ZpTown

Міністру закордонних справ Великої Британії Девіду Кемерону не вдалося переконати Трампа надати допомогу Україні

Девід Кемерон

Під час поїздки до Мар-а-Лаго британський міністр закордонних справ закликав екс-президента визнати зацікавленість США не винагороджувати Путіна за захоплення землі.

Про це йдеться у статті The Guardian.

Спроба Девіда Кемерона переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів, схоже, провалилася, оскільки британському міністру закордонних справ навіть не дозволили зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном, який теоретично міг би виставити пакет для голосування.

Натомість на Джонсона напав радикально права конгресвумен від Джорджії Марджорі Тейлор Грін, яка знову погрожувала достроковим голосуванням, щоб усунути його з посади за те, що він навіть схвалив голосування.

Під час приватної вечері на базі Трампа у Флориді, Мар-а-Лаго, Кемерон закликав Трампа визнати, що в інтересах США, щоб Володимир Путін не отримав винагороду за захоплення землі в України. Він також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року для кожного члена НАТО будуть розроблені плани досягнення або перевиконання цільових витрат на оборону. Він сподівався, що Трамп дасть сигнал про зміну курсу, принаймні полегшивши йому шлях до зустрічі з Джонсоном, пише видення.

На спільній прес-конференції у Вашингтоні у вівторок Кемерон і державний секретар США Ентоні Блінкен повторили свої давні заклики до Конгресу розблокувати допомогу. Кемерон наполягав, що він приїхав до США не для того, щоб читати лекції чи втручатися у внутрішню американську політику, але сказав, що він готовий відмовитися від «дипломації», тому що він дуже емоційно відчував необхідність США та Європи об’єднатися, щоб захистити Україну від російської агресії.

Він попередив: «Майбутні покоління можуть озирнутися на нас і запитати: чи достатньо ми зробили, коли в цю країну вторгся диктатор, який намагався змінити кордони силою? Чи винесли ми уроки з історії? І чи достатньо ми зробили?»

Але аргументи Кемерона – як раціональні, так і емоційні – здається, стикаються з триваючою боротьбою за владу всередині Республіканської партії, оскільки прихильники жорсткої лінії, які охололи щодо продовження фінансової підтримки України, погрожують усунути Джонсона, якщо він винесе пакет допомоги на голосування коли Конгрес повернеться з двотижневої відпустки.

«Це була повна капітуляція, якщо не повна згода з програмою демократів, яка так сильно розлютила нашу республіканську базу і дала їм дуже мало причин голосувати за республіканську більшість у Палаті представників», – написав Тейлор Грін.

Кемерон є лише останнім із серії іноземних урядовців, які закликали сенат США проголосувати за пакет допомоги, який, як очікується, буде прийнятий – якби Конгресу дозволили проголосувати. Президент України Володимир Зеленський заявив у неділю, що Україна програє битву з Росією без подальшої допомоги США, включаючи необхідні гроші для розвитку засобів захисту.

Команда передвиборчої кампанії Трампа заявила, що на вечері обговорювалися «майбутні вибори в США та Великобританії, політичні питання, пов’язані з Brexit, необхідність для країн НАТО виконати свої вимоги щодо витрат на оборону та припинення вбивств в Україні».

Радники Трампа з питань зовнішньої політики стверджували, що в разі обрання президентом Трамп зможе покласти край війні протягом 24 годин, здебільшого шляхом територіальних поступок Росії, зокрема передання Росії постійного контролю над Кримом і Донбасом – умови, які Захід розглядатиме як винагороду. за агресію, яку б помітили Китай та Іран.

У Вашингтоні Кемерон посилався на десятиліття співпраці у сфері безпеки між Британією та США, сказавши: «Я думаю про свого діда, який висаджується на пляжах Нормандії під прикриттям американського військового корабля. Я думаю про те, як я працював разом із президентом Обамою, щоб протистояти загрозі ІДІЛ у Сирії та Іраку, як ми полювали на цих жахливих убивць британських і американських заручників.

«Ми стоїмо перед величезною загрозою з боку агресивного Путіна, який силою захоплює територію України. І дуже важливо, щоб ми були разом. Великий урок зі святкування НАТО цього року 75-ї річниці полягає в тому, що якщо ми будемо триматися разом, якщо ми будемо працювати разом, ми зможемо створити більш безпечну Європу, але також і більш безпечні США».

Міністр закордонних справ додав: «Я кажу це як людина, яка не просто любить і поважає Америку, це людина, яка любить цю країну. Звичайно, я люблю свою країну більше, ніж будь-коли. Але я люблю Сполучені Штати, я відчуваю пристрасть до цієї країни, до її ролі у світі. Я намагаюся зберігати дипломатичну мову, але іноді вона перетікає в емоційну мову, тому що це правильно для нас».

Він наполягав, що американський пакет допомоги вартістю 60 мільярдів доларів є чудовим співвідношенням ціни та якості, оскільки приблизно на 5% оборонного бюджету США майже половина російської довоєнної військової техніки була знищена без втрати жодного американського життя.

Exit mobile version