ZpTown

Однобоке ставлення: Китай осудив демілітаризацію Україною курської області путінської росії

Китай

Росія та Україна не повинні допускати ескалації військового конфлікту та поширювати бойові дії на нові території, заявили в МЗС Китаю на тлі вторгнення української армії до Курської області.

Раніше, коли Росія окупувала нові території (наприклад, північ Харківської області), Китай утримувався від такої риторики.

“Позиція КНР з українського питання послідовна і зрозуміла”, – злукавили в китайському МЗС.

“Ми закликаємо всі сторони дотримуватися так званих трьох принципів охолодження ситуації, а саме: бойові дії не повинні поширюватися зовні, не слід допускати ескалації збройного конфлікту і провокувати посилення вогню”, – зазначили в китайському МЗС і пообіцяли підтримувати контакти з міжнародною спільнотою з цієї проблеми і продовжувати відігравати «конструктивну роль у сприянні політичному врегулюванню кризи».

Збройні сили України рано вранці 6 серпня розпочали демілітаризацію Курської області, з якої підла російська воєнщина, впевнена у своїй недосяжності, обстрілює Суми та область. Протягом перших кількох днів українськи сили швидко зайняли 24 населені пункти за версією російського міноборони і 40 – за версією OSINT – аналітиків.

Населені пункти українські сили зайняли майже без боїв. З’ясувалося, що у путіна вважали, що ЗСУ не наважаться заходити на територію РФ, тому постачали війська, що знаходяться там, за залишковим принципом – рації китайські без шифрування, безпілотники іграшкові, боєкомплекти мізерні. Крім того, основні сили, задіяні там, складалися з солдатів термінової служби. Українцям вдалося ними та іншими військовими, в тому числі тік-токівцями з кадирівського “Ахмату”, поповнити обмінний фонд військовополонених, захопити військову техніку та боєкомплекти до неї.

Показово, що на відміну від сміливого українського населення, яке не побоялося протестувати та перешкоджати окупантам у Мелітополі, Енергодарі, Херсоні та інших містах, боягузливі жителі Суджі, які підтримували геноцид українського народу, бігли або сховалися “по норах”, ймовірно, побоюючись справедливої ​​помсти.

Загальна площа російської території, контрольована Силами оборони України – близько 1000 квадратних кілометрів (за заявою Головкому ЗСУ генерал-полковника Сирського 12 серпня 2024р.).

У регіоні було введено режим надзвичайного стану федерального рівня, а також режим контртерористичної операції (КТО) – адже війною це у путіна соромляться називати, а “спеціальною військовою операцією”, що йде “за планом”, теж чомусь не хочуть.

За даними російського МНС, із прикордонних районів евакуювали понад 76 тис. осіб, з них понад 4400 мешканців перебувають у пунктах тимчасового розміщення.

Російський агресивний диктатор путін назвав те, що відбувається, “масштабною провокацією” – адже йому можна, а Україні, на його думку, не можна. Засмучений глава російського генштабу герасимів (це всі могли бачити в сюжеті про сходку російської ради безпеки), пообіцяв своєму фюреру, що “операція буде завершена розгромом супротивника та виходом на державний кордон”. Напевно, він доповів путіну, як, ким і чим міноборони думає комплектувати свої сили на новій ділянці фронту до рівня тих, що воюю на Донбасі.

Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова пообіцяла жорстку відповідь, яка «не забариться».

Сухопутна транскордонна операція Сил оборони України застала зненацька як Москву, так і союзників Києва на Заході.

Українське керівництво розраховує, що операція дозволить відвернути російські війська від інших учасників фронту, включаючи Часів Яр і Покровськ на Донбасі, де українські сили зазнають труднощів через наступ Росії. Можливо, цей український наступ має далекоглядні плани, яких ніхто не приховував, деокупація Криму. Наразі, як повідомляли спостерігачі та аналітики, для захисту Курська з Херсонського та Запорізького напрямків знято штурмові сили ПДВ та морської піхоти. Це також свідчить, що російський генштаб немає достатньо резервів.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк назвав мету атаки посилення позицій Києва на можливих переговорах.

Exit mobile version