ZpTown

Блінкен розкритикував Китай, натякнувши Піднебесній на те, що настав час зробити вибір між допомогою загарбницької Росії та цивілізованими відносинами із Заходом

Блинкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував Китай за постачання для російської військової промисловості, заявивши, що китайці не можуть мати “і те, й інше” у пошуках припинення конфлікту та покращення відносин між Китаєм та Європою, а також надаючи товари, які створюють те, що є “найбільшим викликом європейської безпеки з часів закінчення холодної війни”.

Про це пише The Guardian.

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Саудівській Аравії, Блінкен сказав: “Ми співпрацювали з Китаєм з початку російської агресії проти України і закликали їх не надавати Росії зброю, зброю, яка могла б підживлювати агресію. І я вважаю справедливим сказати, що Китай безпосередньо не постачав росії зброю, ракети, боєприпаси. Іран це робить. Північна Корея робить це. Однак те, що робить Китай, полягає у наданні неоціненної підтримки оборонно-промислової бази Росії, яка допомагає цій країні справлятися з величезним тиском, який чиниться через санкції, експортний контроль та інші заходи»”.

“Якщо ви подивитеся на те, що росія зробила за останній рік, з точки зору виробництва боєприпасів, ракет, танків і бронетехніки, вона виробляла їх швидшими темпами, ніж будь-коли у своїй сучасній історії, у тому числі під час холодної війни, як Радянський Союз. Як це вдалося зробити? Тому що вона отримує масові надходження верстатів, мікроелектроніки, оптики переважно з Китаю. Наразі це предмети подвійного використання, але ми дуже чітко знаємо, куди їх так багато йде. І це створює дві проблеми. Це дає можливість Росії продовжувати агресію проти України. Отже, це увічнення війни, яку, як кажуть у Китаї, вони хотіли б, щоб вона закінчилася. Як і усі ми. Але по-друге, це також дозволяє Росії відновити оборонно-промислову базу, яка, як глибоко стурбовані країни по всій Європі, буде налаштована проти них після завершення путінів з Україною. І тому, коли Китай прагне поліпшити відносини з країнами Європи, він також створює найбільший виклик європейської безпеки з часів закінчення холодної війни. І, як я вже казав своїм китайським колегам, не можна мати і те, й інше”, – зазначив Блінкен.

Справді, китайське керівництво непослідовне у своїх діях. З одного боку заявляють про підтримку територіальної цілісності України, адже Україна має схожу з Китаєм проблему – анексований Крим, тоді як Тайвань не хоче повертатися в лоно Піднебесній. З іншого боку, китайська влада підтримує загарбника.

Exit mobile version