ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 21.06.2024

залп из танка

Російські сили просунулися на схід від Піщаного, на захід від Нововодяне, на захід від Новомихайлівки і в межах Красногорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій з фронтів оборонної війни України проти російсько-фашистських загарбників за 21 червня 2024 року.

  • Російські війська продовжували наступальні дії на півночі Харківської області 20 і 21 червня, але жодного підтвердженого просування не зробили. У Генштабі України повідомили, що російські війська ввечері 20 червня здійснили наземні атаки на північ від Харкова в районі Липців і на північний схід від Харкова в районі Вовчанська та Тихого (безпосередньо на схід від Вовчанська), але зазначили, що російські війська не вели активних наступальних дій у на цьому напрямку 21 червня і натомість завдав потужних ударів керованими плануючими бомбами з Бєлгородської області. Начальник міліції Харківської області Володимир Тимошенко повідомив, що станом на 12:00 за місцевим часом 21 червня російські війська випустили 17 керованих плануючих бомб по позиціях на північ і північний схід від Харкова. Російські мілблогери стверджували, що українські війська продовжували контратаки поблизу Глибокого (на північ від Липців). Російські джерела також стверджували, що у Вовчанську тривають інтенсивні бої, причому один мілблогер повторив заяви, що російські війська захопили весь Вовчанський агрегатний завод, а інший стверджував, що російські війська захопили територію в північній частині агрегатного заводу, включно з дитячою музичною школою.
  • Українські військові джерела ще не підтвердили, що російські війська застосували плануючу бомбу ФАБ-3000 для удару по Липцях 20 червня, незважаючи на поширену російську інформацію про те, що 20 червня відбувся перший в історії удар з використанням ФАБ-3000 саме цієї модифікації плануючої бомби. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш зазначив, що українські сили ще не завершили розслідування місця вибуху в Липцях і тому поки не можуть підтвердити, чи використовувала Росія ФАБ-3000, зазначивши, що російські війська найчастіше використовують легші модифікації ФАБів, такі як ФАБ-250 і ФАБ-500. Українські ЗМІ 21 червня також поширили коментарі українського авіаційного експерта, який заявив, що радіус вибуху для Липців становив лише близько 90 метрів, тоді як радіус вибуху ФАБ-3000 мав бути ближче до 260 метрів. Російські мілблогери поставили під сумнів ефективність використання ФАБ-3000, зазначивши, що російський винищувач-бомбардувальник може доставити корисне навантаження лише одну ФАБ-3000 проти трьох бомб ФАБ-1500 з плануючими модулями, і що російські сили можуть завдати більшої шкоди, якщо скинуть залп з трьох бомб ФАБ-1500 або чотирьох бомб ФАБ-500 по цілі, ніж одна ФАБ-3000, тому що бомби ФАБ-500 і ФАБ-1500 загалом точніші, вони з більшою ймовірністю вразять ціль.
  • Російські сили нещодавно просунулися вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна на тлі продовження російських наземних атак у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на схід від Піщаного (на південний схід від Куп’янська). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 21 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на захід від Нововодяне (на південний захід від Сватового). Бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Степової Новоселівки, Піщаного, Берестового; на північний захід від Сватового біля Стельмахівки; на північний захід від Кремінної біля Новосадового, Греківки, Невського; і південніше Кремінної в районі Серебрянського лісу 20 і 21 червня. Речник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Андрій Юсов заявив, що російські війська намагаються перекинути резерви на напрямок Борова (на захід від Сватового), але не формують у цьому районі нові “потужні” ударні групи, які могли б суттєво загрожувати обороні України на Боровому напрямку.
  • 21 червня російські війська продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російські війська продовжували 20 і 21 червня наступальні дії на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Спірного та Виїмки; і на південь від Сіверська біля Роздолівки.
  • 21 червня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, проте підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії біля Часового Яру, в тому числі в мікрорайоні Канал (найсхідніший Часів Яр); на північ від Часового Яру біля Калинівки; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки 20 і 21 червня. Командир української бригади, яка діяла на Часівярському напрямку, 21 червня заявив, що російські сили, які діють у цьому районі, мають значну перевагу в кількості артилерійських боєприпасів.
  • 21 червня російські війська продовжували наступальні дії на Торецькому напрямку (південний захід від Часового Яру), однак підтверджених змін лінії фронту на цей ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії під Торецьком; на схід від Торецька біля Північного; на південний схід від Торецька біля Шумів; і на південь від Торецька біля Нью-Йорка 20 і 21 червня. Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 21 червня заявив, що російські війська наступають на Торецькому напрямку, в тому числі поблизу Нью-Йорка та Шумів з боку Горлівки (на захід від Торецка), щоб розвивати наступ на Часів Яр з півдня.
  • 21 червня російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районах Воздвиженки, Архангельського, Новоолександрівки, Сокіла, Новопокровського, Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Карлівки.
  • Російські сили нещодавно просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на захід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк) і в межах Красногорівки (на захід від Донецька). Велика кількість теплових аномалій, виявлена ​​21 червня системою пожежної інформації NASA для управління ресурсами, свідчить про бойові дії в центрі Красногорівки. 20 і 21 червня російські війська продовжували наступальні дії на захід від Донецька в районі Красногорівки, Максимільянівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Костянтинівки, Побєди, Парасковіївки та Водяного.
  • 21 червня тривали позиційні бойові дії на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського та Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки). 21 червня український Генштаб повідомив, що російські війська завдали керованих плануючих бомбових ударів по Новоукраїнці (на схід від Великої Новосілки). Повідомляється також, що нещодавно російські війська посилили удари плануючими бомбами по Старомайорському, можливо, готуючись до майбутніх наземних атак поблизу населеного пункту.
  • 21 червня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. 21 червня тривали позиційні бої поблизу Роботиного та поблизу Вербового та Малої Токмачки.
  • 21 червня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області в районі Кринок і Козачих Лагерів та на островах у дельті річки Дніпро.
  • Російські війська завдали ракетних ударів по Україні в ніч на 21 червня та вдень 21 червня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська здійснили чотири пуски крилатих ракет Х-59/69 по Кіровоградській та Херсонській областях в ніч на 21 червня і що українські сили збили всі чотири ракети. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що російські війська вдень 21 червня обстріляли продовольчий склад у Кривому Розі з неуточненої ракети. Голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що 21 червня Росія завдала балістичного ракетного удару по узбережжю Одеської області, в результаті чого було пошкоджено рекреаційну інфраструктуру.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 20.06.2024

    Exit mobile version