ZpTown

Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 березня 2024 року: ISW

Танк ЗСУ

Російські війська нещодавно незначно просунулися на схід від Синьківки на Харківщині, на захід у межах Бердичів на Донеччині, на північ і північний захід від Вербового на Запоріжжі.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 березня.

  • Російські війська 15 березня незначно просунулися на північний схід від Куп’янська на тлі триваючих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 березня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на схід від Синьківки (на північний схід від Куп’янська). Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися на 300 метрів у районі на схід від Тернів і Ямполівки (на захід від Кремінної), а також що російські війська також просунулися в невизначеному районі біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної), хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження російських наступає під Білогорівку. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Першотравневого; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу; та біля Білогорівки. Повідомляється, що під Спірне (на південь від Кремінної) діють підрозділи російської 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”).
  • Під Бахмутом 15 березня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Командир українського батальйону, який діє в районі Бахмута, заявив, що українські сили відтіснили російські сили з невизначених позицій на Бахмутському напрямку і що російські сили не наступали на підступи до Іванівського (на захід від Бахмута) за останні півтора тижні. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Білогорівки (21 км на північний схід від Бахмута) та Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута поблизу Нью-Йорка. Підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ діють на північ від Соледара (північний схід від Бахмута), а підрозділи 238-ї артилерійської бригади (8-а загальновійськова армія (ОГА) Південного військового округу (ПВО)) діють поблизу Горлівки.
  • Російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 15 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 березня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на захід у межах Бердичів (на північний захід від Авдіївки). 14 і 15 березня російські мілблогери стверджували, що російські сили також нещодавно просунулися на глибину до 400 метрів між Орлівкою та Тоненьке (обидва на захід від Авдіївки) і в межах Первомайського (на південний захід від Авдіївки), хоча ISW не знайшло підтвердження цих тверджень. Російський мілблогер стверджував, що українські сили контролюють висоти на північний захід від Авдіївки поблизу Новобахмутівки та Очеретиного, що ускладнює просування Росії в цьому районі, і що українські механізовані операції поблизу Бердичів також створюють проблеми для наступу на російські сили. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Бердичів, Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки і Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Українські військові повідомили, що російські війська ведуть штурм невеликими групами піхоти на Авдіївському напрямку. У районі Авдіївки діють підрозділи 1-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • 15 березня позиційні бої тривали на захід і південний захід від міста Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на глибину до 1,5 кілометрів на північ від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), хоча ISW не знайшло підтвердження цієї заяви. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки, Побєди та Водяного. Повідомляється, що підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія, 8-а ЗВА ПВО) наступають поблизу Побєди, а також підрозділи 2-го мотострілецького батальйону 39-ї мотострілецької бригади (68-й АК, Східний військовий округ) діють поблизу Новомихайлівки.
  • 15 березня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бої точилися на південний схід від Великої Новосілки в районі Новодонецького, Шевченка та Володимирівки та на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного. Повідомляється, що поблизу Старомайорського діють підрозділи 3-го мотострілецького батальйону 60-ї окремої мотострілецької бригади (5-ї ЗВА), а поблизу Володимирівки — підрозділи 26-го полку радіаційного, хіміко-біологічного захисту (36-ї ЗВА). Повідомляється, що авіаційні частини 11-ї армії ВКС і ППО Росії завдали плануючих бомбових ударів поблизу Вугледара.
  • Російські війська підтвердили наступ у західній Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 березня, показують, що частини російського 247-го повітряно-десантного полку (7-ї дивізії ПДВ) нещодавно просунулися на північ і північний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи 38-ї окремої мотострілецької бригади (35-а загальновійськова армія СВО) і підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії (58-а ЗВА Південного ВО).
  • Станом на 15 березня українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області в районі Кринок на тлі продовження позиційних боїв у цьому районі.
  • 14 березня українське видання Defense News повідомило, що Каховське водосховище знову наповнюється водою (талими та дощовими водами), що послабить ґрунт і не дасть проїхати через нього військовій техніці, зокрема амфібіям. У Defense News заявили, що супутникові знімки за період з жовтня 2023 року по березень 2024 року показують, що Каховське водосховище наповнюється водою від талого снігу, а найбільші скупчення води знаходяться на схід від Енергодара Запорізької області. Каховське водосховище значно пересохло після того, як у червні 2023 року російські війська зруйнували дамбу Каховської гідроелектростанції (КГЕС).
  • Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 15 березня та вдень 15 березня. У ВПС України заявили, що російські війська за ніч з окупованого Криму та Курська запустили 27 безпілотників Шахед-136/131. Область і українські сили збили всі 27 безпілотників над Кіровоградською, Миколаївською, Харківською, Херсонською, Хмельницькою, Вінницькою та Київською областями. Українські чиновники повідомляли, що російські війська в ніч на 15 березня завдали ударів із семи ракет С-300/400 по Харківській та Донецькій областях, ракетою Х-59 по Полтавській області та з БПЛА «Шахед» по житлових будинках у Вінницькій області. Українські офіційні особи заявили, що російські балістичні ракети «Іскандер-М» вразили цивільну інфраструктуру міста Одеса, убивши щонайменше 20 українських мирних жителів і поранивши щонайменше 70.
  • Керівник прокуратури Харківської області Олександр Фільчаков 14 березня заявив, що з грудня 2023 року російські війська завдали 50 ударів північнокорейськими ракетами по шести областях України. Фільчаков повідомив, що північнокорейські ракети низької якості з недосконалою системою управління і дальністю польоту близько 700 кілометрів. Фільчаков заявив, що українські сили спостерігали, як багато північнокорейських ракет вибухають у повітрі, перш ніж вразити ціль.
  • Офіційні особи на російському телебаченні заявляють, що мета ракетно-дронових ударів по Україні – виснажити українську ППО, щоб оволодіти перевагою в небі України, тому вибір цілей для них не має принципового значення. Після закінчення українських сил боєприпасів для поразки повітряних цілей всі українські об’єкти стануть доступні для російської авіації. США не поспішають з наданням Україні допомоги через внутрішньополітичну боротьбу, хоча обидві партії там визнають необхідність підтримки України, яка бореться з російською агресією. Вирішення проблеми лежить на поверхні, вважає ZpTown: окремим законом виділити Україні військову допомогу, а після досягнення компромісу між республіканцями та демократами, у новому законі про допомогу Україні окремою статтею вказати про долю раніше виділеного авансу – або списати його, якщо допомога безоплатна, або оформити як кредит.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 14 березня 2024 року: ISW

    Exit mobile version