ZpTown

Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 4 березня 2024 року: ISW

ППО ПС ЗСУ

Російські війська просунулися до центру Іванівського, на південь від Орлівки, в центр Новомихайлівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 4 березня.

  • 4 березня на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна тривали обмежені позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела повідомляли про продовження бойових дій на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів; та на південь від Кремінної біля Білогорівки та Верхньокам’янського. Один мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Ямполівки (на захід від Кремінної) і Тернів, але зазначив, що хоча російські сили тримають ініціативу в цьому напрямку, вони не можуть перетворити невеликі тактичні успіхи на серйозні оперативні успіхи. Міністерство оборони Росії заявило, що російські бомбардувальники Су-34 завдають плануючих бомбових ударів ФАБ-500 по українських позиціях на Лиманському напрямку з використанням універсальних модулів планування та коректування (УМПК) на авіабомбах. На південь від Кремінної діють підрозділи 7-ї мотострілецької бригади РФ (2-й армійський корпус «ЛНР»), загін «ГОРБ» і добровольча бригада «Север-В» (ДКР).
  • Російські сили 4 березня просунулися на захід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 березня, показують, що російські війська просунулися до центру Іванівського (на захід від Бахмута). Російські мілблогери стверджували, що в західної частині Іванівського тривають бої і що російські війська намагаються перерізати українські логістичні лінії, які проходять в Іванівському з півночі. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута біля Нью-Йорка та Новоселівки. Речник Угруповання військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська намагаються перекинути в район Богданівки невизначені підрозділи мотострілецьких полків, ПДВ і формування Бойового резерву Російської армії (БАРС).
  • Російські війська просунулися на захід від Авдіївки на тлі триваючих боїв у цьому районі 4 березня. Опубліковані 4 березня геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися в смузі на південь від Орлівки (на захід від Авдіївки) біля дороги Орлівка-Тоненьке (на захід від Авдіївки). Російський мілблогер 3 березня заявив, що російські війська просунулися на глибину до 450 метрів уздовж фронту шириною 900 метрів у напрямку Тоненьке, а інший мілблогер стверджував, що російські війська захопили більшу частину населеного пункту, але українські сили все ще утримують позиції в північно-західної частині Тоненького. ISW не спостерігав візуального підтвердження заявлених російських досягнень у Тоненькому. Позиційні бої тривали на захід від Авдіївки в районі Бердичів, Орлівки та Тоненького та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Невельського. Повідомляється, що під Бердичами воюють підрозділи 30-ї окремої мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу (ЦВО)).
  • Російські війська 4 березня просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі продовження позиційних боїв на заході та південному заході від міста. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 березня, показують, що підрозділи 155-ї російської морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) просунулися в центр Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російські мілблогери стверджували, що українські війська утримують лише позиції в західній частині Новомихайлівки і що там тривають бої. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди. В районі Красногорівки продовжують діяти підрозділи 238-ї артилерійської бригади (8-а ОСУ Південного ВО).
  • 4 березня тривали позиційні бої на заході Донецької області та в районі кордону Донецької та Запорізької областей, однак підтверджених змін лінії фронту на цих ділянках не було. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних бойових дій на заході Донецької області в районі Водяного (на північний схід від Вугледара) та в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки) та Урожайного (на південь від Великої Новосілки).
  • 4 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що російські сили намагаються розчистити захоплені українські окопи від українських мін. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють добровольчі батальйони «Аланія». Повідомляється, що підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, Південний військовий округ [ПВО]) діють поблизу Роботиного.
  • Генштаб ЗС України 4 березня заявив, що російські війська безуспішно атакували східну (лівобережну) частину Херсонської області поблизу Кринок.
  • Речник українського Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк 4 березня заявила, що російські війська частіше використовують протирадіолокаційні ракети Х-31П у серії ударів для пошуку українських систем ППО та РЛС та виявлення вразливих місць на шляхах ППО України. Гуменюк заявила, що російські війська дещо збільшили використання ракет Х-31П після збиття Україною російського літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 23 лютого, і російські війська страждають від збільшення нездатності наносити удари плануючими бомбами на півдні України. через збільшення Україною обстрілів російських бомбардувальників. Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат 4 березня заявив, що російські війська сьому добу не застосовують літаки А-50 у Ростовській області та над Азовським морем, побоюючись втратити ще один високоцінний авіаційний засіб.
  • Раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 1 березня 2024 року: ISW

    Exit mobile version