ZpTown

Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській і Бєлгородській областях Росії, яки мали місце 16 серпня: ISW

Транскордонна сухопутня операція сил оборони України у курській області росії 16 серпня 2024 року - ISW

Транскордонна сухопутня операція сил оборони України у курській області росії 16 серпня 2024 року - ISW

Українські війська продовжували незначне просування територією Курської області. Російськи сили у Бєлгородській області виявилися готові до українських атак, відбивши штурми ЗСУ. Російська влада напускає представників ООН на зайняту Україною територію Курської області з гуманітарною місією.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив свій черговий звіт про транскордонну сухопутну військову операцію України на території Росії (у Курській та Бєлгородській областях) станом на 16 серпня 2024.

Українські війська продовжували незначне просування на південний схід від Суджі 16 серпня на тлі продовження українських операцій у Курській області. Російські мілблогери стверджували, що українські сили просунулися на схід від Мирного та на південь від Спального (обидва на південний схід від Суджі), а геолокаційні зображення, опубліковані 15 серпня, вказують на те, що українські війська нещодавно діяли в районі Борків (на південний схід від Суджі). Російські міліблогери стверджували, що бої тривали на північ від Суджі в районі Руського Поріччя, на схід від Суджі в районі Агронома та на південний схід від Суджі вздовж лінії Гірі-Камишне-Крупець-Спальне. Російські мілблогери відзначили, що невеликі українські мобільні групи продовжували обмежені штурми за існуючою лінією зіткнення в Курській області та що українські сили продовжували штурми поблизу Кореневого та на захід від Снагоста (на південь від Коренево). Міністерство оборони Росії (МО) стверджувало, що російські війська відбили наступ української бронетехніки в напрямку Гордіївки (на південь від Коренево) та українські атаки на захід від Анастасьєвки та на південний схід від Каучука (обидва на північний схід від Коренево та приблизно за 27 км від міжнародного кордону). Російські мілблогери також стверджували, що російські війська завдали ударів по українським силам, які діяли поблизу Отруби (на південний захід від Коренево та вздовж міжнародного кордону). Геолокаційні кадри, опубліковані 15 і 16 серпня, свідчать про те, що українські сили продовжують діяти по всій заявленій максималістами межі просування України в Курській області, включно з районом Суджі.

Повідомляється, що українські удари зруйнували два мости в Глушковському районі Курської області. 16 серпня російські джерела стверджували, що удари українських HIMARS знищили мости в Глушковому та Званному (обидва на південний захід від Коренево). На геолокаційних кадрах, опублікованих 16 серпня, видно, що міст у Глушково обвалився після удару. Російські мілблогери стверджували, що руйнування мосту ускладнить російські наземні лінії зв’язку (GLOC) у цьому районі.

Повідомляється, що під час нещодавніх транскордонних штурмів українські сили просунулися далі вглиб західної Бєлгородської області, ніж повідомлялося раніше, але доступні звіти з відкритих джерел і докази свідчать про те, що станом на 16 серпня українські сили більше не утримують позицій у Бєлгородській області. 15 серпня Washington Post повідомив, що українські військовослужбовці, які брали участь у транскордонних штурмах Бєлгородської області, заявили, що 11 серпня українські групи здійснили механізовані штурми поблизу прикордонного пункту пропуску «Колотиловка» (на міжнародному кордоні на північний захід від міста Бєлгород) і просунулися в цьому районі приблизно на 10 кілометрів. Російські джерела стверджували, що українські сили неодноразово атакували поблизу Колотиловки протягом останніх днів і тимчасово захопили блокпост Колотиловка 15 серпня, але не стверджували, що українські сили просунулися ближче до 10 кілометрів за блокпост. The Washington Post повідомив, що українські сили утримували позиції в Бєлгородській області під час інтенсивних російських авіаударів і артилерійського обстрілу, і що українська бронетехніка перетнула Бєлгородську область, щоб евакуювати решту українського персоналу з цих позицій 15 серпня. ISW не помічає жодних російських заяв або доказів того, що українські сили залишаються в Бєлгородській області станом на 16 серпня. Українські військові розповіли Washington Post, що російські сили в Бєлгородській області були більш готові відбивати транскордонні українські напади, ніж в Курській області, і що російські війська встановили вздовж кордону велику групу протитанкових укріплень типу «зуби дракона» та сильно замінували територію. Повідомляється, що українські військові заявили, що російські артилерійські підрозділи, оператори безпілотників і авіація майже відразу почали наносити удари по українських силах, коли вони намагалися перетнути кордон з Бєлгородською областю 11 серпня. Опис російської відповіді українських солдатів свідчить про те, що оперативна несподіванка, якої українські сили досягли 6 серпня, розпочавши вторгнення в Курську область, в основному розвіялася до 11 серпня і що російські війська в Бєлгородській області підготувалися відбити українські прикордонні штурми. Українські війська згодом здійснили швидке просування на інших ділянках кордону з Курською областю після початку вторгнення 6 серпня, однак, ймовірно, що російські сили обороняють одні ділянки кордону сильніше, ніж інші.

Українські офіційні особи повідомили, що українські сили продовжували просуватися в Курській області, і припустили, що вторгнення змусило Росію з більшою готовністю розглянути можливість обміну військовополоненими. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський 16 серпня заявив, що українські війська просунулися на один-три кілометри в невизначених районах Курської області. Сирський також заявив, що новостворену військову комендатуру в Курській області очолив генерал-майор Едуард Москальов. Український омбудсмен Дмитро Лубінець 14 серпня заявив, що призначений Кремлем уповноважений Росії з прав людини Тетяна Москалькова ініціювала розмову про обмін військовополоненими і що українські війська за останні два тижні взяли в полон 2000 російських військовослужбовців, у тому числі солдат строкової служби, охоронців кордону Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), а також персонал чеченського підрозділу «Ахмат». Повідомляється, що це був перший випадок, коли Росія ініціювала обговорення можливого обміну військовополоненими. Українські офіційні особи раніше повідомляли, що російські офіційні особи в минулому відхиляли українські спроби обміну військовополоненими. Головне управління військової розвідки України Кирило Буданов 15 серпня заявив, що пріоритетом для України буде повернення важкопоранених і хворих, жінок і тих, хто найдовше перебував у російському полоні. Буданов заявив, що Україна також намагатиметься повернути цивільних полонених, особливо тих, яких російські війська тримали в полоні з 2014 року. Український офіцер Військової служби правопорядку повідомив 15 серпня, що 80 відсотків з понад 200 російських військовополонених, які знаходяться в одному із українських військовополонених, є призовниками.

Українське вторгнення в Курську область загрожує зусиллям російського президента Володимира Путіна підтримувати війну та його режим, і Кремль може бути дуже налаштований на політичні наслідки великої кількості російських військовополонених, захоплених на російській території, особливо солдатів строкової служби.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) звернулося до російської влади з проханням дозволити представникам ООН відвідати Брянську, Курську та Бєлгородську області в рамках моніторингової місії з прав людини. Речник УВКПЛ ООН Ліз Тросел підтвердила запит 15 серпня та зазначила, що офіс і раніше просив російську владу надати доступ до територій в Росії та окупованій Україні, але «безрезультатним».

Добою раныше:
Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській області Росії, яки мали місце 15 серпня: ISW

Exit mobile version