Російські заводи цього року виготовлять чи відремонтують утричі більше снарядів для артилерії, ніж європейські країни та США, свідчать результати дослідження консалтингової компанії Bain&Company, яку опублікував Sky News.
При цьому собівартість виробництва порівнянних боєприпасів у Росії буде вчетверо меншою, ніж на Заході.
Аналітики Bain&Company зіставили відкриті дані про виробництво снарядів у Росії та країнах Заходу, що підтримують Україну. Росія цього року випустить 4,5 млн боєприпасів для артилерії проти 1,3 млн у США та європейських країнах, повідомляє Sky News.
Середня вартість виробництва 155-міліметрового снаряда, які випускають у країнах НАТО, становить близько чотирьох тисяч доларів за одиницю, тоді як заявлена собівартість російського виробництва — близько тисячі доларів за 152-міліметровий снаряд, який використовує російська армія.
Цифри, представлені Bain&Company, наголошують на серйозній проблемі, з якою стикається Україна, яка залежить від постачання боєприпасів зі США та Європи, пише Sky News. Західні союзники України намагаються наростити виробництво боєприпасів, але їхня здатність виробляти артилерійські снаряди, як і раніше, відстає від Росії, незважаючи на те, що російська економіка значно поступається сукупній економічній потужності партнерів України.
Через брак снарядів на один постріл артилерії ЗСУ припадає близько п’яти пострілів російської артилерії, розповіли українські військові, які перебувають на лінії фронту в Харківській області.
Україні не вистачає не лише артилерійських снарядів. Зокрема, через нестачу боєприпасів під час навчання новобранці, які готуються до відправки на фронт, змушені вдавати, що стріляють із протитанкових гранатометів ракетами N-LAW, пише Sky News, який відвідав тренування українських військових на сході країни. За словами військових ЗСУ, боєприпасів вистачає лише для використання на фронті.
Обсяг виробництва ракет N-LAW з початку року збільшився вдвічі, повідомив Sky News керуючий директор компанії Thales Belfast Філіп МакБрайд, яка займається виробництвом снарядів. Однак час роботи виробничої лінії у квітні становив лише чотири дні на тиждень з сьомої години ранку до четвертої години вечора, хоча передбачалося, що воно збільшуватиметься, повідомив Sky News.
Російські військові заводи почали переходити на цілодобовий режим роботи ще першого року повномасштабного вторгнення в Україну, заявляв у січні 2023 року узурпатор владимир путін. На початку травня гендиректор “Ростеху” Сергій Чемезов під час зустрічі з прем’єром Михайлом Мішустіним заявив, що з початку війни виробництво артилерійських снарядів збільшилося у шість разів. При цьому, за оцінкою генсека НАТО Єнса Столтенберга, обсягу боєприпасів, який є у Росії, недостатній для успішних наступальних операцій в Україні.