ZpTown

У МЗС Росії відзначили річницю підписання пакту Молотова-Ріббентропа

МИД РФ

МЗС Росії відзначило річницю підписання пакту Молотова-Ріббентропа (нацистсько-радянський пакт про ненапад, який Адольф Гітлер і Йосип Сталін використовували для розділу Польщі, захоплення Радянським Союзом Фінляндії, Молдови, Латвії, Литви, Естонії в 1939 році).

МЗС Росії звинуватило Захід у тому, що він примусив Радянський Союз підписати цей пакт з нацистською Німеччиною 23 серпня 1939 року, що знімає провину за власні імперіалістичні амбіції Радянського Союзу під час Другої світової війни. МЗС Росії звинуватило Велику Британію та Францію в тому, що вони сприяли прагненню нацистської Німеччини до територіальної експансії шляхом проведення політики умиротворення, якимось чином змусивши радянське керівництво прийняти «важке і вимушене рішення» підписати пакт, щоб уникнути «неминучої війни в Європі».

Характеристика російського МЗС зручно ігнорує наступні вторгнення у 1939 році Радянського Союзу в багато інших держав крім Польщі – Фінляндію, Латвію, Литву, Естонію, Молдову, чиї території були попередньо розділені між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною за пактом Молотова-Ріббентропа.

Радянський Союз приєднався до вторгнення нацистської Німеччини до Польщі 17 вересня – лише через кілька тижнів після підписання пакту Молотова-Ріббентропа – і згодом вторгся до Фінляндії в листопаді 1939 року та анексував Молдову та країни Балтії в 1940 році. Формально Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року, коли нацистська Німеччина почала вторгнення до Польщі, а за цим, 3 вересня 1939 року, було оголошення війни Німеччини з боку Великобританії та Франції, пов’язаних з Польщею Договором про ненапад. Вже 17 вересня Радянський Союз увів свої війська на територію Польщі, раніше розділену між Радянським Союзом та Німеччиною відповідно до Секретного протоколу до Договору про ненапад між Німеччиною та СРСР, відомого також як “пакт Молотова-Ріббентропа“. Керуючись положеннями Секретного протоколу до “пакту Молотова-Ріббентропа”, Радянський Союз ввів війська до Естонії 18 жовтня, до Латвії – 29 жовтня, до Литви – у листопаді-грудні, а 30 листопада СРСР почав вторгнення до Фінляндії, де згодом отримав відсіч. Таким чином, на “темній стороні історії” у момент початку Другої світової війни виявилася не лише гітлерівська Німеччина, а й сталінський СРСР. Перейти на “світлу сторону” Радянський Союз зміг лише після віроломного порушення Гітлером союзницького договору 22 червня 1941 року.

Exit mobile version