ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 17.06.2024

Залп Азов

Російські сили просунулися на захід від Роздолівки, на південний захід від Кліщіївки, на захід від Калинівки, на південь від Сокіла.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій за 16-17 червня 2024 року.

Російські та українські сили продовжували 16 і 17 червня бої на північ і північний схід

  • від міста Харкова
  • . Російські джерела опублікували геолокаційні кадри 16 червня, нібито показують, як російські сили відбивають українську контратаку в північно-західному Глибокому (на північ від міста Харків). Російські мілблогери стверджували, що українські війська почали механізовані контратаки поблизу Глибокого та контратакували з напрямку Тихе (на північний схід від міста Харків) і поблизу Агрегатного заводу в районі Вовчанська (на північний схід від міста Харкова). Російські війська також продовжували наступальні операції на північ від Харкова в районі Липців і на північний схід від Харкова поблизу центрального Вовчанська та Вовчанських Хуторів. Російський милблогер стверджував, що російські сили просунулися на 300 метрів у Вовчанському напрямку.

  • Український військовий підтвердив, що російське військове командування передислокує частини 155-ї окремої морської піхотної бригади (ТОФ) РФ на напрямок Липці, ймовірно, з району на захід і південний захід від міста Донецьк. 17 червня речник Харківського угруповання військ полковник Юрій Повх заявив, що російські війська передислокували частини 155-ї окремої морської піхотної бригади (ТОФ) і 18-ї мотострілецької дивізії (11-й армійський корпус (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)) до Липцівського напрямку для заміни підрозділів, які втратили боєздатність. Так само нещодавно російське джерело стверджувало, що підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади діяли поблизу Вовчанська. Повідомлення про появу цих елементів у районі Вовчанська свідчить про можливу передислокацію з донецького напрямку на харківський для посилення російського угруповання в Харківській області. Повх додав, що російські війська приблизно з 12-13 червня стягують додаткові військові частини для підтримки на Вовчанському напрямку, а саме підрозділи 138-ї окремої мотострілецької бригади (6-ї загальновійськової армії ЗСУ).

    Читайте також: Імовірний план наступу російських сил на північно-харківському напрямку

  • 17 червня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Степової Новоселівки, Берестового; на північний захід від Кремінної поблизу Греківки, Макіївки, Дружелюбівки; і на захід від Кремінної поблизу Торського і Тернів 16 і 17 червня.
  • Російські сили нещодавно просунулися на південь від Сіверська на тлі продовження російських наземних атак у Сіверському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на захід від Роздолівки (на південь від Сіверська). Бої тривали на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Іванодарівки та Виїмки; і на південь від Сіверська біля Роздолівки 16 і 17 червня.
  • Російські сили нещодавно просунулися в напрямку міста Часів Яр на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі 17 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на південний захід від Кліщіївки (на південний схід від Часів Яру). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 12 червня, показують, що російські війська просунулися на захід від Калинівки (на північ від Часів Яр), ймовірно, протягом минулого тижня. Бої тривали на північ від Часового Яру поблизу Григорівки та Калинівки; на північний схід від Часів Яр поблизу Богданівки; у мікрорайонах Новому та Канал (у межах східного Часів Яру); і на південний захід від Часів Яру в районі Кліщіївки та Андріївки 16 і 17 червня. Речник Української групи військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин заявив 17 червня, що російські війська посилили інтенсивність своїх штурмів на Часівярському напрямку з 10 червня, зокрема поблизу Кліщіївки та Андріївки. Волошин також повідомив, що під Часовом діють підрозділи російського 1065-го артполку (98-ма дивізія ПДВ), 58-го батальйону спецназу (1-й ОСУ “ДНР”) і бригади «Север-V» (ДКР).
  • Російські війська нещодавно просунулися на захід від Авдіївки на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 17 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 і 17 червня, показують, що російські війська просунулися на південь від Сокіла (на північний захід від Авдіївки) і незначно просунулися на північ від Уманського (на захід від Авдіївки). Бої тривали на північ від Авдіївки біля Калинового; на північний захід від Авдіївки біля Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої та Сокіла; і на захід від Авдіївки біля Уманського, Яснобродівки, Невельського та Карлівки 16 і 17 червня.
  • Повідомляється, що 17 червня російські війська просунулися на захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. 16 і 17 червня тривали бої на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та на південний захід від міста Донецька поблизу Георгіївки, Максимільянівки, Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного.
  • 17 червня російські війська продовжили наземні обстріли в районі кордону Донецької та Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. 17 червня бої тривали на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного. Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов поздравив російські 394-й мотострілецький і 218-й танковий полки (обидва 127-ї мотострілецької дивізії 5-ї САУ ПВО) із захопленням Старомайорського, про що Міністерство оборони Росії заявило 10 червня.
  • 17 червня російські війська продовжили наземні атаки на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. 16 і 17 червня російські війська продовжували штурм поблизу Роботиного та на північний схід від Роботиного біля Малої Токмачки.
  • 17 червня на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області в районі Кринок

  • тривали обмежені бої
  • , але підтверджених змін лінії фронту не було.

  • Стратегічне командування ЗСУ повідомило 17 червня, що приблизно з 1 травня 2024 року в окупованому Криму українські війська завдали 15 ударів по російських системах ППО С-300, С-350 і С-400. Командування доповіло, що цими українськими ударами знищено десятки ракетних установок, понад 15 радіолокаційних станцій і понад 10 командних пунктів.
  • 17 червня речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що ударна кампанія України по активах Чорноморського флоту Росії обмежує можливості Росії діяти в Чорному морі та проводити десантні операції. Проте Плетенчук заявив, що ЧФ розгорнув підводний човен на постійній ротації в Чорному морі протягом останніх кількох тижнів. Плетенчук заявив, що українські удари знищили 28 суден і катерів ЧФ РФ, а російські сили ремонтують 10 суден, але все ще експлуатують деякі пошкоджені кораблі. Плетенчук повідомив, що російські війська більше не тримають ракетоносців в окупованому Севастополі. Плетенчук заявив, що російські війська, можливо, почали завантажувати крилаті ракети «Калібр» на підводні човни в порту Новоросійська, але в порту, ймовірно, ще немає інфраструктури для завантаження «Калібрів» на надводні судна, на відміну від окупованого Севастополя. Плетенчук також заявив, що російські сили не використовують Керченський міст для військового матеріально-технічного забезпечення так широко, як російські сили використовували його раніше.
  • Українські офіційні особи заявили, що російські війська в ніч на 17 червня завдали ударів по відпочинкових комплексах у Харкові з неуточнених боєприпасів. Голова Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін і Генеральна прокуратура України заявили, що російські війська завдали ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в Полтавській області крилатою ракетою Х-59 17 червня.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 15.06.2024

    Exit mobile version