ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 07.06.2024

Самолеты ВС ВСУ

Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Іванівки, на схід від Новоолександрівки та в центрі Сокіла. Українські сили раніше просувалися на північ від Жереб’янок, зберігають позиції на північ від Піщанівки (на північний схід від Олешок) на заході (правий) берег Верхньої Конки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на війні 7 червня.

  • Генштаб України повідомив, що станом на 14:00 за місцевим часом 7 червня російські війська не проводили наступальних дій на Липцівському напрямку (на північ від Харкова). В українському Генштабі додали, що російські війська на Харківському напрямку перегруповуються, маючи на увазі, ймовірно, тактичне перегрупування перед поновленням наступальних дій. Російський мілблогер заявив, що 7 червня під Липцями (на північ від Харкова) тривали позиційні бої. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, як українські сили діють на південному заході Глибокого (на північ від Липців) після того, як раніше російські мілблогери стверджували, що російські війська перебувають у цьому районі населеного пункту, припускаючи, що українські сили провели локальну контратаку. Речник Харківського угруповання військ України Юрій Повх заявив, що 25 російських військовослужбовців залишили свої позиції на липцівському напрямку та що українські сили помітили невизначений елемент чеченського спецназу «Ахмат», який діяв у цьому районі як загороджувальний загін. Повх також заявив, що українські сили не помітили скупчення російських сил на Золочівському напрямку (на північний захід від міста Харків), яке б вказувало на те, що російські війська розпочнуть неминучу наступальну операцію на цьому напрямку.
  • 7 червня бої тривали на північний схід від Харкова у Вовчанську, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Повх і російські милблогери повідомили, що бої тривали в центрі Вовчанська 6 і 7 червня, а український Генштаб повідомив, що російські війська атакували поблизу Тихого (безпосередньо на схід від Вовчанська) 7 червня.
  • Російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Сватового під час продовження наступальних операцій Росії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове 7 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 червня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Іванівки (на північний захід від Сватового), хоча ISW ще не має підтвердження що російські війська захопили Іванівку, як стверджують російські мілблогери. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 червня, показують, що російські війська раніше просувалися поблизу Орлянки (на північний захід від Сватового), але російські війська, ймовірно, досягли цих досягнень взимку 2023-2024 років. Російські війська 6 і 7 червня продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Сватового поблизу Піщаного та Іванівки; на захід від Сватового біля Мясожарівки; і на південний захід від Сватового біля Дружелюбівки і Греківки. Заступник командира української бригади, яка діяла на Куп’янському напрямку, заявив, що 6 червня на Куп’янському напрямку українські сили відбили російську механізовану атаку чисельністю приблизно взвод чи більше та знищили чотири російські БМП. Голова Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Канашевич 7 червня заявив, що російські удари ускладнюють матеріально-технічне забезпечення України через Оскіл, а на опублікованому 7 червня кадрі видно, як 5 червня російські війська обстрілюють міст через Оскіл біля Кругляківки (на північний захід від Сватового). Російські війська регулярно завдавали ударів по контрольованих Україною переходах через річку Оскіл, намагаючись ізолювати простір бойових дій на східному березі річки Оскіл, хоча українські війська ще не виявляли жодних ознак серйозних труднощів із забезпеченням позицій на східному березі річки Оскіл.
  • Повідомляється, що російські та українські війська досягли перемог у районі Кремінної 7 червня, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російськи сили просунулися до Тернів (на захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що українські сили просунулися на південний схід від Ямполівки (на захід від Кремінної) під час частково успішних контратак. Однак ISW не знайшов підтвердження цих тверджень. Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Кремінної в районі Новосадового та Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної біля Ямполя; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва 6 і 7 червня.
  • Українські війська 7 червня завдали ракетного удару по окупованому Луганську, ймовірно, ракетами ATACMS. Російські джерела, зокрема Міністерство оборони, стверджували, що українські сили запустили до 12 ракет ATACMS, оснащених касетними боєприпасами, по окупованому Луганську, і що російські сили збили більшість, але не всі ракети. На геолокаційних кадрах, опублікованих 7 червня, видно стовпи диму та вибухи в Луганську. Глава Луганської обласної військової адміністрації України Артем Лисогор заявив, що українські війська обстріляли меморіальний комплекс, де, як повідомляється, є військові казарми російських військ, і завдали удару по російському нафтобазі в цьому районі. Речник голови «ЛНР» Леоніда Пасічника Анна Романова заявила, що 6 червня російські війська також збили два українських безпілотника на захід від Луганська.
  • Нещодавно російські війська продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, але станом на 7 червня підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели наступальні дії поблизу Білогорівки (північний схід від Сіверська) та Верхньокам’янського (сх. Сіверська) 6 червня. Російський мілблогер стверджував, що східна частина Верхньокам’янського є спірною «сірою зоною».
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Часового Яру на тлі продовження наступальних операцій у цьому районі 7 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північному сході мікрорайону Канал (найсхідніший Часів Яр). Російські мілблогери стверджували, що російські війська також просунулися в східному мікрорайоні Каналу, але ISW не знайшов підтвердження цієї заяви. Російські війська продовжували наступальні дії на північ від Часового Яру в районі Калинівки; поблизу мікрорайонів Канал і Новий (східний Часів Яр); на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська використовували велику наземну трубу, щоб таємно просуватися вздовж каналу СіверськийДонець – Донбас в мікрорайон Каналу з півдня. Українське джерело опублікувало кадри, як українські сили скидають вибухівку на трубу з безпілотників.
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі 7 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, що російські війська просунулися на схід від Новоолександрівки та в центрі Сокіла (обидва на північний захід від Авдіївки). Російські війська продовжували наступальні дії на північ від Авдіївки в районі Калинового; на північний захід від Авдіївки — Новоолександрівка, Євгенівка, Сокіл, Новоселівка Перша, Новопокровське, Прогрес; і на захід від Авдіївки біля Яснобродівки, Уманського, Невельського та Карлівки.
  • 7 червня російські війська продовжували наступальні дії на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні операції на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Костянтинівки та Парасковіївки.
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 7 червня тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. 6 і 7 червня тривали позиційні бої на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного та на південний захід від Великої Новосілки в районі Новодарівки.
  • На заході Запорізької області 7 червня тривали позиційні бої в районі Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Копані (на північний захід від Роботиного). Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, свідчать про те, що українські сили раніше просувалися на північ від Жереб’янок (на захід від Роботиного), хоча українські сили, ймовірно, не досягли цих успіхів протягом останніх тижнів.
  • Станом на 7 червня українські сили зберігають позиції в інших місцях на східному (лівому березі) Херсонської області за межами свого невеликого обмеженого тактичного плацдарму поблизу Кринок. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, що українські сили зберігають позиції на північ від Піщанівки (на північний схід від Олешок) на заході (правий) берег Верхньої Конки. 27 травня український Генштаб зазначив, що українські сили утримують позиції поблизу Кринок та «інших лівобережних плацдармів».
  • Повідомляється, що в ніч на 7 червня українські війська завдали ударів з безпілотників по окупованому Криму та Ростовській області. Російські джерела, зокрема Міноборони, стверджували, що російські війська збили 18 українських безпілотників, які летіли в напрямку Керченської протоки та Ростовськаої області. Російське опозиційне видання «Астра» повідомило 7 червня, що джерела в окупаційних екстрених службах Криму заявили, що український безпілотник пошкодив дві російські радіолокаційні станції поблизу Мисового (на захід від Керчі).
  • Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 7 червня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська здійснили п’ять пусків крилатих ракет Х-101/555 з літаків над Саратовською областю та 53 Шахадів-136/131 з Приморсько-Ахтарська та Єйська в Краснодарському краї, з Курської області та окупованого мису Чауда в Криму. Олещук повідомив, що українські війська збили всі п’ять ракет і 48 безпілотників над Дніпропетровською, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Херсонською, Одеською, Харківською, Київською та Хмельницькою областями. Київська обласна військова адміністрація повідомила, що пожежа на промисловому об’єкті в Київській області сталася внаслідок удару безпілотника. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що російські війська вдарили по критичній енергетичній інфраструктурі, а заступник міністра енергетики України Микола Колісник заявив, що російські удари не пошкодили жодних енергетичних об’єктів. Євлаш заявив, що російські сили запустили надзвичайно велику кількість безпілотників Shahed для комбінованого удару, і зазначив, що російські сили постійно намагаються маневрувати безпілотниками навколо української ППО.
  • Україна продовжує адаптуватися до енергетичних обмежень через удари Росії по енергетичній інфраструктурі. Укрзалізниця 7 червня повідомила, що тимчасово коригує графік руху деяких маршрутів приміських електропоїздів, обмежує та припиняє рух інших маршрутів, а також скорочує частоту деяких маршрутів для зменшення енергоспоживання. Український державний оператор з передачі електроенергії «Укренерго» оголосив 7 червня, що Україна почне виробляти електроенергію за допомогою додаткового реактора на невизначеній атомній електростанції, щоб пом’якшити українські обмеження електроенергії на два тижні.
  • Раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 05.06.2024

    Exit mobile version