ZpTown

Українська військова операція в Курській області поки що не вплинула на перебіг подій на Донбасі

ВСУ

Ще занадто рано робити позитивні висновки щодо тривалого впливу двох дуже різних російських і українських зусиль на хід війни.

Таку думку виразили в Інституті вивчення війни (ISW), та заявили, що і надалі утримуватимуться від коментарів щодо українських оперативних намірів у Курській області чи в інших місцях на театрі військових дій (ТВД), окрім того, що сказали самі українські офіційні особи, щоб захистити оперативну безпеку України. Але зробили висновок, що оперативне значення вторгнення в Курську область залежатиме від того, як українські сили використають тиск на ТВД, який створила операція, у наступних операціях, які переслідують важливі для операції цілі. ISW також вважає передчасними оцінки щодо оперативного значення можливого захоплення Росією Покровська, враховуючи ймовірність того, що російські наступальні операції по всій Донецькій області досягнуть кульмінації в найближчі тижні та місяці на позиціях, які ще не визначені.

Вторгнення України в Курську область ілюструє, як українські сили можуть використовувати маневрову війну, щоб компенсувати перевагу Росії в живій силі та техніці. Російські війська загалом окупували 1175 квадратних кілометрів території на всьому українському ТВД за сім місяців із січня та липня 2024 року, як нещодавно оціни ISW. На відміну від цього, ISW спостерігав за твердженнями, що операція України в Курській області просунулася приблизно на 800 квадратних кілометрів протягом шести днів з 6 по 12 серпня та просунулася приблизно на 28 кілометрів станом на 17 серпня. Знову ж таки, розмір території, захопленої українськими силами, не є індикатором успіху цієї операції – тут пропонується показати, що відновлювальний маневр може призвести до набагато швидшого просування, ніж позиційна війна. Початкове українське вторгнення в Курську область атакувало здебільшого непідготовлені, необладнані та безлюдні російські оборонні позиції вздовж кордону, але Україна продовжувала використовувати маневри для швидкого просування в Курську область після розгортання російських підкріплень у цьому районі. Використання Україною маневру в Курській області служить прикладом того, як український маневр у поєднанні з оперативною несподіванкою може призвести до досягнення порівняного розміру за значно коротші періоди часу з меншою кількістю живої сили та техніки. Тривала позиційна війна, навпаки, лише посилить недоліки України в ресурсах, а затяжна війна збільшить витрати для України та її партнерів. Доктор Фредерік і Кімберлі Каган відзначили, що проблема відновлення оперативного маневру у війні залишається центральною проблемою для обох сторін на оперативному рівні війни, а здатність України досягти швидкого маневру в Курській області свідчить про те, що українські сили засвоїли уроки минулих місяців. позиційної війни, яка може допомогти Україні використовувати маневрову війну в майбутньому.

Оперативне значення Покровська, швидше за все, залежатиме від здатності Росії використати захоплення міста шляхом більш широкого маневру в Донецькій області, що буде надзвичайно важко для російських військ, якщо наступальні операції в інших місцях Донецької області досягнуть кульмінації та за відсутності великих оперативних резервів. Також залишається незрозумілим, чи зможуть російські війська захопити Покровськ до того, як вони досягнуть кульмінації на цій ділянці фронту.

Читайте також:
Вторгнення на територію Курської області відкриває вікно можливостей для України

Exit mobile version