Українські сили просунулися по вулиці Соборній у центрі Вовчанська, відновили втрачені позиції вздовж смуги на південь від Кліщіївки. Російські війська просунулися на понад один кілометр від раніше підтвердженого російського фронту власних військ до східної околиці Дружби; просунулися приблизно на 1,8 кілометра на захід уздовж вулиці Калинової до східної околиці району Північне-Дружба і до південного-сходу Північного, просунулися на північний захід вздовж вулиці Академіка Корольова в центрі Красногорівки.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив зведення огляд подій, що сталися на фронті 3 липня.
Російські війська продовжують диверсійно-розвідувальну діяльність уздовж кордону з Сумською областю, ймовірно, у рамках зусиль закріпити та відтягнути українські війська на більш широкий фронт на північному сході України. Голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх 3 липня заявив, що російські диверсійно-розвідувальні групи регулярно намагаються перетнути кордон і проникнути на територію Сумської області. Артюх заявив, що українські артилерійські підрозділи нещодавно завдали ударів по зосередженню дрібних російських підрозділів поблизу Журавки (на північний схід від міста Суми та за два кілометри від кордону з Курською областю), а опубліковані 30 червня кадри з геолокацією показують, як українські сили обстрілюють обмежені російські позиції на північ від населеного пункту. ISW ще не виявила жодних доказів того, що російські війська зайняли стійкі позиції поблизу Журавки в Сумській області. Артюх додав, що російські війська не мають достатньо сил у цьому районі для широкомасштабних наступальних операцій і, ймовірно, натомість продовжать транскордонну диверсійно-розвідувальну діяльність.
Українські сили нещодавно досягли незначних успіхів у Вовчанську (на північний схід від Харкова) на тлі триваючих боїв на півночі Харківської області 3 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 липня, показують, що українські сили нещодавно просунулися по вулиці Соборній у центрі Вовчанська. Бої тривали поблизу та в межах Вовчанська, а також поблизу Глибокого та Липців (обидва на північ від міста Харкова) 2 і 3 липня. Повідомляється, що підрозділи російського 79-го мотострілецького полку (18-та мотострілецька дивізія, 11-й армійський корпус [АК], Ленінградський військовий округ [ЛВО]) і невідомі підрозділи чеченського спецназу Ахмата діють поблизу Вовчанська.
Українські сили нещодавно трохи просунулися на північний захід від Кремінної на тлі продовження російських наземних атак уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 липня, показують, що українські сили нещодавно трохи просунулися на південний схід від Новоєгорівки (на північний захід від Кремінної). Російські війська продовжували атакувати на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки; на північний захід від Кремінної біля Невського та Греківки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісу.
3 липня російські війська продовжили наземні наступи на Сіверському напрямку, але підтверджених наступів не зробили. Відомий пов’язаний з Кремлем російський мілблогер заявив, що російські війська проривають українську оборону та завойовують позиції в смугах біля Спірного (на південний схід від Сіверська). 3 липня російські та українські джерела повідомляли про продовження бойових дій на північний схід від Сіверська поблизу Білогорівки та біля Спірного, Виїмки та Івано-Дар’ївки (усі на південний схід від Сіверська). Повідомляється, що підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ продовжують діяти поблизу Роздолівки (на південь від Сіверська).
Російські війська нещодавно просунулися в межах найсхіднішого Часового Яру. Командир українського батальйону, який діє в мікрорайоні Канал, повідомив у видаленому дописі в Telegram, що станом на 2 липня російські війська повністю захопили мікрорайон Канал, і попередив про подальше просування до Часового Яру. Українські військові спостерігачі Костянтин Машовець також повідомив 2 липня, що українські війська «повністю втратили» мікрорайон Канал. 3 липня Міноборони Росії заявило, що російські війська повністю захопили мікрорайон Новий (східний Часів Яр), а інші російські міліблогери стверджували, що підрозділи 98-ї дивізії ПДВ додатково захопили мікрорайон Канал (найсхідніший Часів Яр, на північний схід від Нового мікрорайону). ISW ще не спостерігав візуального підтвердження того, що російські сили діють у Новому мікрорайоні, але вважає, що українські сили, ймовірно, відступили, як повідомлялося. Російські війська, ймовірно, незабаром розпочнуть атаку через канал Сіверський-Донець – Донбас в центр Часового Яру зі своїх позицій у мікрорайоні Канал, якщо вони цього ще не зробили. Український Генштаб повідомив, що російські сили також атакували на північ від Часового Яру поблизу Калинівки; на схід від м.Часів Яр біля Іванівського; та на південний схід від м.Часів Яр біля Кліщіївки. Підрозділи 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)), як повідомляється, діють на флангах Часового Яру.
Нещодавно українські війська відновили втрачені позиції на південний схід від Часового Яру. Опубліковані 3 липня кадри з геолокацією показують, як українські війська атакують російські позиції вздовж смуги на південь від Кліщіївки (на південний схід від м.Часів Яр).
Російські війська нещодавно досягли значних тактичних успіхів на Торецькому напрямку та продовжили наступальні дії 3 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 липня, підтверджують, що російські війська просунулися на понад один кілометр від раніше підтвердженого російського фронту власних військ до східної околиці Дружби (на схід від Торецька) і здобув нові позиції вздовж вулиці Садової. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 2 та 3 липня, показують, що російські війська просунулися приблизно на 1,8 кілометра на захід уздовж вулиці Калинової до східної околиці району Північне-Дружба (також на схід від Торецька) і до південно-східного Північного. Цих відносно великих посилень, ймовірно, не відбулося за останні 24 години, оскільки російські джерела стверджували про багато раніше непідтверджених менших посилень поблизу Торецька за останні кілька днів. ISW лише нещодавно спостерігала геолокаційні кадри для коригування лінії фронту. Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися до південної частини Нью-Йорка та захопили частини Юрівки (обидва на південь від Торецька), а Машовець заявив, що українські війська, ймовірно, втратили частини південного Нью-Йорка. Український Генштаб повідомив, що російські війська атакували поблизу Нью-Йорка, Залізного (на південний захід від Торецька), Південного та Північного (обидва на південний схід від Торецька), а також на північний захід від Торецька поблизу Диліївки та Білої Гори.
Повідомляється, що 3 липня російські війська просунулися на північний захід і захід від Авдіївки, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська атакують обидва береги Карлівського водосховища, включаючи південний берег біля Карлівки (на південний захід від Авдіївки) і північний берег біля Яснобродівки. Український Генштаб повідомив, що російські війська завдали наземних ударів на північ від Авдіївки в районі Калинового та Пантелеймонівки; на північний захід від Авдіївки біля Воздвиженки, Новоолександрівки, Прогресу, Євгенівки, Новоселівки Першої; та на захід від Авдіївки біля Уманського та Яснобродівки. Повідомляється, що підрозділи 433-го мотострілецького полку (27-а мотострілецька дивізія 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу) діють поблизу Сокіла (на північний схід від Авдіївки).
Російські війська нещодавно підтвердили наступ на захід від міста Донецьк та продовжили наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк 3 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 липня, показують, що російські війська просунулися на північний захід вздовж вулиці Академіка Корольова в центрі Красногорівки (на захід від міста Донецьк). Російські мілблогери також стверджували, що російські війська також просувалися в центрі Красногорівки вулицями Мічуріна, Відродження, Гагаріна, Калинов, Суворова, Чкалова, Чехова та Матросова. Генштаб ЗС України повідомив, що 3 липня російські війська атакували на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного.
Російські війська продовжили наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей 3 липня, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив про російські наземні атаки поблизу Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що підрозділи Східного військового округу (СВО) Росії, зокрема 64-й мотострілецький полк (35-а ЗВА) і 39-а мотострілецька бригада (68-а АК), діють у районі кордону Донецької та Запорізької областей.
3 липня на заході Запорізької області тривали бої, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська здійснили наземні атаки поблизу Роботиного, на північ від Роботиного біля Новоданилівки, на північний схід від Роботиного біля Новопокровки та на північний захід від Роботиного поблизу Щербаків і Новоандріївки. Повідомляється, що підрозділи російського 392-го мотострілецького полку (ймовірно, переформованого підрозділу радянських часів) і 19-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ (ПВО)) продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
3 липня російський мілблогер заявив, що 30 червня український HIMARS завдав удару по командному пункту російського угруповання військ “Дніпро” поблизу окупованого Генічеська Херсонської області, можливо, було поранено командувача угруповання військ “Дніпро” та ПДВ генерал-полковника Михайла Теплінського.
Російські війська вранці 3 липня завдали обмеженого ракетно-безпілотного удару по Україні, вразивши цивільні райони міста Дніпро. 3 липня українські офіційні особи повідомили, що вранці російські війська запустили три крилаті ракети «Іскандер-К», чотири крилаті ракети Х-59 і п’ять безпілотників «Шахед-136/131» переважно по Дніпропетровській області, а українські сили збили одну ракету «Іскандер-К», чотири ракети Х-59 і всі п’ять “Шахедів”. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що в результаті російського удару загинуло щонайменше четверо мирних жителів і ще щонайменше 53 отримали поранення, а президент України Володимир Зеленський повідомив, що країна, яка очолила РБ ООН, завдала удари по торговому центру, будинкам і лікарні в місті Дніпро. Російські мілблогери стверджували, що російські війська завдали ударів по аеродрому Довгинцеве поблизу Кривого Рогу та оборонному підприємству «Південмаш» на околиці міста Дніпро.
Добою раніше:
Військова ситуація на фронтах від ISW за 02.07.2024