ZpTown

Російськи війська можуть здійснювати свій наступ з очеретинського виступу на північ, в напрямку Торецька: ISW

Російський наступ біля Очеретиного 30 квітня 2024р.

30 квітня в районі Авдіївки російські війська вперше за кілька днів не здійснили жодних підтверджених наступів, тоді як українські джерела повідомляли, що на напрямку Бахмут-Часів Яр російські війська здійснили атак більше за кількістю, ніж біля Авдіївки.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни станом на ранок 01.05.2024р.

У ранкових і вечірніх зведеннях Генштабу України за 30 квітня зазначено, що загалом за добу українські війська відбили 47 атак РФ на Авдіївському напрямку та 57 атак росіян на Бахмутському, причому значно більше атак на напрямку Часового Яру про що нещодавно повідомляли українські джерела. Звітів за один день недостатньо, щоб встановити закономірність, але це може свідчити про те, що російські війська дещо сповільнюють швидкість атак навколо Авдіївки, водночас відновлюючи наступальні поштовхи навколо Часового Яру, як нещодавно прогнозував ISW. Приблизно з 20 квітня російські війська зосередилися на нарощуванні тактичного успіху поблизу Очеретиного (на північний захід від Авдіївки) та Новокалинового (на північ від Авдіївки), просунулися на 2,7 кілометра завширшки і 1,52 кілометра завглибшки на північ від Новокалинового; на південь Кераміку (на північ від Авдіївки); на ділянці шириною до 1,75 км і глибиною 1,15 км на північний захід від Очеретиного в напрямку Новоолександрівки але станом на 30 квітня темпи підтвердженого просування, здається, сповільнилися.

Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися на захід від Семенівки та у Бердичі (обидва на північний захід від Авдіївки). ISW не виявила візуальних доказів жодної з цих заяв. Російські мілблогери стверджували, що російські війська, які діють поблизу Очеретиного, знаходяться за 13 кілометрів від траси Т-0504 (Покровськ-Костянтинівка), що узгоджується з оцінкою ISW про просування Росії в цьому районі. Бої також тривали на північний захід від Авдіївки біля Архангельського, Сокіла та Соловйового, на захід від Авдіївки біля Уманського та на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового.

Російський наступ на сході України. 30.04.2024р.

Російські війська можуть вирішити наступати зі свого виступу на північ від Авдіївки в напрямку Торецька, щоб доповнити російські наступальні операції поблизу Часового Яру, що, ймовірно, вимагатиме від російських військ проведення тактичної паузи для зосередження сил для такого наступу. Військовий оглядача Костянтин Машовець заявив, що російські війська можуть зосередити свої зусилля на лінії Стара Миколаївка-Суха Балка (на північ від лінії Очертине-Керамік і на південний захід від Торецька), а не на північний захід від Очеретиного, оскільки російські сили не можуть розтягуватися далі, та вже намагаються захистити фланги свого виступу поблизу Очеретиного. ISW нещодавно оцінив, що російські сили можуть вирішити просунутися на північ від свого тактичного проникнення поблизу Очеретиного вздовж траси Н-20 (місто Донецьк – Костянтинівка), щоб тиснути на українські сили, які обороняються в районі Торецька, і, можливо, загрожувати оперативному тилу української оборони в і на захід від Часового Яру. Часів Яр є оперативно значущим об’єктом, оскільки він стане плацдармом для російських військ для початку наступальних операцій на Дружківку та Костянтинівку, які утворюють пояс фортець чотирьох великих міст Донецька. Проте російським військам, ймовірно, знадобиться більш тривала пауза для підсилення існуючих підрозділів і передислокації додаткових сил у район Очеретиного, якщо вони вирішать спробувати просунутися на північ до району Торецька. Машовець заявив, що російське Центральне угруповання військ (зараз відповідальне за районом Авдіївки) створило тактичний резерв із трьох невеликих піхотних полків на Авдіївському напрямку, а ISW раніше оцінював, що російські війська ймовірно створюють резерви оперативного та стратегічного рівня для підтримки очікуваних весняно-літніх наступальних зусиль.

Exit mobile version