ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 10.07.2024

танк ЗСУ з мангалом

Російські війська перетнули річку Вовча у Вовчанська, російські сили нещодавно незначно просунулися на південь від Нововодяного, на південь до північної околиці Південного.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 10 липня.

  • Російські війська нещодавно перетнули річку Вовчу в центрі Вовчанська на тлі триваючих боїв на північ і північний схід від міста Харкова 10 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 липня, показують, що російські війська перетнули річку Вовча і утримують позиції на вулиці Харків у центрі Вовчанська. Російські мілблогери так само стверджували, що російські війська перетнули річку Вовчу та просунулися вулицями Соборною та Прилужною в центрі Вовчанська, хоча ISW не спостерігає підтвердження наявності російських військ на двох останніх вулицях. Інший російський мілблогер стверджував, що важкі бої тривають біля багатоповерхових будинків у центрі Вовчанська на північному березі річки Вовча. Російський мілблогер стверджував, що невеликі українські групи діють поблизу та на північ від Глибокого (на північ від міста Харкова) і що в цьому районі ведуться бої зі стрілецькою зброєю. Бої також точилися поблизу Липців (на північ від міста Харкова) і Стариці (на північний схід від міста Харкова) 9 і 10 липня.
  • Українські офіційні особи повідомили, що російські війська намагаються продовжувати наступальні операції на Харківському напрямку, незважаючи на значні втрати та відсутність прогресу. Президент України Володимир Зеленський 9 липня заявив, що українські війська припинили російську наступальну операцію в Харківській області в травні та червні, і частково віддав заслугу уряду США в нещодавньому дозволі Україні завдати ударів по деяких військових об’єктах на території Росії зі зброї, наданої США. Начальник штабу Харківської групи військ України полковник Віктор Солімчук заявив, що російські війська все ще намагаються створити «буферну зону» для нанесення артилерійських ударів по місту Харків, але значні втрати росіян ускладнюють здатність Росії посилити наступальні операції. Солімчук заявив, що російські сили зосереджуються на боях у районі Вовчанська та активізують наступальні дії в напрямку Липців і Стариці. Він додав, що російські сили в цьому районі все ще мають значний наступальний потенціал і зараз проводять перегрупування, поповнення деградованих сил, покращують матеріально-технічне забезпечення та тренують штурмові групи в тилу. Солімчук і український полковник Харківської групи військ Юрій Повх заявили, що російські війська продовжуватимуть спроби перевірити українську оборону в інших місцях уздовж міжнародного кордону на північному сході України, намагаючись закріпити українські сили на ширшому фронті. Повх додав, що російські війська перекидають до північної частини Харківської області додаткове інженерне обладнання для будівництва та розширення укріплень на нещодавно захоплених позиціях, а ISW зібрав супутникові знімки, які показують нові російські польові укріплення на нещодавно захоплених Росією територіях на півночі Харківської області. Повх і Солімчук відзначили, що українські сили не мають необхідних засобів протиповітряної оборони на Харківському напрямку для достатнього захисту від російської авіаційної загрози, і що російські сили випустили майже 1700 плануючих бомб на Харківському напрямку в період з 10 травня по 8 липня.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на північний захід від Кремінної на тлі продовження російських наземних атак уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 10 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 липня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на південь від Нововодяного (на північний схід від Кремінної). Бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська поблизу Берестового і Піщаного; на захід від Сватового біля Андріївки; на північний захід від Кремінної в районі Греківки, Невського, Макіївки та Тернів 9 і 10 липня. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи 1-го і 2-го мотострілецьких полків (2-ї мотострілецької дивізії 1-ї гвардійської танкової армії [1 ГТА]), Московський військовий округ [МВО]) атакують поблизу Берестового, Крохмального та Піщаного (все на південний схід від Куп’янська). Машовець заявив, що частини російської 47-ї танкової дивізії (1-а ГТА, МВО) діють в районі Іванівка-Степова Новоселівка-Кислівка-Котлярівка (на південний схід від Куп’янська). Машовець також оцінив, що підрозділи 12-го танкового і 423-го мотострілецького полків (4-та танкова дивізія, 1-й ГТА, МВО) і підрозділи 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус Ленінградського військового округу (ЛВО)) є ймовірними напрямками дії Синьківка-Петропавлівка (на північний схід від Куп’янська).
  • Російські сили здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Сіверська поблизу Білогорівки; на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Виїмки і Спірного; і на південь від Сіверська в районі Роздолівки 10 липня, але не зробили жодного підтвердженого наступу.
  • 10 липня російські війська продовжували наступальні дії на Часовярському напрямку, але підтверджених наступів не зробили. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просуваються в лісових масивах на північ і схід від Часового Яру та закріплюють позиції на руїнах мікрорайону Каналу (найсхідніший Часів Яр). Український Генеральний штаб повідомив, що російські війська атакували на північ від Часового Яру поблизу Григорівки; на схід від Часового Яру біля Іванівського; та на південний схід від Часового Яру поблизу Андріївки. Підрозділи 78-го чеченського мотострілецького полку «Сівер-Ахмат» (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії (ОГА) Південного військового округу (ПВО)) і 215-го окремого розвідувального батальйону (98-а повітряно-десантна дивізія) діють поблизу Іванівського та Часового Яру відповідно.
  • Російські війська нещодавно просунулися на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 липня, показують, що російські війська просунулися на південь до північної околиці Південного (на південний схід від Торецька). Як повідомляється, український військовий, який діяв поблизу Торецька, заявив 9 липня, що російські війська кожні 30 хвилин запускають три-чотири керовані плануючі бомби по українських позиціях у Торецьку. Український Генштаб повідомляв про бої поблизу Торецька, Нью-Йорка, Юрівки (на південь від Нью-Йорка), Південного та Північного (на південний схід від Торецька). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що під Нью-Йорком воюють підрозділи 132-ї ОМСБр (1-й АК “ДНР”), а підрозділи 506-го та 589-го мотострілецьких полків (27-ма ОМСБр), 2-а ОАЦ ЦВО (ЦВО) діють в районі Шуми-Південне (на південний схід від Торецька).
  • 10 липня російські війська продовжили наступальні операції на захід від Авдіївки та, як повідомляється, просунулися на деяких ділянках. Речник українського угрупування військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин спростував нещодавні заяви Росії про захоплення російськими військами Яснобродівки (на захід від Авдіївки), хоча деякі російські мілблогери продовжують стверджувати, що російські війська контролюють Яснобродівку та просуваються на захід до Карлівського водосховища. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просувалися на захід по трасі С050918 у Євгенівці та поблизу Новоолександрівки, Воздвиженки, Новоселівки Першої (все на північний захід від Авдіївки), та вздовж південного берега Карлівського водосховища біля Карлівки та Нетайлового (на південний захід від Авдіївки). Один мілблогер стверджував, що російські війська близькі до оточення Новоселівки Першої, але це, зрештою, не має значення, оскільки поселення настільки маленьке, що не має більшого значення для російських військ. Український Генштаб повідомив, що бої тривають на північ від Авдіївки поблизу Калинового; на північний захід від Авдіївки біля Воздвиженки, Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Прогресу; на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового і Карлівки.
  • Повідомляється, що 10 липня російські війська просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк на тлі продовження наступальних операцій у цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просувалися між вулицями Слов’янська і Чехова в центрі Красногорівки (на захід від Донецька), а інший мілблогер стверджував, що російські війська продовжують просуватися в міському секторі Красногорівки. Один російський мілблогер поскаржився, що російські війська на захід від міста Донецьк мають поганий зв’язок між підрозділами, стверджуючи, що в одному випадку підрозділ 1-го АК “ДНР” випадково намагався збити квадрокоптер, що належить елементам його сусіднього формування, 150-ї мотострілецької дивізії (8-а ЗВА, ПВО). Російські та українські джерела повідомляли про продовження бойових дій на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Парасковіївки та Костянтинівки.
  • Російські фашисти 10 липня продовжували обмежені наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Урожайного та Макарівки (обидва на південь від Великої Новосілки), але не просунулися. Радник мера Маріуполя України Петро Андрющенко повідомив, що російські війська перекинули 21 криту військову вантажівку із Запорізької області в бік Волновахи (приблизно 55 кілометрів на південний схід від Великої Новосілки).
  • Український Генштаб повідомив, що російські сили атакували в напрямку Гуляйполя 9 і 10 липня. 9 липня російські сили завдали потужних ударів плануючими бомбами поблизу Чумацького (на південь від Гуляйполя), потенційно готуючись до наземних атак. Підрозділи російської 38-ї гвардійської мотострілецької бригади (35-а загальновійськова армія (ЗВА) Східного військового округу (СВО)) діють на Пологівському напрямку (південний захід від Гуляйполя).
  • Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного 9 та 10 липня і не призвели до змін на лінії фронту на заході Запорізької області. Український Генштаб повідомив, що 9 і 10 липня російські сили атакували поблизу Роботиного, Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) і Новоандріївки (на північ від Роботиного). Російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на північ і північний захід від Вербового, де повідомляється, що російські війська продовжують зусилля з консолідації на раніше зайнятих лініях. Російський мілблогер заявив, що співробітник Департаменту контррозвідки Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії загинув у бою десь між 1 і 2 липня, воюючи разом із російським 177-м морським піхотним полком (Каспійська флотилія) на Запорізькому напрямку. Мілблогер також натякнув, що загиблий контррозвідник ФСБ «керував» російським 177-м морським піхотним полком, що, ймовірно, означало, що оперативник взяв на себе адміністративну роль, а не роль військового командування. Повідомляється, що на Оріхівському напрямку на заході Запорізької області діють підрозділи російського 56-го полку повітряно-десантних 7-ї дивізії ПДВ.
  • 9 і 10 липня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області в районі Кринок і на островах дельти Дніпра.
  • Супутникові знімки, зібрані в період з 11 квітня по 8 липня та опубліковані 10 липня, підтверджують, що українські сили успішно знищили склад на мисі Фіолент (на південь від Севастополя) 1 липня, в якому російські сили нібито зберігали або безпілотники «Шахед», або боєприпаси.
  • Naval News 10 липня повідомила, що спостерігала 4 і 5 липня російський допоміжний корабель проекту 222870, який раніше стояв у порту приписки в Новоросійську, Краснодарський край, у порту Очамчире в контрольованій Росією Абхазії, Грузія. Військово-морські новини повідомили, що ФСБ Росії має низку малих патрульних катерів у порту Очамчир, але що прибуття допоміжного корабля проекту 222870 є першим поміченим значним кораблем у порту після того, як у жовтні оголосив президент Абхазії, якого підтримує Росія Аслан Бжанія. 5 травня 2023 року Росія і Абхазія підписали угоду про будівництво постійної російської військово-морської бази поблизу Очамчира. У грудні 2023 року ISW оцінило, що російські військові, ймовірно, мали намір перетворити існуючий порт на допоміжну, а не на основну базу, оскільки навколишня місцевість в основному складається з піщаних пляжів, непридатних для будівництва військово-морської інфраструктури. ISW також оцінив, що успішні українські удари по активах російського Чорноморського флоту змінили російські військово-морські моделі операцій і змусили Росію встановити умови для більш постійної схеми базування вздовж східного узбережжя Чорного моря.
  • Російські війська завдали ракетно-безпілотних ударів по Україні в ніч на 10 липня і ракетного удару по Миколаївській області вдень 10 липня. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська випустили одну балістичну ракету “Іскандер-М”, чотири Крилаті ракети Х-59/69 і 20 безпілотників «Шахед-136/131» вночі на 10 липня в Україні. ВВС України повідомили, що українські сили збили 14 безпілотників «Шахед» над Одесою, Миколаєвом, Херсоном, Дніпропетровськом, Хмельницьким, Черкаської, Вінницької та Рівненської областей та невстановленими засобами не допустили до цілі три ракети Х-59/69 та три безпілотних літальних апарати «Шахед». Українська влада повідомила, що поблизу Одеського порту уламки ракет пошкодили портову інфраструктуру, загинули двоє і один поранений. Український державний оператор електропередачі «Укренерго» та Рівненська обласна військова адміністрація повідомили, що російські безпілотники завдали ударів по енергетичній інфраструктурі Рівненської області, що призвело до відключення електроенергії в половині регіону. Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив, що російська ракета невстановленого типу вразила об’єкти цивільної інфраструктури Вознесенська, в результаті чого один загинув і вісім отримали поранення.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 08.07.2024

    Exit mobile version