Українські сили відновили позиції вздовж смуги на південний схід від Лук’янців, на північ від Калинівки. Російські війська просунулися в центрі Старомайорського, незначно просунулися в полях на схід від Новопокровського.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах загарбницької війни Росії в Україні 28 травня 2024р.
Українські сили 28 травня відновили обмежені позиції на північ від міста Харкова на тлі продовження наступальних операцій Росії на півночі Харківської області. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 травня, показують, що українські сили відновили позиції вздовж смуги на південний схід від Лук’янців (на північний схід від Липців і на північ від міста Харків). Російські та українські війська також повідомили про продовження наступальних операцій Росії в напрямках Липці та Вовчанськ (на північний схід від Харкова) протягом дня 28 травня. Український Генштаб повідомляв про продовження бойових дій на південний захід від Вовчанська біля Стариці та на північний схід від Вовчанська біля Тихого. Речник українського Групування військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин зазначив, що російські війська завдають потужних ударів по Вовчанську з термобаричних артилерійських систем ТОС-2, а російські та українські джерела також відзначили, що російські війська завдають постійних ударів плануючими бомбами по інфраструктурі Вовчанська.
28 травня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська, які діють на куп’янському напрямку, страждають від нестачі FPV-дронів у порівнянні з українськими військами, і звинуватив міжнародні санкції в обмеженні доступу Росії до безпілотників. Також тривали бої на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Сватового біля Новоселівки, Іванівки, Кислівки; на південний захід від Сватового біля Твердохлібового, Дружелюбівки, Греківки, Новоєгорівки; на північний захід від Кремінної біля Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Діброви.
Російські джерела стверджували, що 27 травня українські війська завдали удару по колишньому Луганському військовому авіаційному училищу штурманів у Луганську з використанням касетних ракет ATACMS. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 травня, свідчать про те, що біля аеродрому в Луганську стався вибух.
28 травня російські війська продовжили наземні атаки на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) поблизу Верхньокам’янського (на схід від Сіверська), а також Спірного та Виїмки (обидва на південний схід від Сіверська).
28 травня російські війська продовжили наземні атаки на схід від Часового Яру, але останнім часом не досягли жодного підтвердженого просування. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили східну Калинівку (на північ від Часів Яру), просунулися на 720 метрів углиб мікрорайону Каналу (найсхідніший Часів Яр) і просунулися ще на 200 метрів у невизначену частину Часового Яру. На кадрах, опублікованих 27 травня, видно, як українські війська відбивають російську механізовану атаку чисельністю приблизно взвод у напрямку Часового Яру. 28 травня російські війська також атакували на північний схід від Часового Яру поблизу Григорівки та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 травня, показують, що російські війська просунулися на північ від Калинівки (на північний схід від Часів Яр), хоча цього просування не відбулося протягом останнього тижня.
Російські сили нещодавно трохи просунулися під час механізованої атаки розміром у взвод на північний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 травня, показують, що російські сили незначно просунулися в полях на схід від Новопокровського (на північний захід від Авдіївки) під час механізованої атаки розміром приблизно взводу, перш ніж українські сили відбили атаку. Російські війська також продовжували наземні наступи на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Прогресу, Новоселівки Першої, Калинового, Очеретиного та Сокіла; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського.
Російські сили нещодавно здійснили механізовану атаку приблизно зменшеної роти на південний захід від міста Донецьк, але 28 травня не зробили жодного підтвердженого просування на лінії фронту. На опублікованому 28 травня кадрі видно, як українські сили відбивають російську механізовану атаку майже зменшеної роти поблизу Новомихайлівки. Російські війська також продовжували наземні атаки на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Костянтинівки та Водяного.
Російські війська підтвердили наступ під час механізованої атаки приблизно зменшеного складу роти на південь від Великої Новосілки в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 травня, показують, що російські війська просунулися в центрі Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) під час механізованої атаки приблизно роти зменшеного розміру. Російські війська також продовжували наземні атаки в Урожайному (на південь від Великої Новосілки).
28 травня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного, Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) та Малих Щербаків (на північний захід від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що російські сили проводять менше штурмових операцій на напрямку Роботине-Вербове через відсутність прикриття та маскування, а також тому, що російські сили не мають достатньої кількості систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).
28 травня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі на Херсонщині, в тому числі поблизу Кринок. Деякі російські міліблогери продовжували стверджувати, що російські війська повністю захопили Кринки, тоді як інші стверджували, що українські війська зберігають присутність у населеному пункті.
Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська в ніч на 28 травня запустили по Україні три безпілотники Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю і всі три українські війська збили над Запоріжжям і у Дніпропетровськії та Черкаській областях.
Харківський міський голова Ігор Терехов заявив, що російські війська вдень 28 травня завдали плануючим бомбовим ударом КАБ по Київському району міста Харків.
Член наглядової ради Укренерго Юрій Бойко 28 травня заявив, що Укренерго може продовжити планові відключення електроенергії по всій Україні протягом літа через збитки, завдані російськими ударами українським електростанціям. Бойко також заявив, що російські удари пошкодили або знищили всі теплоелектростанції (ТЕС) “Укренерго”, а їхня частка у виробництві електроенергії зменшилася з 30 відсотків до п’яти відсотків після російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі навесні 2024 року.
Добою раніше:
Військова ситуація на фронтах від ISW за 27.05.2024