ZpTown

Влада путінської Росії посилює цензуру в Інтернеті

Цензура

Російська влада 21 серпня, можливо, намагалася заблокувати Telegram та інші неросійські інтернет-сервіси, на яких поширюється правда про війну Путіна в Україні.

Російські джерела заявили, що російські інтернет-користувачі повідомили про збої багатьох інтернет-зв’язків, потокового Інтернету та телекомунікаційних послуг 21 серпня.

Російський державний цензор Роскомнадзор стверджував, що це були атаки розподіленої відмови в обслуговуванні (DDOS), які спричинили збої, але він успішно відбив атаку. Російський активіст і директор Товариства захисту Інтернету Михайло Клімарєв розповів російському опозиційному виданню «Агентство Новости», що такі збої зазвичай відбуваються, коли російська влада активує «режим антимесенджера», і зазначив, що подібні збої відбувалися під час антисемітських погромів у Республіці Дагестан у листопаді 2023 року, а також під час протестів у республіках Саха та Башкортостан у січні 2024 р. Експерти Роскомсвободи, незалежної російської організації, що підтримує свободу Інтернету та цифрові права, повідомили “Агентству Новости”, що централізований вплив, ймовірно, спричинив збої, і оцінили, що Роскомнадзор намагався заблокувати Telegram, який випадково заблокував інші інтернет-сервіси в Росії. Експерти також зазначили, що подібні збої були в 2018 році, коли російська влада намагалася заблокувати Telegram. Російська влада також намагалася ще більше цензурувати російський інформаційний простір, відключивши Росію від глобального Інтернету, а також тимчасово відключила Росію принаймні частково від глобального Інтернету під час тестування її системи «суверенного Інтернету» вночі на 5 липня 2023р.

Повідомляється, що уряд Росії підтримує законопроект, який дозволить російським органам влади складати адміністративні протоколи на громадян Росії, які порушують законодавство РФ під час проживання за кордоном. Пов’язане з Кремлем ділове видання “Коммерсант” 21 серпня повідомило, що законопроект дозволить російському уряду звинувачувати російських громадян, які проживають за кордоном, за нечіткими звинуваченнями в екстремізмі, зловживанні свободою слова та дискредитації Збройних сил Росії. Неназвані російські адвокати повідомили «Коммерсанту», що російські суди раніше притягували до відповідальності російських громадян, які проживають за межами Росії, за публікації в соціальних мережах за аналогічними звинуваченнями.

Exit mobile version