росії досягти заявлених цілей війни за значні людські втрати.

Про це йдеться в аналітичної записці американського Інституту вивчення війни (ISW).

25 лютого російське опозиційне видання «Агентство новостей» повідомило, що російські державні телеканали «Россия 1» і «Первый канал», а також телеканал НТВ , що належить «Газпром медіа», не згадували про дворіччя початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в своїх ефірах 24 лютого. «Агентство Новости» заявило, що російський політичний оглядач Михайло Леонтієв в ефірі програми «Время» на Першому каналі 24 лютого зазначив, що зараз виповнюється два роки з початку війни, але не став далі висловлюватися на цю тему. ISW спостерігав за мінімальною дискусією російських урядовців у дворічну річницю початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого.

Російські офіційні особи, державні та афілійовані з державою телеканали, ймовірно, утрималися від коментарів щодо дворічної річниці початку повномасштабного вторгнення Росії, щоб не привертати увагу до нездатності Росії досягти заявлених стратегічних цілей в Україні та її більш негайних з метою захоплення всієї Луганської та Донецької областей, зазнавши при цьому великих втрат в особовому складі.

Недавнє російське опитування громадської думки показало, що настрої росіян щодо війни в Україні в основному залишаються незмінними протягом останніх місяців і що більшість росіян переважно апатично ставляться до війни, хоча більшість не підтримує другу хвилю мобілізації. Російський президент Володимир Путін і російські урядовці, ймовірно, утрималися від висвітлення другої річниці повномасштабного вторгнення Росії, намагаючись зберегти суспільну апатію до війни, що частково дозволяє російським офіційним особам продовжувати війну без значної суспільної реакції.

ISW продовжує оцінювати, що Путін, ймовірно, усвідомлює, що друга хвиля мобілізації буде в цілому непопулярною, і стурбований тим, що такий захід спричинить широке невдоволення. Однак Путін може стати менш стурбованим суспільними настроями після свого переобрання в березні 2024 року та вирішить, що потреби Росії у формуванні збройних сил переважують ризики широкого внутрішнього невдоволення.

В окупованому Росією Криму відбулася подія так, чи інакше пов’язана з датою двохріччя війни. 25 лютого російські опозиційні ЗМІ повідомили, що п’яні бійці російської 81-ї добровольчої бригади «Медведі» увірвалися в кафе в окупованому Чорноморському в Криму та жорстоко напали та обстріляли жителів після словесної суперечки через другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На записах камер спостереження видно, як військовослужбовці в ніч з 23 на 24 лютого сильно поранили кількох відвідувачів кафе, а російські мілблогери заявили, що Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) порушила кримінальну справу проти військових. Російське опозиційне видання «Важные истории» повідомило, що російська влада закликала їх «замовчувати цю історію», коли вони звернулися з проханням встановити причетних російських військовослужбовців. Повідомляється, що вояки з російської 81-ї добровольчої бригади, пов’язаною з російською приватною військовою компанією (ПВК) «Редут» і «Кримським народним ополченням» глави окупаційного режиму Криму Сергія Аксьонов.

Exit mobile version