ZpTown

Україна надасть Байдену конкретний список далекобійних цілей на території Росії для узгодження ударів по них: POLITICO

Зеленський і Байден

Українські чиновники готуються представити високопосадовцям національної безпеки США список далекобійних цілей у Росії, які, на їх думку, можуть вразити київські військові, якщо Вашингтон скасує обмеження на озброєння США.

Про це повідомляє POLITICO.

Україна використовує цей список як останню спробу переконати Вашингтон скасувати обмеження на використання зброї США в Росії. Хоча Україна раніше надала США деякі свої потенційні цілі в Росії, цей список має бути більш детальним.

Міністр оборони України Рустем Умеров і Андрій Єрмак, голова Офісу Президента України Володимира Зеленського, будуть у Вашингтоні цього тижня і планують представити список в адміністрації під час їх обговорень, за словами трьох осіб, знайомих з діяльністю України, уточнює видання.

Протягом кількох місяців США заявляли, що скасування обмежень не матиме стратегічного значення у війні, оскільки Росія відвела свої найважливіші цілі, включаючи літаки, від кордону та поза досяжністю.

Але Київ визначив кілька важливих цілей, які він може досягти за допомогою наданих США ракет, кажуть джерела видання. В Україні сподіваються, що список посилить кампанію по переконанню президента Джо Байдена змінити свою думку. Тим більше на тлі звірячої масованої ракетно-дронової атаки Кремля 26-27 серпня.

«Для України не повинно бути жодних обмежень щодо номенклатури зброї, тоді як у терористів таких обмежень немає», — заявив Зеленський у понеділок. «Захисники життя не повинні мати жодних обмежень щодо зброї».

Усім трьом людям, які розмовляли з POLITICO, дозволили залишитися анонімними, щоб говорити про делікатні розмови. Рада національної безпеки та Пентагон відмовилися від коментарів.

Візит Умерова та Єрмака відбувся в той момент, коли Україна продовжує вторгнення в російський прикордонний район Курська та бореться з наслідками масованого ракетного удару Москви по її енергосистемі.

Українські чиновники давно лобіювали адміністрацію Байдена зняти обмеження на озброєння США, щоб їхні військові могли легше розпочати наступ усередині Росії та відтіснити російські сили від кордону. Адміністрація з початку війни заявляла, що побоюється, що скасування обмежень може спровокувати Росію на ще більш агресивні напади на Україну.

Хоча ескалація все ще викликає занепокоєння, адміністрація Байдена нещодавно наголошувала на своїй вірі в те, що немає тактичних переваг, враховуючи, що Росія переміщує активи за межі досяжності. Адміністрація також вважає, що Україна не має достатньо тактичних ракетних комплексів — ракет великої дальності, які вона хоче використовувати — для ураження важливих цілей у Росії. Київ використовує багато з цих ракет у своїх наступальних операціях у Криму — битва, яку адміністрація Байдена оцінює, йде добре для України. І США мають обмежений запас ATACMS, які вони можуть використати, щоб відправити Україні.

Українські чиновники та законодавці наполягають на тому, що скасування всіх обмежень є обов’язковим для воєнних зусиль країни, стверджуючи, що це дасть її військовим більше свободи вести боротьбу з Росією всередині її власних кордонів.

Білий дім не заявляв, що розглядає будь-який план щодо зміни своєї політики.

Зеленський і Байден розмовляли по телефону в п’ятницю, але не обговорювали конкретно прохання про зняття обмежень, за словами американського чиновника, поінформованого про розмову. Людині також дали анонімність, щоб говорити про делікатні переговори.

Після дзвінка Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Києву на 125 мільйонів доларів. Того ж дня США також оголосили про введення низки додаткових санкцій проти Росії .

Київ і Вашингтон ведуть переговори щодо особистої зустрічі Байдена та Зеленського на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку наступного місяця, повідомив американський чиновник.

Exit mobile version