ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 30.06.2024

Танк ВСУ

Російські війська нещодавно просунулися в центр Вовчанська по вулиці Соборній, на схід від Стельмахівки, трохи просунулися вздовж південного берега Карлівського водосховища на східній околиці Карлівки. Українські сили нещодавно просунулися на північ від Григорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися 30 червня 2024р. на фронтах розв’язаної російським узурпатором путіним загарбницької війни в Україні.

  • Російські війська нещодавно просунулися в центр Вовчанська, і українські війська, як повідомляється, оточили російські війська невідомої чисельності біля Вовчанського агрегатного заводу. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в центр Вовчанська по вулиці Соборній. Український журналіст молодший лейтенант Євген Назаренко 29 червня повідомив із Вовчанська і заявив, що українські війська контролюють усі підступи до агрегатного заводу в центрі Вовчанська та оточили підрозділи російської 83-ї повітряно-десантної бригади ПДВ на агрегатному заводі. Назаренко додав, що українські сили не штурмують безпосередньо агрегатний завод, оскільки це призведе до зайвих втрат. Українські джерела та західні ЗМІ нещодавно поширили неперевірені заяви з видаленого допису російського мілблогера в Telegram від 14 червня, в якому стверджується, що невизначену кількість російських військовослужбовців було ізольовано на агрегатному заводі, і натякають, що українські сили оточили російські війська на заводі. ISW не помітив підтвердження того, що українські сили оточують російські сили на агрегатному заводі, але контроль ISW щодо оцінки місцевості в цьому районі вказує на те, що українським силам, ймовірно, потрібно буде просунутися лише приблизно на 200 метрів, щоб повністю оточити завод. Однак бойова ситуація у Вовчанську є динамічною, і незрозуміло, чи зможуть українські сили наразі постійно перешкоджати російським силам покинути або досягти позицій на агрегатному заводі. Оточення агрегатного заводу українцями мало б обмежене тактичне значення, і залишається незрозумілим, скільки російського персоналу присутні на заводі. 29 і 30 червня тривали бої у Вовчанську та поблизу нього. Повідомляється, що підрозділи 2-ї бригади спецназу Росії (ГРУ) діють у північній частині Вовчанська.
  • Російські сили нещодавно просунулися на північ від міста Харків поблизу Липців на тлі триваючих боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на південному заході Глибокого (на північ від Липців). 29 червня Назаренко заявив, що українські війська увійшли в Глибоке і в населеному пункті тривають бої. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю, опублікованому 30 червня, заявив, що зараз російські сили несуть втрати проти українських сил на Харківському напрямку у співвідношенні шість до одного.
  • Російські сили нещодавно просунулися на південний схід від Куп’янська, а українські сили нещодавно просунулися поблизу Кремінної на тлі продовження російських наземних атак уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 30 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на схід від Стельмахівки (південний схід від Куп’янськ). Геолокаційні кадри, опубліковані 29 червня, показують, що українські сили нещодавно просунулися на північ від Григорівки (на південь від Кремінної). Російські та українські джерела стверджували, що українські сили контратакували в лісовій зоні на південь від Кремінної та на захід від Кремінної біля Тернів. Бої тривали на південний схід від Куп’янська в районі Стельмахівки та Піщаного; на північний захід від Кремінної біля Макіївки та Невського; і на захід від Кремінної біля Торського]. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 30 червня заявив, що підрозділи щонайменше половини підпорядкованих підрозділів 144-ї мотострілецької дивізії (20-ї загальновійськової армії (ЗВА) Московського військового округу (МВО)) діють разом з підрозділами 25-ї ЗВА ЦВК) в районі Терни-Ямполівка. Машовець заявив, що в районі Макіївка-Невське діють підрозділи російської 3-ї мотострілецької дивізії (20-ї ЗВА). Машовець заявив, що підрозділи 21-го, 36-го і 37-го мотострілецьких полків і 19-го танкового полку (усі — 67-ї мотострілецької дивізії 25-ї ЗВА), а також підрозділи 164-ї і 169-ї окремих мотострілецьких бригад і 11-ї окремої танкової бригади (усі 25-а ЗВА) діють на Лиманському напрямку.
  • Повідомляється, що російські війська 30 червня просунулися на Сіверському напрямку внаслідок продовження наземних атак у цьому напрямку. Міністерство оборони Росії заявило, що частини російського Південного угруповання військ захопили Спірне (на південний схід від Сіверська), а російський мілблогер заявив що російські війська наступають у напрямку Спірного. Російський мілблогер заявив, що російські війська зачищають Роздолівку (на південь від Сіверська) і намагаються просунутися далі на захід від населеного пункту. 29 і 30 червня російські війська також наступали біля Верхньокам’янського (на схід від Сіверська) та Виїмки (на південь від Сіверська). Повідомляється, що на Сіверському напрямку діють підрозділи 2-ї артилерійської бригади РФ (2-й АК “ЛНР”).
  • 30 червня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просуваються в межах мікрорайону Канал (найсхідніший Часів Яр) і що українські сили відійшли з лісових масивів біля Калинівки (на північ від Часового Яру) на західну сторону каналу Сіверський Донець-Донбас навпроти мікрорайону Канал. Український військовий, який діяв на часівярському напрямку, повідомив, що російські війська змінили свою тактику з ведення важких піхотних «м’ясних» штурмів на проведення невеликих штурмів із залученням піхотних груп розміром від чотирьох до восьми чоловік поблизу Кліщіївки (на південний схід від Часів Яру). 29 і 30 червня російські війська також штурмували Григорівку (на північ від Часового Яру), Новий мікрорайон (східний Часів Яр) та Іванівське (на схід від Часового Яру). Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ діють поблизу мікрорайону Канал.
  • Повідомляється, що 30 червня російські війська просунулися в Торецькому напрямку внаслідок продовження наземних атак у цьому районі. Міноборони Росії стверджувало, що елементи російського десантно-штурмового загону «Ветерани» (ймовірно, йдеться про розвідувально-штурмову бригаду «Ветерани» [Добровольчий десантно-штурмовий корпус МО]) просунулися підземним тунелем і захопили великий український опорний пункт на східній околиці Північного (на схід від Торецька). У Міноборони Росії стверджували, що загін “Ветерани” просунувся через тунель під лінією фронту і здійснив раптовий удар по опорному пункту, змусивши українські сили здатися і відступити з цих позицій. ISW ще не спостерігав візуального підтвердження цієї заяви. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи 132-ї мотострілецької бригади РФ (1-й АК “ДНР”), невизначені територіальні війська РФ і, можливо, підрозділи 109-го мотострілецького полку (імовірно, 1-й АК “ДНР” і мобілізаційні резерви) наступають з Майорського (на схід від Торецька) в напрямку Північного і Залізного (на південний схід від Торецька) і з Південного (на південний схід від Торецька) в напрямку Північного. Машовець заявив, що на Торецькому напрямку російські війська просунулися вглиб до 2,6 кілометрів і в ширину до 5,6 кілометрів і не зустріли сильного опору при наступі на Південне. Російський мілблогер стверджував, що російські війська також просунулися поблизу Залізного та діють уздовж вулиці Московської на східній околиці Залізного та Північного. Російські війська також продовжили штурм поблизу Нью-Йорка (на південь від Торецька) і, як повідомляється, завдали удару плануючою бомбою ФАБ-3000 по українських позиціях у цьому населеному пункті (але доказів та руйнувань, завданих бомбами такого калібру не спостерігалося – у бомби ФАБ-3000 носовий обтічник виконаний з проточкою, що погіршує її аеродинамічні якості, що робить малоймовірним планування її на достатню відстань від місця пуску).

    Штатна бомба ФАБ-3000 має в носовій частині антиаеродинамічну проточку обтічника, яка заважає їй летіти далеко від місця скидання навіть, маючи крила

  • Російські сили нещодавно просунулися на південний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 червня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися вздовж південного берега Карлівського водосховища на східній околиці Карлівки (на південний захід від Авдіївки). У Міноборони Росії стверджували, що Новоолександрівку захопили частини російського Центрального угруповання військ. 11 червня ISW оцінив, що російські війська, ймовірно, захопили Новоолександрівку, але опубліковані 30 червня додаткові геолокаційні відеозаписи, на яких показано, як український танк атакує російські позиції в центрі Новоолександрівки в невизначений день, свідчать про те, що українські війська, можливо, нещодавно заперечували російський контроль над населеним пунктом. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки в районі Сокіла та на захід від Авдіївки в районі Яснобродівки. Один російський мілблогер заявив, що російські війська захопили Яснобродівку. 29 і 30 червня російські війська продовжували наступ на північний захід від Авдіївки в районі Воздвиженки, Новоселівки Першої та Прогресу та на захід від Авдіївки в районі Уманського.
  • 30 червня російські війська продовжували наступальні дії на південь і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. 29 і 30 червня бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та на південний захід від Донецька біля Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного. Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а ЗВА Південного військового округу (ПВО)) продовжують діяти поблизу Костянтинівки.
  • 29 і 30 червня тривали позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного, Старомайрського та Макарівки. Повідомляється, що підрозділи 11-ї армії ВПС і ППО РФ діють поблизу Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки).
  • На заході Запорізької області 30 червня тривали позиційні бої, але лінія фронту не змінилася. 29 і 30 червня російські війська продовжували наземні штурми поблизу Роботиного, на північ від Роботиного біля Новоданилівки, на схід від Роботиного біля Вербового та на північний схід від Роботиного біля Малої Токмачки та Чарівного.
  • 30 червня тривали бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області, в тому числі під Кринками. Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що російські війська витіснили українські війська зі східного берега та розширюють зону контролю над островами в дельті річки Дніпро.
  • Російські війська завдали серії ракетних ударів по Україні в ніч з 29 на ранок 30 червня. Українські офіційні особи заявили, що російські війська завдали невизначеного ракетного удару по Вілянську Запорізької області в ніч на 29 червня. 29 червня Міноборони Росії заявило, що російські війська завдали удару балістичними ракетами «Іскандер-М» за місцем розвантаження ешелону з військовою технікою біля м. Українка Запорізького району Запорізької області. Південне оперативне командування Збройних сил України заявило, що російські війська вранці 30 червня завдали удару по Одесі, ймовірно, балістичною ракетою «Іскандер-М».
  • 30 червня Зеленський заявив, що за останній тиждень російські війська випустили понад 800 плануючих бомб по Україні.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 29.06.2024

    Exit mobile version