Українські сили просувалися на схід від Білогорівки, незначно просунулися вздовж вулиці Тімірязєва на південному заході Новомихайлівки. Російські війська просунулися на північний схід від мікрорайону Канал (схід Часів Яру) і вздовж бурелому на південний схід від Часів Яру, на схід від Новобахмутівки.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах 14 квітня.
Українські сили підтвердили просування на південь від Кремінної станом на 14 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 квітня, показують, що українські сили просувалися на схід від Білогорівки (на південь від Кремінної), хоча українське просування, ймовірно, було не нещодавнім.
Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук 14 квітня подякував українським льотчикам за нанесення 13 квітня успішного удару по невизначеному російському військовому об’єкту в окупованій Луганській області. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що українські льотчики завдали удару по російському пункт управління в окупованій Луганській області ракетами Storm Shadow/SCALP і зазначив, що Україні потрібні додаткові ракети великої дальності для нанесення аналогічних ударів по російській військовій інфраструктурі в окупованій Україні. 13 квітня російські джерела стверджували, що українські сили завдали удару ракетою Storm Shadow/SCALP по Луганському машинобудівному заводу в окупованому Луганську.
14 квітня позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута. Позиційні бойові дії тривали на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Виїмки, Спірного, Веселого; та на південь від Сіверська біля Роздолівки.
14 квітня російські війська нещодавно підтвердили просування на схід від Часів Яр і продовжили наступальні дії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 квітня, показують, що російські війська просунулися на північний схід від мікрорайону Канал (схід Часів Яру) і вздовж бурелому на південний схід від Часів Яру. Бої тривали біля Нового мікрорайону на південному сході Часового Яру; на північний схід від Часів Яр біля Богданівки; на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, Андріївки, Опитного; і на південь від Часів Яр біля Нью Йорка. Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська штурмують Часів Яр та прилеглі райони невеликими штурмовими групами «майже 24 години на добу», а Бахмутський та Авдіївський напрямки є найбільш активними ділянками бойових дій на лінії фронту на сході України.
Російські війська 14 квітня здійснили підтверджене просування на захід від Авдіївки на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 квітня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на схід від Новобахмутівки (на північний захід від Авдіївки). Бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки, Новокалинового та Бердичів; на захід від Авдіївки — Семенівка, Уманське, Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського, Водяного, Невельського.
Українські сили 14 квітня відновили позиції на південний захід від міста Донецьк під час позиційних боїв у цьому районі 14 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 квітня, показують, що українські сили незначно просунулися вздовж вулиці Тімірязєва на південному заході Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Позиційні бої також тривали на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та Георгіївки.
14 квітня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська на півдні України — ймовірно, маючи на увазі лінію фронту між Кам’янським, Запорізька область (на північний захід від Роботиного) і Вугледаром, Донецька область — проводять ротацію підрозділів і переміщують наступи на схід до району Великої Новосілки. Гуменюк заявила, що українські сили спостерігають збільшення кількості російських штурмів біля Великої Новосілки та менше біля Роботиного, і що російські сили не використовують бронетехніку в цих штурмах.
14 квітня тривали позиційні бої поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового на заході Запорізької області.
14 квітня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонської області, в тому числі під Кринками.
Російські війська завдали обмеженої серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 14 квітня, а потім і 14 квітня. Українські військові офіційні особи повідомили, що російські сили запустили 10 безпілотників Шахед-136/131 з Курської області та чотири С-300/С-400 з окупованої території Донецької області. Українські офіційні особи повідомили, що українські сили збили всі 10 безпілотних літальних апаратів Shahed над Харківською областю і що російські сили завдали удару по Селидовому Донецької області чотирма ракетами С-300 і універсальним шарнірним боєприпасом Д-30 (UMPB), керованою плануючою бомбою. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов заявив, що російські війська завдали ударів по критичній інфраструктурі міста Харків щонайменше двома шахедами. Пізніше, 14 квітня, Південне оперативне командування України повідомило, що українські сили знищили дві російські крилаті ракети Х-59, націлені на місто Одеса.
Добою раніше:
Військова ситуація на фронтах від ISW за 13.04.2024