ZpTown

У Байдена розмірковують про дозвіл американським підрядникам виконувати місії в Україні

Ремонтно-эвакуационная машина M88

Ремонтно-эвакуационная машина M88

Адміністрація Байдена розглядає можливість скасування заборони розміщення американських військових підрядників в Україні для обслуговування та ремонту озброєнь, що надаються Вашингтоном.

Про це повідомило видання CNN із посиланням на чотирьох неназваних американських чиновників.

Як пише видання, ухвалення відповідного рішення ознаменує ще одне значне зрушення в політиці адміністрації Байдена щодо України, оскільки США шукають способи дати українським військовим перевагу над Росією. Наразі ця тема на розгляді у Білому домі, але Байден поки не дав своєї згоди.

“Ми не ухвалили жодних рішень, і будь-яке обговорення цього питання є передчасним. Президент абсолютно впевнений, що не відправлятиме американські війська в Україну”, – сказав журналістам один із чиновників.

Інший співрозмовник зазначив, що якщо рішення схвалять, ймовірно, воно почне діяти у 2024 році. Це дозволить Пентагону вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії надавати контракти американським компаніям для роботи в Україні. Чиновники висловили сподівання, що це прискорить технічне обслуговування та ремонт озброєння, яке Вашингтон надав Києву. Крім того, Пентагону, у разі ухвалення позитивного рішення, доведеться розмістити свої системи ППО для забезпечення безпеки своїх підрядників, що ще більше захистить небо України.

Наразі надану США військову техніку доводиться вивозити до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, що потребує багато часу.

“Якщо дозволити досвідченим американським підрядникам, які фінансують уряд США, перебувати в Україні, це означає, що вони зможуть допомогти відремонтувати пошкоджене обладнання набагато швидше”, – пише видання.

За їх словами, однією із систем, яка, ймовірно, потребуватиме регулярного технічного обслуговування, є винищувачі F-16, які Україна має отримати у 2024 році. Проте компанії, які претендують на контракти, мають розробити надійні плани зниження ризиків, щоб зменшити загрози для своїх співробітників, наголосив один із співрозмовників.

Exit mobile version