Оперативна ситуація на лінії фронту на ранок 23 серпня
ZpTown
Російськи сили продовжують тиснути на сході України; на заході Запорізької області, та на прибережній Херсонщині російськи війська не виявляли активність (раніше звідси генштаб ЗС РФ зняв частину підрозділів для захисту Курської області).
Сили Оборони України досягнули успіху біля Нововодяного (лінія Сватове-Кремінна). Ворог просунувся біля Новогродівки (Покровський напрямок), Завітного та Птичому (Покровський напрямок у бік Українська), також у Торецьку, повідомляє DeepState.
ISW повідомив про геолокаційно підтверджені події на фронті:
Російські сили, які діють на харківському напрямку, залишаються найбільш активними у Вовчанську – російські війська перекинули частини 155-ї окремої морської піхотної бригади (ТОФ, СВО) на лінію фронту в районі Глибокого та провели внутрішню ротацію своїх підрозділів на передових позиціях поблизу Бугруватки, повідомили у Харківському угрупуванні військ.
Українська бригада, яка діяла в Харківській області, повідомила, що вона захопила російський район оборони розміром з батальйон, позиції розміром взводу та роти та 15 серпня просунулася майже на два кілометри вглиб у Харківській області. Командир бригади заявив, що українська контратака мала на меті знизити наступальний потенціал російської 20-ї ЗВА (загальновійськової армії МВО) (підрозділи 20-ї ЗВА також діють на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки та Невського). У бригаді зазначили, що російські війська зазнали значних втрат, незважаючи на перевагу в живій силі у 2,5 рази, а українська контратака відвернула наступ росіян на Макіївському напрямку та розрядила тиск на українську оборону на сусідніх ділянках цього фронту.
Російські війська незначно просунулися в межах північного сходу Часового Яру та на північний захід від Кліщіївки. Прес-офіцер української бригади, яка діяла на Часівярському напрямку, заявив, що російські сили в районі Часів Яру зосереджують свої зусилля на 700-метрової лінії фронту в районі Калинівки (на північний схід від Часів Яру), де канал Сіверський Донець-Донбас йде під землю і створює рівну поверхню для просування і що російські сили вважають цю ділянку слабким місцем в українській обороні. Прес-офіцер зазначив, що російські сили не мають значної тривалої присутності на західному (правому) березі цього каналу і що обмежені частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії іноді тимчасово переходять на західний берег, перш ніж повернутися на східний (лівий) берег. Прес-офіцер додав, що кількість російських штурмів на Часівярському напрямку щодня коливається від 10 до 16 атак і 5-6 атак після втрат російської піхоти. Він також зазначив, що російські війська припинили використання механізованих сил і тепер покладаються на штурм виключно піхоти. Російські війська також продовжували атаки поблизу Часового Яру; на північ від Часового Яру біля Григорівки; на південний схід від Часового Яру біля Іванівського та Кліщіївки; і на південний захід від Часового Яру біля Предтечиного.
Російські війська просувалися в межах заходу Залізного (на південний схід від Торецька) і центру Дружби (на схід від Торецька).
Представник української бригади, яка діє на Покровському напрямку, заявив, що російські сили в цьому районі з 21 серпня дещо зменшили кількість своїх штурмів для перегрупування, але вранці відновили наступальні дії вздовж дороги Карлівка-Покровськ (на південний схід від Покровська). Оператор українського безпілотника повідомив Associated Press (AP), що російські сили відносно успішні на Покровському напрямку, оскільки вони проводять наземні атаки групами по два-чотири солдати, що ускладнює їх виявлення українським операторам безпілотників, особливо під прикриттям дерев.
Російські війська здійснили механізований штурм численністю взводу, а потім другий наступ, численністю зменшеної роти, на українську бригаду, яка діяла в напрямку Курахове (на захід і південний захід від міста Донецьк). Бригада повідомила, що під час обох штурмів вона пошкодила та знищила загалом 13 російських БТР.
22 серпня Генштаб України повідомив, що російські війська знизили інтенсивність бойових дій на Гуляйпольському та Оріхівському напрямках (обидва на заході Запорізької області) та на Дніпровському (Херсонська область) напрямку. В українському Генштабі додали, що російські війська 22 серпня не проводили наступальних дій на заході Запорізької та Херсонської областей.
Повідомляється, що російські війська будують невідомий об’єкт інфраструктури вздовж Керченського мосту. Речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук прокоментував будівництво та припустив, що російські війська можуть намагатися «дублювати» Керченський міст. Плетенчук зазначив, що це будівництво є «дивним», оскільки погодні умови в Керченській протоці, швидше за все, погіршаться через штормовий сезон, який починається з середини осені. Плетенчук також зазначив, що російська авіація та безпілотники продовжують діяти на західному та південному узбережжі Криму, а російські сили протягом останніх кількох місяців переважно використовують підводні човни для проведення оборонних операцій у Чорному морі.
ZpTown:
Паром у Порту Кавказ Краснодарського краю РФ
Паром у Порту Кавказ, в який вдарила українська модифікована ракета “Нептун” після тривалого горіння у ньому залізничних цистерн із нафтопродуктами, затонув. На дно пішов не тільки найбільший пором у регіоні паром “Конро Трейдер” (довжина 109,04 м; ширина 21,57м; водотоннажність 6928т; місткість вантажів, що перевозяться, 1199т), у 2014 році вкрадений в України, а й 30 залізничних вагонів. Невідомо, чи була у вантажі порома військова та автотехніка. Також невідомо, скільки палива згоріло та пішло на дно разом із поромом. Гасити горіння було складно, а після розливу його по палубі та проникнення всередину порома – неможливо.
Шосту добу горить нафтобаза (комбінат “Кавказ”) у Пролетарську Ростовської області Росії. Атака українських БПЛА виявилася дуже результативною. Більше 600 рятувальників, пожежний поїзд і безліч одиниць техніки не можуть справитися з пожежею. Повідомляється про 47 тих, хто постирав. Пожежа охопила площу 10 тисяч квадратних метрів.
Обидва удари по порту і комбінату “Кавказ” практично паралізували доставку палива кримському угрупованню російських військ. Звичайно, паливо направлять із російської глибинки, збільшивши логістичне плече. Однак перевезення доведеться здійснювати Керченським мостом, який, як показав ракетний удар по порту “Кавказ”, досягаємо для українських модифікованих ракет “Нептун” і ударних безекіпажних катерів (БЕК) на всьому його протязі.