ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 21.04.2024

Танк ВСУ

Російські війська незначно просунулися на схід від Ямполівки, в східної частині Очеретиного, російська піхота захопила будівлю на південь від Урожайного.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронті, які відбулися 21 квітня.

  • Російські війська 21 квітня незначно просунулися на захід від Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 квітня, показують, що російські війська незначно просунулися на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний захід від Сватового біля Стельмахівки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.
  • 21 квітня російські війська продовжували наступати на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута), але не зробили жодного підтвердженого наступу. Українські військові джерела повідомили, що російські сили безуспішно атакували на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська біля Спірного.
  • 21 квітня Міністерство оборони (МО) Росії заявило, що підрозділи російського Південного угруповання військ захопили Богданівку (на північний схід від Часів Яр), але ISW не спостерігало візуальних доказів, які підтверджують це твердження. Джерело, пов’язане з російським ВДВ, стверджувало, що українські сили все ще контролюють домінуючі тактичні висоти на північ і північний захід від Богданівки, а ситуація на передовій у цьому районі складна. 21 квітня офіцер Нацгвардії України заявив, що російським військам вдалося укріпити позиції в районі Богданівки, куди вони перекинули значну техніку та зайняли добре підготовлені оборонні позиції. Він не уточнив, чи контролюють російські сили Богданівку, і оцінив, що російські війська можуть спробувати використати Богданівку, щоб оточити Часів Яр з півночі та захопити Іванівське (на південний схід від Часів Яру), щоб загрожувати Часів Яру з півдня.
  • 21 квітня російські війська продовжували атакувати Часів Яр та околиці, але не просунулися. Тривали позиційні бої під Часовим Яром, у тому числі в районі мікрорайонів Новий і Канал; на північний схід від Часів Яр поблизу Богданівки; на південний схід від Часів Яру біля Іванівського, Кліщіївки, Шумів; на південь від Часового Яру біля Південного, Нью Йорка та Олександрополя. Українські військові повідомили, що російські війська не заходили в сам Часів Яр, а речник українського угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська активно використовують бойову техніку, авіацію та піхоту для наступу на Бахмутському напрямку. Офіцер Нацгвардії України зауважив, що українські сили ще можуть захистити сам Часів Яр, на відміну від його східних околиць, які «давно були незаселені та непридатні для оборони», оскільки були «практично знищені рік тому» та не мають потужних укріплень. Він додав, що російські війська не повністю контролюють Іванівське та намагаються просуватися низовиною на північ від Іванівського. Офіцер Національної гвардії натякнув, що хоча українські сили можуть спостерігати повільне просування росіян через низовини на північ від Іванівського в напрямку Часового Яру, українські сили не можуть використати вразливі місця Росії, оскільки українські сили зайняті постійними російськими авіаударами та фронтальними атаками. Офіцер Нацгвардії України оцінив, що російські сили використовують плануючі бомби, артилерію та реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) перед початком наземного штурму Часів Яру, щоб створити сприятливі умови для штурму шляхом знищення українських укриттів та оборонних позицій. Офіцер Нацгвардії України додав, що російське військове командування серйозно налаштоване на захоплення Часів Яру, оскільки російські війська успішно підготували новий мобілізований особовий склад, перекинули на Часівярський напрямок найбільш боєздатні підрозділи та постійно формують резерви для заповнення великих втрат у штурмах населеного пункту. Він додав, що російські підрозділи ПДВ очолюють штурм Часового Яру.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися у східної частині Очеретиного (на північний захід від Авдіївки). Геолокаційні кадри, опубліковані 20 і 21 квітня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в східної частині Очеретиного. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки під Очеретиним, Бердичами, Новокалиновим, Новобахмутівкою; на захід від Авдіївки біля Уманського, Яснобродівки, Семенівки; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського, Нетайлового та Невельського. Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що російське військове командування намагається витримати темп наступальних дій на цьому напрямку і передислокує в район підрозділи 41-ї загальновійськової армії (ЦВО) ЦВО після виведення їх з бою для відновлення боєздатності.
  • Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Водяного (на північний схід від Вугледара).
  • Російські сили 21 квітня незначно просунулися в район кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 квітня, показують, що російська піхота захопила будівлю на південь від Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Позиційні бої тривали біля Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
  • 21 квітня тривали позиційні бойові дії в районі Роботиного на заході Запорізької області, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було.
  • 21 квітня тривали позиційні бої поблизу Кринок на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області.
  • Російські війська продовжували наносити ракетні удари по Україні протягом дня 21 квітня. Українські офіційні особи повідомили, що російські сили випустили невизначену ракету по місту Запоріжжя та неуточнені балістичні ракети по порту та матеріально-технічній інфраструктурі міста Одеса та Одеської області протягом дня 21 квітня. Генштаб України повідомив, що за добу українські війська збили дві ракети Х-59.

    Речник ВПС України полковник Ілля Євлаш заявив, що російські сили наразі посилюють удари, щоб скористатися нестачею протиповітряної оборони України, перш ніж Україна отримає критичну військову допомогу від США та інших західних партнерів. Євлаш заявив, що Росія накопичила великий запас деяких невизначених ракет, тоді як російські сили завдають ударів по Україні іншими нещодавно виробленими невизначеними ракетами. Заступник начальника Головного управління військової розвідки (ГУР) України генерал-майор Вадим Скібіцький 2 квітня заявив, що російські війська, ймовірно, тимчасово призупинять удари по українській енергетичній інфраструктурі з метою поповнення малих ракетних запасів. Скібіцький заявив, що станом на 2 квітня російські сили мали близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з радіусом дії 350 кілометрів і більше, і що Росія має на меті запобігти падінню цього запасу нижче 900 ракет.

  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 20.04.2024

    Exit mobile version