ZpTown

Путін написав хвалебну оду диктатору Кім Чен Ину перед візитом до Північної Кореї

Путін і Кім Чен Ин

Російський диктатор Володимир Путін напередодні свого візиту до Північної Кореї опублікував статтю в державній газеті Північної Кореї Rodong Sinmun, в якій високо оцінив російсько-північнокорейську співпрацю, яка, ймовірно, обґрунтує будь-яку майбутню підтримку, яку Північна Корея надасть Росії як частину спільного боротьби проти Заходу.

Путін згадав історію підтримки Радянським Союзом Північної Кореї під час і після Корейської війни у ​​своїй статті від 18 червня і зазначив, що Радянський Союз був першою країною, яка встановила дипломатичні відносини з Північною Кореєю. Путін заявив, що підтримка Радянського Союзу допомогла Північній Кореї зміцнити свою економіку та створити мирне суспільство після Корейської війни, і подякував Північній Кореї за підтримку вторгнення Росії в Україну.

Путін високо оцінив відданість Кім Чен Ина спадщині свого батька та діда та похвалив Пхеньян як націю «стійкого однодумця», яка протистоїть з Росією колективному Заходу. Путін підтвердив підтримку Росією боротьби Північної Кореї з її ворогом — США. Путін також натякнув, що західні держави є спільними противниками Росії та Північної Кореї. Путін зазначив, що Росія, як і Північна Корея, зберігає сильну економіку та незалежність, незважаючи на санкції Заходу, і високо оцінив тривалу боротьбу Північної Кореї проти Заходу. Путін стверджував, що Захід відмовився від мирних пропозицій обох лідерів, хоча обидва лідери, схоже, не схильні до серйозних, добросовісних мирних переговорів. Путін заявив, що Росія та Північна Корея співпрацюватимуть для розвитку архітектури безпеки для Євразії, і висловив сподівання, що їхні двосторонні відносини продовжуватимуть поглиблюватися.

Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), навмисне звернення Путіна до відомих пропагандистських наративів про спадщину режиму Кіма, Корейську війну та історичну боротьбу Північної Кореї проти США та Заходу, ймовірно, створює умови для Путіна, щоб виправдати свої майбутні прохання або вимоги північнокорейського народу на підтримку воєнних дій Росії в Україні. Візит Путіна до Північної Кореї також є значним жестом доброї волі щодо Кім Чен Ина, оскільки візит допомагає легітимізувати режим Кіма як усередині країни, так і за кордоном. Глави іноземних держав рідко відвідують Північну Корею, і Путін востаннє відвідав Північну Корею в 2000 році. Путін може використовувати цей візит як лестощі, щоб допомогти отримати від Північної Кореї додаткову допомогу в майбутньому, яка може варіюватися від додаткових запитів на постачання зброї або навіть робочої сили; наприклад, у звітах у 2022 році говорилося про те, що Північна Корея розглядає можливість відправлення північнокорейських робітників в окуповану Росією Україну для допомоги у відбудові.

Деякі західні чиновники попередили про небезпеку посилення співпраці між глобальними авторитарними режимами 17 червня у відповідь на візит Путіна до Північної Кореї. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг 17 червня заявив, що зростаюче зближення Росії з її «авторитарними друзями» робить «ще більш важливим» для країн НАТО співпрацю зі своїми партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні, і засудив Китайську Народну Республіку (КНР) у підтримці військових зусиль Росії у Північної Кореєї. Речник з національної безпеки США Джон Кірбі заявив під час прес-конференції, що США стурбовані поглибленням російсько-північнокорейських відносин як через наслідки в Україні, так і через безпеку на Корейському півострові. Кірбі заявив, що США уважно стежать за розвитком російсько-північнокорейських відносин.

Exit mobile version