Українські сили відбили деякі позиції в південній частині Нью-Йорка. Російські війська трохи просунулися в межах східного Північного, в межах західу Красногорівки, просунулися в межах центру Євгенівки.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах загарбницької війни путіна в Україні 15 липня 2024 року.
15 липня російські війська продовжили наступальні операції на півночі Харківської області, але не підтвердили наступ. Полковник українського Харківського угруповання військ Юрій Повх заявив, що російські війська готують нові штурмові групи з підрозділів «153-го мотострілецького полку 47-ї мотострілецької дивізії» та 138-ї мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія (ЗВА) Ленінградського військового округу (ЛВО)) для поновлення атак на харківському напрямку. Можливо, Повх помилився і, швидше за все, мав на увазі 153-й танковий полк 47-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Московський військовий округ [МВО]), оскільки наявність у 47-ї мотострілецької дивізії 153-го мотострілецького полку не підтверджено (на відміну від 47-ї танкової дивізії, яка, як повідомляється, має 153-й танковий полк), входить до складу 40-го армійського корпусу (18-а ЗВА, Південний військовий округ [ПВО]) і воює на півдні України з вересня 2022 року. ISW помітив часті згадки про 47-му танкову дивізію, яка діяла в Харківській області в останні місяці, тоді як розгортання 47-ї мотострілецької дивізії з півдня України було б серйозним переломом. На поширених у соцмережах кадрах 14 і 15 липня видно, як російський військовослужбовець загону «Штурм» 138-ї ОМСБр скаржиться на великі втрати під час штурму Вовчанська (на північний схід від Харкова) і стверджує, що під час бойових дій його підрозділ втратив 16 із 46 бійців за один напад. Російські та українські джерела повідомляли, що бої тривали в районі Вовчанська та поблизу Глибокого (на північ від Харкова). Повідомляється, що підрозділи російської 83-ї повітряно-десантної бригади ПДВ продовжують діяти поблизу Вовчанська.
Російські війська 15 липня продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не підтвердили наступ. Російські війська продовжували наступ на північний захід від Сватового в районі Піщаного та Стельмахівки; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки та Греківки; і на захід від Кремінної під Тернами. Повідомляється, що під Макіївкою діють підрозділи російського 752-го мотострілецького полку (3-я мотострілецька дивізія 20-ї загальновійськової армії (ОГА) Московського військового округу (МВО).
Російські війська 15 липня продовжили наступ у районі Сіверська, але не зробили жодного підтвердженого просування. 14 і 15 липня російські війська наступали на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки, на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки. Повідомляється, що підрозділи 2-ї російської артилерійської бригади (2-й армійський корпус «ЛНР» [АК “ЛНР”]) продовжують діяти на Сіверському напрямку.
Російські війська не досягли жодних підтверджених досягнень під час продовження боїв поблизу Часового Яру 15 липня. Російські війська 15 і 15 липня атакували в межах східного Часового Яру; на північ від міста Часів Яр поблизу Григорівки і Калинівки; на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру поблизу Андріївки. Повідомляється, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії продовжують діяти поблизу Часового Яру.
І російські, і українські війська нещодавно просунулися в Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 липня, показують, що українські сили відбили деякі позиції в південній частині Нью-Йорка (на південь від Торецька), і підтверджують деякі твердження про просування росіян у межах міста. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 15 липня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися в межах східного Північного (на схід від Торецька). Російські війська також продовжували атакувати Залізне (безпосередньо на південний схід від Торецька) 14 і 15 липня.
Російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки під час триваючих боїв 15 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 липня, показують, що російські війська просунулися в межах центру Євгенівки (на північний захід від Авдіївки). Російські сили атакували на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Воздвиженки та Лозуватського; і на захід від Авдіївки біля Яснобродівки 14 і 15 липня. Повідомляється, що на Авдіївському напрямку діють підрозділи 1-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”).
Російські сили незначно просунулися на захід від Донецька на тлі триваючих боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 липня, показують, що російські війська незначно просунулися в межах західної Красногорівки (на захід від Донецька), а російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися навіть далі на захід у межах та на полях на південь від Красногорівки. Російські війська також продовжували атакувати на південний захід від Донецька поблизу Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного 14 і 15 липня. Повідомляється, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й АК, СВО) і 14-ї бригади спецназу (ГРУ) продовжують діяти в районі на захід і південний захід від міста Донецьк.
Російські війська не робили жодного підтвердженого просування на тлі триваючих боїв у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Російські війська продовжували наступ на південь від Великої Новосілки в районі Макарівки 14 та 15 липня. Російські мілблогери стверджували, що російські війська намагаються просунутися на північ від Урожайного (на південь від Великої Новосілки) після заяв про те, що російські війська захопили поселення 14 липня, але один мілблогер заявив 15 липня, що українські війська зберігають деякі позиції в півночі Урожайного. Російські мілблогери приписували захоплення Урожайного 37-й мотострілецькій, 30-й артилерійській бригаді, 5-й танковій бригаді (всі 36-а загальновійськова армія) і 40-й бригаді морської піхоти ТОФ.
15 липня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися до 500 метрів у двох невстановлених районах на Оріхівському напрямку (захід Запорізької області). Український Генштаб повідомив, що 15 липня українські війська відбили російські атаки на північний захід від Роботиного біля Новоандріївки та на північний захід від Роботиного біля Малої Токмачки. На Оріхівському напрямку, як повідомляється, діють підрозділи 19-ї мотострілецької дивізії РФ (58-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО)); та підрозділи спецзагону «Валькірія» (4-та в/база, 58-а ЗВА, СВО) діють поблизу Кам’янського (Василівський район Запорізької області на північний захід від Роботиного).
15 липня тривали позиційні бої на східному (лівому)березі Дніпра на Херсонщині, в тому числі поблизу Кринок. Російські мілблогери заявили, що на островах дельти Дніпра тривають бої. На Херсонському напрямку діють підрозділи російського 56-го полку ПДВ (7-а дивізія ПДВ) і 70-ї мотострілецької дивізії та 126-ї бригади берегової оборони (обидві 18-ї ЗВА, СМД).
14 липня російські війська випустили дві плануючі бомби Д-30СН із універсальними плануючими боєприпасами (УПБ) по Мирнограду Донецької області та вразили житловий будинок та навчальний заклад.
Добою раніше:
Військова ситуація на фронтах від ISW за 14.07.2024