ZpTown

Мінфін США запровадив санкції проти Мосбіржи – як торгуватимуть валютою

Санкции

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерство фінансів США повідомило про впровадження нових санкцій проти внесло до санкційних списків понад 300 фізичних та юридичних осіб як в Росії, так і за її межами, зокрема в Азії, на Близькому Сході, в Європі, Африці , Центральній Азії та Карибському басейні, які сприяють військовій економіці Росії та допомагають обходити запроваджені щодо неї санкції.

Нові санкції мають посилити тиск на Росію за її неспровоковану війну проти України та підвищувати ризик вторинні санкції для іноземних фінансових установ, які допомагають оборонному сектору РФ, повідомляється на сайті Мінфіну США.

Зокрема, розширено санкції проти фінансової системи Росії, яка була переорієнтована на сприяння інвестиціям в оборонну промисловість та придбання товарів, необхідних для подальшої агресії проти України.

У тому числі під санкції потрапила “Московська біржа”, “Національний кліринговий центр” центробанку РФ, “Національний розрахунковий депозитарій”, страхова компанія “Согаз”, державна “Російська національна перестрахувальна компанія”,

“Московська біржа” вже оголошила про припинення торгів доларом та євро з 13 червня через санкції, вона також зупинила торги інструментами з розрахунками у доларах та євро.

Крім того, OFAC вніс до санкційних списків філії російських “Промзв’язокбанку”, “Внєшекономбанку”, “Сбєрбанку”, “ВТБ” та “ВТБ Капітал Холдінгс” у Китаї, Киргизстані, Індії та інших країнах.

Голова центробанку РФ Ельвіра Набіулліна заявляла, що поступове введення санкцій проти Росії дозволяє їй підготуватися до них і мінімізувати последствия, з 2014 року російська влада встигла підготуватися до відключення банківської системи від SWIFT, зараз вона готовиться до припинення біржових торгів санкцій проти “Московської біржі”

ЦБ РФ вже відреагував, заявивши, що після введення санкцій проти Мосбіржі, курси долара та євро розраховуватимуться за угодами на «позабіржовому ринку»

Exit mobile version